extraOKNO

Okna dachowe Fakro Velux i inne. Schody strychowe, wyłazy, rolety, markizy, żaluzje.

SCHODY STRYCHOWE

Wyświetlanie wszystkich wyników: 18

Schody strychowe w formie składanej są znacznie bardziej popularne niż mogłoby się wydawać. To znane i sprawdzone rozwiązanie, wybierane przez tych użytkowników, którzy cenią sobie niezakłóconą przestrzeń, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Składane, schowane w stropie schody wybierane są najczęściej w przypadku, gdy dostęp do poddasza nieużytkowego wymagany jest z pomieszczeń o niewielkiej powierzchni lub takich, gdzie schody tradycyjne zaburzałyby układ pomieszczenia. Dopasowane, złożone schody pozostają niemal całkowicie niewidoczne, dlatego nie wpływają w żaden sposób na wystrój wnętrza. Dodatkowo, przestrzeń pod nimi może być użytkowana, dlatego świetnie sprawdzają się w korytarzach, z kolei w pokojach można postawić pod nimi sprzęty czy meble.


Producenci oferują bardzo wiele, bardzo różnych rodzajów schodów strychowych, dopasowanych do oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Przede wszystkim jednak, produkty te dzielą się na trzy podstawowe kategorie: 
 • Składane schody strychowe
Występują w wariantach trzy lub czterosegmentowych. Części te są ruchome - składane, co możliwe jest dzięki zawiasom, łączącym segmenty w jednolitą drabinę. Stopnie drabiny mogą być zarówno drewniane, jak i metalowe (wtedy zazwyczaj umożliwiają większe obciążenie, nawet do 200 kg i/lub ognioodporność). Wymagają stosunkowo niewiele miejsca na rozłożenie.
schody metalowe fakro
 • Rozsuwane schody strychowe
Ich konstrukcja przypomina budowę schodów składanych (trzy lub czterosegmentowych), jednak samo składanie nie odbywa się na zawiasach, lecz elementy przesuwane są po okuciach. Dzięki temu zabiegowi, ten typ schodów wymaga podczas rozsuwania jeszcze mniej wolnej przestrzeni, niż w przypadku schodów składanych oraz mogą one mieć największą wysokość przystawienia – nawet do 335 cm. Będą zarazem odpowiednie do pomieszczeń niższych, gdyż ich długość można dowolnie dopasować do potrzeb.
schody nożycowe na strych
 • Nożycowe schody strychowe
Ten rodzaj schodów wykonany jest całościowo z metalu. Mechanizm składania określić można właśnie, jako nożycowy lub harmonijkowy i właśnie dzięki specyfice tej konstrukcji możliwa jest regulacja ich długości, tak by dopasować ją precyzyjnie do wymiarów pomieszczenia. Ponadto, podobnie jak w przypadku schodów rozsuwanych, nie wymagają zbyt wiele miejsca podczas rozkładania. Wiele modeli tego typu posiada wzmocnioną konstrukcję, wytrzymującą obciążenie do 200 kg. Schody nożycowe mogą mieć najmniejsze rozmiary skrzyni i będą pasować do otworu nawet tak niewielkiego, jak 50 x 80 cm.

Dlaczego warto wybrać schody składane?

Strych, który nie został zaadaptowany do celów mieszkalnych, służy zazwyczaj za dodatkowe pomieszczenie, w którym przechowuje się przedmioty niepotrzebne na co dzień, lub które żal wyrzucić.

Poddasze służące za taki składzik, po pierwsze nie potrzebuje ogrzewania, a po drugie – nie bywa odwiedzane zbyt często. Jakie są zatem powody, aby w przypadku tego typu wykorzystania przestrzeni pod dachem zdecydować się na schody składane zamiast stacjonarnych?

W wypadku nieużytkowego strychu, nawet najprostsze i najtańsze schody stacjonarne mogą okazać się rozwiązaniem nie tylko zbytecznym, ale i niekorzystnym. Przede wszystkim, konstrukcja tego typu wymagałaby zaplanowania odpowiedniego układu w dolnym pomieszczeniu oraz poświęcenia odpowiednio dużej ilości przestrzeni na same tylko schody, których czasem używa się najwyżej kilkanaście razy w roku. Co więcej, takie stałe rozwiązanie powoduje, że wykonany w stropie otwór nie będzie mógł być zamykany, a więc niska temperatura panująca na nieogrzewanym strychu będzie znacząco wpływać na obniżenie temperatury w dolnych, mieszkalnych pomieszczeniach. Podłoga strychu zazwyczaj zaizolowana jest termicznie, a niezamykany otwór schodowy przerywa ciągłość tej izolacji, tworząc potężny (a więc i znacząco odczuwalny w kosztach ogrzewania) mostek cieplny.

Ze względu na wszystkie te czynniki, coraz większą popularnością w nowoczesnym budownictwie ekologicznym cieszą się składane schody strychowe. Ich prosta konstrukcja i atrakcyjna cena to nie jedyne atuty, które nadają przewagę właśnie takiemu rozwiązaniu.

