extraOKNO

Okna dachowe Fakro Velux i inne. Schody strychowe, wyłazy, rolety, markizy, żaluzje.

Jakie schody na strych

SCHODY STRYCHOWE

Ranking najlepszych schodów strychowych w roku 2024

Schody strychowe - co warto wiedzieć

Schody strychowe, czyli składana konstrukcja, która umożliwia wygodny dostęp do poddasza nieużytkowego to niezwykle popularna kategoria produktów. Nad tradycyjną, stacjonarną konstrukcją schodów mają przede wszystkim tę przewagę, że nie są stałym elementem wystroju wnętrza, nie zabierają także przestrzeni użytkowej, ponieważ gdy nie ma potrzeby korzystania z nich, pozostają całkowicie ukryte i zamaskowane w stropie. Dzięki czemu wejście na strych może być zlokalizowane zarówno w salonie czy innym pokoju dziennym, jak i na środku wąskiego korytarza.

Trwała, stacjonarna konstrukcja schodów tradycyjnych wymaga planowania, skomplikowanej budowy oraz przeznaczenia sporej przestrzeni i chociaż ma niewątpliwy urok, to zwyczajnie nie zawsze będzie praktycza, ani nawet potrzebna, gdy na rynku istnieje tak szeroki wybór schodów składanych. Pierwsze modele składanych schodów strychowych, które pojawiały się kilka dziesięcioleci temu były prostymi konstrukcjami, w których może i zwracano uwagę na względne bezpieczeństwo użytkowania czy łatwość obsługi, za to nikt nie przejmował się takimi czynnikami, jak parametry termoizolacyjne. A ponieważ schody strychowe

będą stanowiły granicę pomiędzy mieszkalnymi i ogrzewanymi wnętrzami a zimnym strychem, bardzo ważne jest, aby zapewniały dobrą izolacje termiczną. Ciepłe powietrze unosi się do góry, dlatego każdego rodzaju naruszenie ciągłości bariery dla wymiany temperatur stanowi wysokie zagrożenie powstawaniem mostków termicznych, które z kolei będą szybko odprowadzać ogrzane powietrze na wychłodzony strych. Obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele modeli schodów na strych, które różnią się między sobą na tyle, że z łatwością znaleźć można dokładnie takie rozwiązanie, które zrealizuje potrzeby każdego domu.

Są to zarówno schody supertermoizolacyjne a nawet z przeznaczeniem do budownictwa pasywnego, jak i nieco tańsze modele o przeciętnych parametrach termoizolacyjnych, schody drewniane lub metalowe, modele dostosowane do szczególnie wysokich pomieszczeń, o zwiększonej wytrzymałości oraz z dodatkowymi zabezpieczeniami a nawet takie, które są odporne na działanie ognia. Aby odpowiednio wybrać schody strychowe do swojego domu, warto najpierw dokonać selekcji wśród powyższych cech a dopiero w dalszej kolejności

porównywać poszczególne, drobniejsze cechy wraz z cenami i standardem wykonania.

 

W związku ze sporą różnorodnością produktów dostępnych obecnie na rynku, przedstawiamy uogólniony ranking składanych schodów strychowych, które w naszej, specjalistycznej ocenie są najbardziej godne uwagi ze względu na dobre parametry termoizolacyjne, trwałość, bezpieczeństwo użytkowania oraz jakość, w jakiej zostały wykonane.

rankingi schodów

 

 

Poznaj nasze propozycje najciekawszych schodów strychowych z drewna – z uwzględnieniem parametrów, cen, zastosowania oraz opinii klientów.

Tu znajdziesz wybór godnych polecenia, funkcjonalnych schodów strychowych z metalową drabinką – poznaj parametry, cechy i opinie.

Opinie użytkowników schodów strychowych to ważne informacje na temat montażu i komfortu użytkowania oraz inne wnioski na temat produktów. 

Sprawdź aktualny przegląd ofert – wszystkie nowości, ceny, możliwości, aby nie przegapić żadnego z produktów i wybrać jak najlepiej! 

Galerie wnętrz

Zobacz, jak prezentują się schody strychowe we wnętrzach, ile przestrzeni można zaoszczędzić i jakie to praktyczne!

Poznaj opinie tych, którzy wybrali schody strychowe

5/5

"Schody strychowe składane to najlepsza decyzja, jaką można podjąć, gdy ma się strych nieogrzewany. Nie zabierają w ogóle miejsca, są sprytnie przemyślane, bo łatwo jest wysuwać i chować a wszystko co związane z ich instalacją to pestka w porównaniu z konstrukcją normalnych, budowanych na stałe schodów, które niepotrzebnie zajmują miejsce. U nas najlepsze, czyli Fakro, termoizolacyjne schody LWT. Polecam!"
Zbigniew z., Katowice
5/5
"Nie można wybrać lepiej, niż schody strychowe – składane, chowane w stropie i nie wymagają niemal żadnej inwestycji czy remontów. To najlepszy sposób by nie ingerować w wygląd pomieszczenia oraz uniknąć wysokich wydatków, bo w porównaniu z innymi opcjami kosztują naprawdę niewiele! Nie ma też żadnej lepszej metody na uniknięcie wychładzania wnętrz pod strychem."
Jadwiga F. Gdańsk
5/5
"Bardzo się cieszę, że nasza ekipa budowlana namówiła nas na montaż schodów strychowych. Sam pewnie bym tak szybko na to nie wpadł a to zdecydowanie najlepszy, najtańszy i najszybszy pomysł, gdy ma się nieużytkowy, nieogrzewany strych a do tego nie chce się marnować przestrzeni w kondygnacji poniżej. Zawsze myślałem, że to niewygodne, niestabilne ale wygoda użytkowania i obsługi naprawdę zaskakuje!"
Krzysztof l., Warszawa

2 komentarze do “Jakie schody na strych

  1. Zamówiłem schody drewniane – sosnowe, trzysegmentowe Fakro LWT. Montaż udał się w dwie osoby, nie było żadnych problemów bo przyjechały w całości. W zestawie wszystko co było potrzebne. Przede wszystkim są bardzo ciepłe, nic nie wieje od strychu, mają bardzo grubą izolację termiczną. Bardzo łatwo się otwierają i zamykają, wchodzenie też jest wygodne – bałem się, że będzie uczucie jak z wchodzeniem po drabinie, ale jest o wiele stabilniej i wygodniej, bo nic się nie trzęsie, nie rusza. Akurat LWT były trochę droższe niż jakieś tam zwykłe schody z castoramy ,ale jak to wygląda to nie ma porównania – jakość, wykonanie, wszystko idealne i nie trzeba się nic martwić, że będzie źle wyglądać w suficie.

Dodaj komentarz

Zadzwoń, zamów: 693 932 250