Schody strychowe

Fakro schody strychowe 220 - Schody strychowe

Dlaczego schody strychowe?

Dla posiadacza strychu, który nie jest eksploatowany codziennie, któremu zależy na zachowaniu estetyki poddasza, a także zmaksymalizowaniu ilości wolnego miejsca – praktyczniejszym wyborem od tradycyjnych schodów wolno stojących będą schody strychowe rozkładane.

Jest to o tyle ważne, że strych zaczyna pełnić coraz ważniejszą rolę w dzisiejszych czasach, gdy standardem staje się budowanie domu bez podpiwniczenia.

Ze względu na łatwość montażu nie powinny sprawiać trudności nawet jednej osobie, a fakt że składają się do rozmiaru kompaktowej skrzyni ukrytej ponad stropem czyni je wygodnym i praktycznym wyborem dla Twojego poddasza.

Schody strychowe zajmują bardzo mało miejsca, umożliwiając zagospodarowanie przestrzeni wedle własnego uznania. Mogą być obudowane balustradą dla dodatkowego bezpieczeństwa w przestrzeni strychowej. Dla zapewnienia łatwości użytkowania możliwym jest zainstalowanie poręczy przy schodach. Aby ograniczyć poślizg w formie rozłożonej, końcówki nóg schodów można dodatkowo wyposażyć w stopki antypoślizgowe.

Schody strychowe gwarantują bezpieczny i łatwy dostęp do powierzchni strychowych bez potrzeby instalowania zajmujących miejsce i  kosztownych tradycyjnych schodów.

Rozkładane schody strychowe zaspokoją wszystkie potrzeby dotyczące technologii i wymogów bezpieczeństwa, maksymalizując przystępność i komfort użytkowania.

Schody strychowe wymagają minimalnej ilości miejsca do spełniania swojego zastosowania. Gdy są złożone poszczególne fragmenty kryją się w przestrzeni strychowej, zwiększając dostępne miejsce pomieszczenia poniżej.

System instalacji schodów strychowych umożliwia łatwy montaż przez dwie osoby. Wysokość schodów można łatwo dostosować do warunków otoczenia. Schody są wcześniej złożone i nie wymagają dodatkowego montażu przed instalacją.

Kompaktowa budowa klapy schodów strychowych gwarantuje łatwość w obsłudze. Pręt otwierający należy do zaopatrzenia wszystkich schodów strychowych umożliwiając łatwość otwierania i zamykania.

Fakro schody strychowe 221 683x1024 - Schody strychowe

Najpopularniejsze schody strychowe:

LWK Plus - Schody strychowe

FAKRO LWK plus

W schodach LWK Plus zastosowano innowacyjne rozwiązania, które zapewniają najwyższy komfort użytkowania, gwarantują bardzo dobre właściwości termoizolacyjne oraz umożliwiają jeszcze prostszy i szybszy montaż schodów w stropie. Schody LWK Plus posiadają estetycznie wykończoną termoizolacyjną klapę w kolorze białym oraz standardowo wyposażone są w poręcz oraz stopki. Sprawdź schody o wysokości:

LMK - Schody strychowe

FAKRO LMK plus

Schody strychowe LMS to trzysegmentowe schody, w których klapa oraz skrzynka wykonane są z drewna sosnowego. Drabinka schodów jest metalowa i pomalowana proszkowo na kolor RAL 7022. posiadają białą klapę oraz poręcz w kolorze czerwonym. Poręcz zamontowana jest do kątowników drabiny i ułatwia poruszanie się po schodach. Sprawdź schody o wysokości:

LTK energy - Schody strychowe

FAKRO LTK energy

Schody LTK Energy to schody supertermoizolacyjne nowej generacji, przeznaczone do domów energooszczędnych. Doskonale nadają się do montażu w miejscach, gdzie występuje duża różnica temperatur pomiędzy ogrzewanym pomieszczeniem na poddaszu, a nieużytkowym strychem. Gwarantują wysoki komfort użytkowania, doskonałe parametry termoizolacyjne. Sprawdź schody o wysokości

Kątowniki montażowe LXK - Schody strychowe

LXT - kątowniki montażowe

Kątowniki montażowe ułatwiają i usprawniają montaż schodów w suficie. Zamontowane w narożach skrzynki usztywniają jej konstrukcję gwarantując zachowanie równych długości przekątnych.

Stopki LXS - Schody strychowe

LXS - stopki wykończeniowe

Stopki w kolorze brązowym są montowane na ostatnim segmencie drabiny jako elementy wykończeniowe schodów. Nadają schodom estetyczny wygląd oraz dzięki odpowiedniemu
ukształtowaniu poprawiają stabilność drabiny.

Listwy LXL 1 - Schody strychowe

LXL - listwy wykończeniowe

Listwy wykończeniowe służą do zamaskowania szczelin wokół schodów pozostałych po ich montażu w stropie. Wykonane są z drewna sosnowego w kolorze naturalnym (LXL-P) lub białym (LXL-W) albo z PVC (listwy LXL-PVC)

Poręcz LXH - Schody strychowe

LXH - poręcz

Metalowa poręcz ułatwia wejście i zejście po stopniach drabiny zwiększając tym samym komfort i bezpieczeństwo użytkowania schodów. Jest przykręcana do górnego segmentu drabiny.

Barierka LXB U - Schody strychowe

LXB-U - barierka

Barierka ochronna, wykonana z drewna sosnowego, zabezpiecza otwór w stropie od strony poddasza (strychu), ułatwia też zejście po drabinie schodów.

Dodatkowy stopień LXT - Schody strychowe

LXT - dodatkowy stopień

Dodatkowy stopień ułatwia wyjście na poddasze, zwiększając tym samym komfort i bezpieczeństwo dostępu do pomieszczeń strychowych.

Sprawdź dokładne wymiary wybranych schodów

FAKRO schody strychowe 20 page 010 - Schody strychowe

FAKRO schody strychowe 20 page 011 - Schody strychowe

FAKRO schody strychowe 20 page 012 - Schody strychoweTreść Zakładki

FAKRO schody strychowe 20 page 013 - Schody strychowe

FAKRO schody strychowe 20 page 014 - Schody strychowe

FAKRO schody strychowe 20 page 016 - Schody strychowe