Główne zalety składanych schodów strychowych, to:

 • Oszczędność przestrzeni

W związku z tym, że nieużywane są całkowicie schowane w stropie, przestrzeń w dolnym pomieszczeniu może być niemal dowolnie wykorzystana, a na rozłożenie schodów potrzeba znacznie mniej wolnego miejsca, niż w przypadku konstrukcji schodów stałych. Możliwość chowania schodów pozwala dodatkowo na ich instalację również w miejscach, w których na co dzień byłyby nieporęczne, jak na przykład w wąskich korytarzykach lub okolicach drzwi. Ponadto warto wiedzieć, że schody takie można zamontować w pomieszczeniu o wysokości do 330 cm, a otwór w stropie wynosi zwykle od 50 x 80 cm do 70 x 140 cm (inne rozmiary wykonywane są na zamówienie).

 • Oszczędność energii cieplnej

Dzięki temu, że składane schody strychowe chowane są w stropie, klapa która je maskuje i zamyka otwór sufitowy może być ocieplona. To rozwiązanie wyklucza powstawanie mostków cieplnych, ciągłość izolacji termicznej strychu pozostaje nienaruszona a oszczędność energii cieplnej jest znacząca i zauważalna.

 • Estetyka

Za sprawą klapy maskującej, która zamyka schody w stropie, zyskujemy nie tylko izolację termiczną, ale także komfort polegający na tym, że gdy schody nie są nam potrzebne to zupełnie ich nie widać. W przypadku wielu modeli schodów klapę można pomalować i „zakamuflować” ją w suficie. Zyskujemy zatem komfortowy dostęp do strychu bez rezygnacji z dotychczasowych funkcji i estetyki pomieszczeń.

Dobór odpowiednich schodów strychowych zależy od kilku podstawowych czynników.

Przede wszystkim, jeżeli otwór w stropie jest już gotowy to można go jeszcze dopasować do rozmiarów skrzyni schodów, które wybraliśmy. Największe pole manewru pozostawiają stropy drewniane, w obrębie których otwór można zarówno zmniejszać jak zwiększać (na tyle, na ile pozwalają na to belki stropu), z kolei stropy żelbetowe pozwalają jedynie na zmniejszenie otworu za pomocą dokręcanych belek.

Zatem dobór wielkości skrzyni zależny jest od rozstawu belek, gdyż wyznaczają one granice powiększania otworu, należy jedynie pamiętać, że pomiędzy samą skrzynią a belkami należy pozostawić kilkumilimetrowy odstęp.

Kolejnym, bardzo istotnym przy wyborze schodów parametrem jest wysokość skrzyni. Strop betonowy, który od spodu jest tynkowany tradycyjnie, wymaga skrzyni o grubości zbliżonej do grubości stropu.

Z kolei w przypadku stropu drewnianego, wykonuje się podwieszenie sufitu, w związku z tym zamknięta klapa schodów powinna licować się z okładziną sufitu, co w praktyce oznacza, że skrzynia powinna być tak wysoka, by było możliwe przytwierdzenie jej do belek stropowych we właściwy sposób, oraz aby sięgała ona dolną częścią aż do poziomu dolnej krawędzi profili nośnych, do których przykręci się płyty.

Równie istotny czynnik stanowi wysokość schodów, którą określa się także mianem wysokości przystawienia. Stanowi ona wartość mierzoną od sufitu do podłogi, w związku z czym nie będzie ona równa z długością drabiny schodów, która zawsze musi być większa, aby te ustawione były pod wygodnym i bezpiecznym kątem, względem podłogi.

Standardowa wysokość przystawienia wynosi zwykle 280-290 cm i, jeżeli dom nie jest jeszcze wykończony należy wziąć pod uwagę, że elementy wykończenia, takie jak na przykład podkład podłogowy, wpłyną na końcową wartość.

Jeżeli pomieszczenie wyznaczone na montaż schodów jest niewielkie, dobrym rozwiązaniem mogą okazać się modele z małą skrzynią, np. 70 x 60 cm, czy 80 x 60 cm. W takich przypadkach wysokość przystawienia wynosi jedynie 265 cm.

jak dobrać schody strychowe kolorowa tabelka

Zanim dokona się wyboru właściwych schodów strychowych, należy upewnić się, czy w dolnym pomieszczeniu na pewno jest wystarczająca ilość miejsca, aby można je było swobodnie otwierać. Przykładowo, segmentowe schody rozkładane nie rozsuwają się w linii prostej, ale rozkłada się je ruchem wokół osi, który wymaga pewnej ilości miejsca. Z kolei rozłożona konstrukcja nie powinna kończyć się w miejscu zbyt blisko ściany czy innych elementów, blokujących swobodne korzystanie z drabiny.   Istotny jest również możliwy rozmiar otworu w stropie, gdyż musi on odpowiadać rozmiarowi schodów. Przykładowo, schody termoizolacyjne potrzebują otworu o wymiarach 60 x 120 cm lub 130 cm, bądź 70 x 120, 130 lub 140 cm.   Jeśli zaś chodzi o strych, to zwykle standardowa odległość między belkami stropu waha się od 60 do 70 cm. W związku z tym zazwyczaj istniejący już otwór nie jest za wąski, za to zdarza się, że jest zbyt krótki i wymaga przedłużenia. Krawędzie otworu często wyznaczane są przez drewniane wymiany (krótkie belki przymocowane do belek stropowych), które trzeba zdemontować i odpowiednio przemieścić. Jeżeli zaś gotowy już otwór jest zbyt duży, zmniejszenia dokonuje się poprzez dokręcenie na jego obrzeżach dodatkowych belek.   Stropy żelbetowe nie dają możliwości powiększenia otworu, natomiast zmniejszenie odbywa się podobnie, jak w przypadku stropów drewnianych, czyli za sprawą dokręcenia drewnianych lub metalowych belek.

Schody strychowe dostarczane są w formie kompletnego zestawu, który jest złożony i nie wymaga żadnych czynności przedmontażowych. Większość zestawów zawiera również wszelkie, niezbędne do montażu akcesoria. Warto przemyśleć jedynie dokupienie gotowego zestawu termoizolacyjnego, gdyż poza oczywistymi względami oszczędnościowymi, ułatwia on montaż konstrukcji. Do montażu schodów w stropie wystarczą zazwyczaj dwie osoby.

 

Gdy przygotowany jest już otwór w stropie, następną czynnością jest zamocowanie skrzyni z drabinką. Jeżeli strop wypełniony jest paroizolacją, wtedy należy przybić zszywkami do skrzyni kołnierz paroizolacyjny, w celu połączenia go z folią ułożoną w stropie. Klapę dokręca się dopiero na końcu montażu.

 

Konstrukcję schodów wstępnie opiera się na łatach montażowych, instalowanych przy krótszych krawędziach otworu. Ponieważ skrzynia nie jest tak duża, jak otwór w stropie, toteż montuje się ją do wymianów za pomocą drewnianych przekładek, kontrolując utrzymanie kątów prostych w narożnikach.

 

Następnie demontuje się łaty montażowe a powstałe szczeliny wypełnia się wełną owczą, która tworzy dodatkową izolację termiczną. Ostatnim etapem jest docięcie stopek drabiny, tak aby jej długość odpowiadała wysokości pomieszczenia i dopiero wtedy montuje się klapę schodów.

 

Jeżeli krawędzie skrzyni są za bardzo widoczne, całość można wykończyć za pomocą gotowych listew montażowych, które zamaskują szczeliny.

Do powyższych typów schodów można dopasowywać różnego rodzaju dodatki tak, aby produkt spełniał nawet najwyższe wymagania.  
   
 • Barierka ochronna – zamontowanie barierki na górze stropu od strony poddasza, ułatwia użytkowanie oraz zwiększa bezpieczeństwo, zabezpieczając otwór. Zazwyczaj ich rozmiar odpowiada największym rozmiarom skrzynek, a zatem i otworów stropu, przez co pasują również do tych mniejszych i nie ma konieczności docinania listew. Najczęściej wykonywane są one w drewnie sosnowym a ich konstrukcję wzmacniają stalowe płaskowniki, montuje się je zaś do podłogi strychu za pomocą kątowników.
 
   
 • Poręcz – Zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania schodów, montuje się ją zwykle do górnego segmentu drabiny po dowolnej stronie. Nie wszystkie zestawy wyposażone są w poręcz, jednak z powodzeniem można je w nią doposażyć. Dzięki temu nie trzeba się decydować na konkretny model, który nie do końca odpowiada naszym wymaganiom tylko dlatego, że posiada on poręcz.
 
   
 • Listwy wykończeniowe jeżeli zachodzi potrzeba, aby zamaskować dodatkowo szczeliny wokół schodów, które pozostały po montażu, wtedy przydatne okazują się specjalnie przygotowane do tego celu listwy. Ich szeroki wybór pozwala dopasować je do dowolnego rodzaju skrzyni, niezależnie od tego, czy wykonana jest z drewna sosnowego w naturalnym kolorze, białego, czy może z PVC. Często ich połączenie ze skrzynią nie wymaga gwoździ.
 
   
 • Stopki – gdy wymaga tego specyfika podłoża, o które opiera się rozłożona drabina schodów, a zatem – gdy jest nadmiernie śliska bądź chcemy uniknąć jej zarysowań, wtedy możemy doposażyć drabinę w stopki. Poprawiają one stabilność konstrukcji, a tworzywo, z którego są wykonane bardzo skutecznie zabezpiecza podłogę przed uszkodzeniami.
 
   
 • Dodatkowy stopień – szczególnie przydatny, gdy pomiędzy ostatnim stopniem schodów a wejściem na strych powstaje zbyt duża przestrzeń, która sprawia dyskomfort podczas wchodzenia. Można tego uniknąć za sprawą montażu dodatkowego stopnia, co z pewnością wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa i wygodę. Najczęściej przydatny jest również w przypadku bardzo grubych stropów oraz w konstrukcjach z zamontowanym dodatkowym, górnym lukiem.
 
   
 • Kątowniki montażowe – to wykonane z metalu elementy, które usprawniają montaż schodów w suficie. Umieszcza się je w narożach skrzynki, przez co usztywniają one konstrukcję, zapobiegają jej odkształceniom i powodują, że długości przekątnych pozostają równe. Dzięki szpilkom, które wkręcane są w kątowniki, dostosowanie precyzyjnego osadzenia schodów w stropie następuje niemal automatycznie.
 
   
 • Zestaw izolacyjny – jeżeli oszczędność energii cieplnej jest kwestią nadrzędną, nawet schody o przeciętnej termoizolacyjności można dodatkowo zabezpieczyć przed utratą ciepła. Zestawy takie powodują powstanie tzw. ciepłego montażu, który skutecznie powstrzymuje mieszanie się temperatur. W skład zestawu wchodzą takie elementy, jak kołnierz paroszczelny, izolacja z owczej wełny czy kołnierz paroprzepuszczalny, a dodatkowo są niezwykle łatwe w samodzielnym montażu.
 
Schody strychowe Fakro Schody strychoweFakro umożliwiają łatwe i bezpieczne wejście na strych, bez konieczności budowania drogich i nieporęcznych schodów stałych. Istnieje kilka rodzajów drabin, różnią się one głównie materiałem z jakiego są wykonane oraz ilością miejsca potrzebnego do ich rozłożenia. Niezależnie od wyboru, prawidłowy montaż jest niezbędny dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Struktura i stabilność: Oryginalna schody strychowe wykonana jest z litego drewna, jej masa pomaga mocować ją do belki stropowej, dzięki czemu jest to najbardziej wydajny i niezawodny rodzaj. Ta schody strychowe jest najbardziej ekonomiczną opcją, przy najmniejszych kosztach i wymaganiach konserwacyjnych. Ma jednak zmienną jakość, żywotność nie przekracza 10 lat, a produkcja jest bardzo ograniczona. Z drugiej strony wersje z litego drewna, które można demontować, czyścić i składać po każdym użyciu i naprawie, są trwalsze. Idealny do pojedynczego pokoju zamieszkania: W krajach, w których ogrzewanie jest kosztowne i można je pokryć tylko niewielkim pomieszczeniem na poddaszu, istnieje duża potrzeba zapewnienia szybkiego i bezpiecznego dostępu do strychu w przypadku pożaru na strychu, ponieważ przestrzeń ta prawie nie ma możliwości wytrzymania ciepło. Z drugiej strony otwarcie tego rodzaju schody strychowe  jest konieczne w przypadku usunięcia mokrej izolacji i innych nieestetycznych materiałów, które mogą prowadzić do groźniejszego pożaru. Dobra i niedroga Schody strychoweto schody strychowe wyposażona w listwy antypoślizgowe, które zmniejszają ryzyko upadku. Ta schody strychowe pomoże szybko i bezpiecznie zejść ze strychu w przypadku pożaru na strychu. Niesamowita mobilność: Rampy są zwykle używane do schodów, ale obsługują tylko jedną osobę, ale schody strychowe  świetnie nadają się do łatwego poruszania się. Ponadto można je łatwo zmontować i zdemontować w celu przechowywania lub naprawy. Nadają się również na ekstremalnie krótkie odległości, np. ze strychu do garażu. Z drugiej strony, niektóre z nich mogą być używane tylko w określonych granicach, ponieważ wymagają dodatkowych stopni i stopni, aby zamknąć drabinę po użyciu. Dlatego schody strychowe  drabinowe z płytą piersiową schody strychowe  są bardziej stabilne. Poszukaj schody strychowe  strychowej, nie tylko najlepszej wydajności, ale także wzornictwa i różnorodności kolorów oraz innych kształtów samej schody strychowe .   Dlaczego warto rozważyć schody strychowe  strychowe? Bezpieczeństwo Istnieje kilka sposobów na ustalenie planu ewakuacji w Twoim domu. Ale bez schody strychowe  wydostanie się ze strychu jest niemożliwe, dlatego ważne jest, aby upewnić się, że wszystkie obszary, szafy, podłoga na poddaszu, ściany poddasza i legary poddasza są bezpieczne. Podczas opracowywania planu ewakuacji przeciwpożarowej należy wziąć pod uwagę wiele czynników i nie należy zapominać o schody strychowech drabinowych. Bezpieczeństwo dla mieszkańców Struktura Twojego miejsca zamieszkania i jego wiek to główne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli planujesz przenieść miejsce zamieszkania do bezpieczniejszego i nowocześniejszego obszaru. Z drugiej strony rodzaj poddasza pomoże określić wymagania bezpieczeństwa, na przykład strych z drewnianą podłogą, ścianami z litego drewna i dachem jest znacznie bezpieczniejszy niż ten wykonany z mieszanych materiałów. Bezpieczeństwo na strychu i na zewnątrz Konieczne jest również sprawdzenie strychu i elewacji, aby dowiedzieć się, czy nie ma otworów lub otworów, które mogą prowadzić do problemów. Jeśli istnieją elementy konstrukcji, które mogą spaść do wnętrza strychu lub na zewnątrz, będzie to wystarczający powód, aby zainstalować drabinę, aby się wydostać. Schody strychowe drabinowa może również zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo podczas burzy z piorunami lub podczas burzowej letniej nocy. Unikaj pożarów na strychach W sytuacji, gdy strych jest zagrożony groźnym pożarem na strychu, najłatwiej wydostać się po drabinie umieszczonej blisko poddasza, przy ścianach zewnętrznych i przy podłodze poddasza. Ciężkie przedziały na poddaszu Z drabin może korzystać każdy, w tym dzieci, dorośli i osoby starsze. Ponadto może być stosowany zarówno w deszczowe, jak i letnie dni. Istnieje również duża korzyść dla tych, którzy przenoszą swoje miejsce zamieszkania, ponieważ istnieje łatwy sposób montażu i de montażu schody strychowe  w żądanym czasie. Pomagam swoim dzieciom Po przeprowadzce do nowej rezydencji zawsze jest dużo do zrobienia, gdy organizujesz strych. Jeśli jednak przeprowadzasz się do nowocześniejszego domu, musisz umożliwić swoim dzieciom i innym członkom rodziny wejście na strych w odpowiednim czasie, aby mogli lepiej przyjrzeć się strychowi podczas porządkowania swoich rzeczy. Jako bonus, dzieci mogą czuć się bardziej komfortowo, gdy szukają kosztowności na strychu. Niektórzy z nich mogą tam nawet spać, na wypadek pożaru na strychu.   Tak więc schody strychowe na strych to świetny sposób, aby zapewnić dzieciom doskonałe wrażenia z życia domowego.

Balustrada strychowa

Balustrada strychowa zabezpiecza otwór w suficie na poddaszu i ułatwia schodzenie po drabinie. LXB-U jest montowany bezpośrednio do podłogi strychu i może być stosowany do wszystkich rodzajów schodów strychowych bez przycinania listew. Są to rodzaje mocowań, które bezpiecznie utrzymują drabinę na zewnątrz strychu i chronią wnętrze podłogi poddasza przed przeciekaniem. Można je montować na dowolnej wysokości schodów strychowych. Balustrada na poddaszu dostępna dla wejścia na poddasze i jest wycinana w podłodze, aby ułatwić usunięcie wszelkich pęcherzyków powietrza. Ten rodzaj balustrady ściennej lub stropowej można również mocować do wewnętrznej strony  

Listwy wykończeniowe LXL

Podszewka wykończeniowa przeznaczona jest do zakończenia montażu schodów strychowych oraz do zakrycia ewentualnych ubytków w stropie, które pozostały po montażu. Elementy okładziny wykonane są z litego drewna sosnowego w kolorze naturalnym (LXL-P) i białym (LXL-W) lub w białym PCV (LXL-PVC). W przypadku listwy okładzinowej PCV mocowanie ze skrzynką drabinkową nie wymaga gwoździ. Połączenie podpory drabiny z poszyciem sufitu nie wymaga klejenia drewna  

Balustrada w kształcie litery X LXL

  Listwy wykończeniowe LXLs wykonane z metalu i wsparte na metalowej półce lub słupku przymocowanym do ściany. Niektóre z listew drabiny zawierają drut w podstawie do podtrzymywania drabiny, dzięki czemu można je zawiesić na ścianie lub na płycie montażowej przymocowanej do ściany. Drążki drabiny w kształcie litery X są bardzo elastyczne i trwałe, idealne do montażu drabiny na stromo nachylonych ścianach lub sufitach z dwoma lub więcej poziomami.  

Zakończenia ramiaka LXS

  Ramiaki zakończone w kolorze brązowym wykańczają drabinę i zwiększają jej stabilność. Można je zawiesić w jednej z dwóch pozycji: pod kątem 90 stopni do lica ściany (ramię kończy się tak, aby szczyt drabiny znajdował się na tej samej wysokości co szczyt ściany) lub pod kątem 150 stopni do ściany (ramia koniec w kształcie z wierzchołkiem drabiny równym odległości między szczytem ściany a dołem drabiny). Przez wiele lat używano drążka do drabiny sprężynowej, aby ułatwić jej montaż.   Ten szczególny rodzaj balustrady może być stosowany do balustrad uchylnych, które mogą otwierać i zamykać podest, pojedynczo lub w grupach. Można dodać opcjonalny drugi port schodowy  

Poręcz LXH

  Metalowa poręcz ułatwia wchodzenie i schodzenie po drabinie, zwiększając komfort i bezpieczeństwo użytkownika. LXH jest przykręcany do górnego segmentu drabiny. Montaż poręczy po lewej stronie uniemożliwia montaż mechanizmu odciążającego LXM. Aby zainstalować LXH bez drabiny, poręcz i drabinę zostaną przymocowane do sufitu za pomocą kleju, śrub i nakrętek  

Rozszerzenie skrzynki LXN

  Wykonana z sosny nadstawka doskonale komponuje się ze skrzynką zamontowanej drabiny i poprawia wygląd otworu w suficie. Standardowa wysokość pudełka to 10cm. Maksymalna niestandardowa wysokość nadstawki LXN dla schodów strychowych LDK wynosi 16cm i 20cm dla innych typów schodów. W pozycji nadstawki skrzynkowej nożyce przytrzymują drabinę do momentu jej zamontowania. Nadstawka kontenerowa LXN do schodów strychowych LDK wykonana jest z białego tworzywa sztucznego i ma średnicę 40 cm. Służy do przedłużenia półki, którą można wykorzystać do podtrzymywania drabiny podczas montażu.  

Właz górny LXW

  Właz górny zapobiega osadzaniu się kurzu ze strychu na włazie i stopniach zamkniętej drabiny. Poprawia ogólne parametry izolacyjne i szczelność drabiny, na której jest montowana. Wysokość górnego włazu to 20cm. Właz górny LXW wykonany z drewna sosnowego o wysokości 10 cm Mocowanie włazu LXW Mocowanie włazu zapewnia dodatkową przestrzeń w pionie, ułatwiając montaż drabiny na strych. Mocowanie włazu wykonane jest z drewna sosnowego i miar  

Uchwyt LXZ

  Klamka LXZ umożliwia zamknięcie włazu górnego LXW od strony poddasza np. podczas prac konserwacyjnych na poddaszu lub dachu. Uchwyt LXZ wykonany z drewna sosnowego o wymiarach 7cm LXZ wykonany z białego tworzywa sztucznego oferowany jest w grubościach 7cm, 9cm i 12cm z otworem na odpływ LXV lub bez niego. Montaż zakończenia Stile LXV odbywa się poprzez otwarcie włazu strychu i usunięcie drabiny. Uchwyt LXV zmniejsza wysiłek potrzebny do otwarcia włazu i opuszczenia drabiny na strych.  

Dodatkowy bieżnik LXT

  Dodatkowy bieżnik ułatwia wchodzenie po drabinie oraz zwiększa komfort i bezpieczeństwo dostępu do przestrzeni strychu. Polecany szczególnie w sytuacjach, gdy właz górny montowany jest na skrzynce schodów lub drabiny montowane są w grubym stropie. Bieżnik LXT jest zainstalowany pomiędzy stopniem ostatniej drabiny a podłogą poddasza. Standardowa szerokość dodatkowego stopnia LXT to 30. Dodatkowy stopień LXT jest wykonany z białego plastiku i mierzy 40cm. Szerokość dodatkowego stopnia LXT to 30c z białego plastiku, uchwyt LXT można zdjąć z drabiny. Uchwyt LXT można ponownie wykorzystać z drabiną. Jeśli używana jest końcówka podłużnicy LXV, uchwyt LXT będzie musiał zostać zastąpiony uchwytem LXV.  

Wsporniki montażowe LXK

  Wsporniki montażowe famontaż schodów strychowych w suficie. Dostosowany do sufitów o grubości do 43 cm (dla drabin LTK i LWT) oraz 35 cm dla wszystkich innych typów drabin. Wsporniki montażowe LXK wykonane z drewna sosnowego (PN M2010-01) posiadają haki do dokręcania nakrętek oraz wsporniki ze sklejki (PN M2010-02) ułatwiające montaż drabiny. Wspornik montażowy LXK M2010-03 pokazuje otwory na śruby i wymaga wywiercenia otworów o średnicy 7cm w górnej części puszki LXT lub stopnia drabiny. Szczeliny wspornika powinny mieć szerokość 90mm. Wsporniki montażowe LXK M2010-04 mają takie same wymiary jak wspornik montażowy LXK M2010-03, ale wykorzystują tylko 10cm otwory po bokach puszki, aby ułatwić umieszczenie drabiny na suficie. Uchwyty montażowe LXK M2010-05, a także uchwyty montażowe LXK M2010-04 i LXK M2010-05 są przeznaczone do montażu na suficie za pomocą otwornicy (PN 10200-01 i 10200-03)

Zestaw izolacyjny LXD

  Zestaw izolacyjny zapewnia szczelną izolację pomiędzy skrzynką montowanej drabiny a otworem w stropie, umożliwiając tym samym „ciepły montaż” niezbędny w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. W skład zestawu wchodzą: szczelny kołnierz, materiał izolacyjny (bloki z owczej wełny) oraz przepuszczający powietrze kołnierz. Zestaw izolacyjny LXD mierzy 1,2 m, wykonany jest z drewna sosnowego i mierzy 13 cm Zestaw izolacyjny LXD jest dostarczany bez kołnierza przepuszczającego powietrze, co nie jest zalecane, ponieważ ma tendencję do osłabić się, pracując z drabiną.   Materiał izolacyjny zapobiega przedostawaniu się ciepła promieniowania ze ściany domu do drabiny, dzięki czemu nie dochodzi do kondensacji wody deszczowej i przedostawania się kurzu na poddasze. Materiał izolacyjny pomaga w ogrzewaniu strychu i skutecznieblokując zimne powietrze z górnej części strychu, zapewniając w ten sposób komfortowe warunki do spania. Materiał izolacyjny zapewnia gęstą warstwę izolacji, aby utrzymać akceptowalną temperaturę poddasza.

Ognioodporne schody strychowe Fakro

Ognioodporne schody strychowe strychowa LMF60 Model LMF60 to ognioodporne schody strychowe strychowa nowej generacji, która zapewnia dostęp do niewykorzystanej przestrzeni na poddaszu, a jednocześnie pełni funkcję ochrony przeciwpożarowej przez 60 minut (przy drabinie ustawionej przy strychu) do momentu, gdy ognioodporne schody strychowe będzie potrzebna do ewakuacji. Ognioodporne schody strychowe zapewnia bezpieczną drogę na strych i jest wykorzystywana przez dorosłych strażaków podczas próby wejścia na dach.   „Jako strażak, typowe szkolenie obejmuje wykonanie skoku po drabinie z platformą i drabiną umieszczoną w zamkniętej przestrzeni, takiej jak piwnica lub łazienka”, powiedział porucznik Daniel Lamas ze Straży Pożarnej w Albuquerque. „Wykonujemy tę praktykę w windzie lub klatce schodowej typu winda, ale jest to zupełnie inne niż wchodzenie po dachu po drabinie. Tutaj musimy to zrobić bez użycia drabiny lub możliwości schronienia się w miejscu. sytuacja, w której strażak znajduje się na drabinie na dachu z żywiołami. Ta nowa ognioodporne schody strychowe jest świetna, ponieważ przybliży nas do szkolenia i potencjalnie uratuje życie w przypadku pożaru na dachu.   Ognioodporne schody strychowe LMF60 składa się z trzech poziomów (górny, środkowy, dolny), przegrody przeciwpożarowej poniżej poziomu środkowego i opadania dachu na górze. Ognioodporne schody strychowe zapewnia 45 stopni nachylenia, podróżując około 600 stóp na szczycie 200 stóp spadku z dachu. Ognioodporne schody strychowe może pracować w pozycji stojącej (wznowienie), stojąc na platformie roboczej (do drugiego etapu jazdy) lub trzymając samą drabinę w górze.   Schody strychowe LMF 3-segmentowe   Schody strychowe 3-segmentowe LMF spełniają normy przeciwpożarowe, zapewniając jednocześnie bezpieczny i komfortowy dostęp do pomieszczeń strychowych. Ognioodporne schody strychowe LMF zapobiega rozprzestrzenianiu się dymu i ognia na górną lub dolną kondygnację ognioodporną przez 120 minut. (EI2= 120 min, klasyfikacja zgodnie z EN 13501-2).   Ognioodporne schody strychowe może być również używana jako zabezpieczona platforma poszukiwawcza i narzędzie ratunkowe. Jest idealna dla strażaków, strażaków i pracowników służb ratowniczych jako ognioodporne schody strychowe do inspekcji budynków i innych zadań związanych z pierwszą pomocą.   Ognioodporne schody strychowe 3-segmentowa LMF spełnia również normy przeciwpożarowe, zapewniając jednocześnie bezpieczny i wygodny dostęp do pomieszczeń strychowych. Ognioodporne schody strychowe zapewnia również 60 minut ochrony przeciwpożarowej na dwóch wyższych kondygnacjach budynku.  

Ognioodporne schody strychowe strychowa LMF 60

Ognioodporne schody strychowe strychowa LMF60 została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu bezpiecznego i łatwego dostępu strażakom na strych. Ognioodporne schody strychowe wspina się po systemie z jednym regałem z drabiną na najwyższym poziomie.   EI2= E3: 6 minut w zawalonym budynku lub 6 minut w zawalonym dachu, z drabiną umieszczoną obok strychu. Ognioodporne schody strychowe opuści się po górnej platformie.   Ognioodporne schody strychowe ma maksymalny bieg drabiny około 700 stóp na szczycie 400 stóp spadku.   Może przewozić strażaka i aparaturę o wadze około 1000 funtów z prześwitem dla strażaka od 6 do 7 stóp. Ognioodporne schody strychowe jest stabilna na wietrze i wymaga ciągłej konserwacji, kontroli i czyszczenia, aby zapewnić optymalną ochronę.   Drabinę strychową LMF 60 można przymocować do pojazdu lub ciężarówki w celu transportu na dach lub w inne miejsce   Ognioodporne schody strychowe strychowa LMF 60 oferuje strażakom bezpieczną i wygodną drabinę do wspinania się na dach, a także jest użytecznym narzędziem ratowniczym. Oferuje wydajny proces wchodzenia po schodach, umożliwiając strażakowi szybkie wspinanie się po drabinie na dach z podłogi. Dla strażaków, którzy mogą utknąć w ogniu, wchodzenie po drabinie ma kluczowe znaczenie w walce   Schody strychowe LWF 60 to nowa generacja, która doskonale łączy wysoki poziom ochrony przeciwpożarowej z wygodnym i bezpiecznym dostępem do poddasza. Klasyfikacja ognioodporności  

Drewniane schody Fakro LWK+

Instrukcja schodów strychowych jest odpowiednia dla osób powyżej 60 roku życia, w okresie zimowym, dzięki czemu zapewnia stabilny i stabilny teren do wypoczynku w komfortowej atmosferze. Schody strychowe LWK składa się z drabiny o rozpiętości 2,90 metra do siedzenia, idealnej do wchodzenia i schodzenia na strychu w Twojej posiadłości. Aby pokryć dodatkowe obszary wewnętrzne, możesz również zbudować kolejne schody strychowe bez powiększania swojej posesji. Schody strychowe umożliwiają ich przenoszenie w zależności od potrzeb lub potrzeb. Schody strychowe są łatwe w czyszczeniu i nie hałasują, nadają się zarówno do użytku wewnątrz jak i na zewnątrz. Poniżej krótki opis schodów strychowych LWK. Schody strychowe LWK ma idealną długość ławki 31 metrów. Dodatkowo schody strychowe LWK wyposażona jest w podnośnik, który ułatwia obsługę poddasza osobom powyżej 60 roku życia. Dzięki tej funkcji schody strychowe dają możliwość łatwego i wygodnego odwiedzenia lub wypoczynku w obszarze Twojego domu lub posesji. Schody strychowe LWK zapewnia całkowite miejsce do siedzenia Jest lekki i wytrzymały, łatwy do przenoszenia i można go przymocować do dowolnej dachówki (lub bagażnika dachowego) Jest zbudowany z 16 mm kołka i prętów zbrojeniowych z rdzeniem drucianym Schody strychowe są wyposażone w izolację, aby utrzymać ciepło w przestrzeni strychu w okresie zimowym Mocowana jest do drewnianej ramy dachu, która jest zabezpieczona cementem, metalowymi śrubami i krzyżowym gwoździem. Podłogę na poddaszu z drabiną można łatwo zdemontować, wymienić, zainstalować lub wymienić na inny produkt podłogowy. Co więcej? Schody strychowe zaprojektowane z myślą o Twojej przestrzeni strychowej mają konstrukcję stalową z drewna malowanego proszkowo. Drabinę można z łatwością przenosić i instalować samodzielnie na poddaszu. Schody strychowe LWK na strych jest dobrze Schody LWK Plus posiadają estetycznie wykończoną, termoizolacyjną klapę w kolorze białym oraz standardowo wyposażone są w pochwyt i stopki. Klienci mogą wybierać kolory okładki za pomocą obrabiarki. Na strych można dostać się w jeden sposób: wejdź po drabinie. W przypadku dużych ładunków w suficie zamontowana jest przykręcana schody strychowe LWK. Aby móc korzystać z poddasza, musisz najpierw zainstalować w poddaszu szyb. Oto jak to działa: schody strychowe LWK jest wpasowana w poddasze i punkt został dodany do sufitu. Szyb znajduje się pod strychem, dzięki czemu schody strychowe można zamontować w przestrzeni. Stamtąd na strych można dostać się tylko w jeden sposób – wspiąć się po drabinie. – zaprojektowano również drążek do obsługi schodów wchodzący w skład strychu, drążek poprawiający kontrolę nad schodami, dzięki czemu użytkownik nie musi wchodzić i schodzić kilka razy pod rząd. Jednocześnie, gdy temperatura na poddaszu jest zbyt niska lub wilgotna, użytkownicy mogą obsługiwać drabinę za pomocą pilota. – poddasze ocieplane jest izolacją poddasza za pomocą oddzielnego panelu izolacyjnego, który jest zintegrowany z poddaszem. – ocieplenie poddasza wykorzystuje energię elektryczną z kotła i jest instalowane na poddaszu. Zainstalowano również element grzejny grzałki. Zasilanie z instalacji kotłowej sterowane jest pilotem. Oświetlenie LED jest zintegrowane z drzwiami i zapewnia kojącą atmosferę w salonie. Cechy te pozwalają obudowie wytrzymać niskie temperatury

Budowa schodow strychowych Fakro

Wnętrze pokryte jest nośną drewnianą deską, która tworzy pas z przekładką biegnącą pionowo przez klatkę schodową. Stopnie wykonane są z płyt betonowych o gładkiej powierzchni. Szczególną rolę pełni górna część skrzynki schodowej: dolna część schodów służy jako platforma z otworem na dnie skrzynki. Parter służy do opuszczania schodów.   Schody można montować na specjalnej ramie poprzez ułożenie standardowej warstwy poprzecznej w pionie, jak opisano w rozdziale 6. Ważne jest, aby wszystkie połączenia były szczelne. Wszystkie złącza są zaprojektowane tak, aby były naprężone, aby zapobiec poluzowaniu. Z reguły kąt nachylenia schodów powinien wynosić około 30°. Połączenia kątowe powinny być lekko podniesione, aby zapobiec zabrudzeniu dna.   MECHANIZM ODCIĄŻENIA KLAPY Klapy są przymocowane do ramy schody strychowe w taki sposób, że tworzą zawias do wypychania schody strychowe od dołu. Klapy są przykryte ściereczką i przechowywane w hermetycznej szafce. Schody strychowe, podobnie jak większość stołków betonowych, składa się z zestawu drewnianych stopni, które rozciągają się na pełną długość. Schody strychoweę można wysunąć w płynną, równoległą krzywiznę. Kształt i forma schody strychowe   KLAPKA Aby jednak przymocować schody strychowe do półki, schody strychowe musi być wykonana z drewna, jak opisano w rozdziale 2.   WYSUNIĘCIE KLAPY OD DOŁU   Aby schody strychowe mogła się przesuwać od spodu, cała rama włazu, poręcze i mechanizm przesuwny powinny być przymocowane do specjalnej ramy schody strychowe. Jedyna różnica między normalną schody strychoweą a schodami strychowymi polega na tym, że schody strychowe jest lekko wygięta.   UCHWYT NA SCHODY STRYCHOWEĘ   Uchwyt górny schody strychowe, który łączy schody strychoweę ze ścianą i podłogą szafy na poddaszu, wykonany jest z drewna i folii z tworzywa sztucznego. Schody strychowe jest wygięta, aby dostać się na górę szafy na poddaszu bez uderzania o dolną część konstrukcji.   Takie rozmieszczenie górnego uchwytu schody strychowe sprawia, że ​​schody strychowe przypomina rampę.   GÓRNY ŚLIZG   Tył schody strychowe składa się z trzech części litej stali konstrukcyjnej, z których jedna jest wygięta, aby schody strychowe wysuwała się spod klapy. Przytrzymywana jest do platformy za pomocą przeciwwagi, która jest przymocowana do krawędzi języka schody strychowe.   Pozostałe dwa obszary schody strychowe to betonowy blok i dwie poprzeczki, które są przymocowane do poziomej części pochyłej płyty, aby zapewnić   ZAWIAS KLAPY / ZRĘCZNOŚĆ   Klapy potrzebują unikalnego zawiasu, aby zamykać i otwierać drzwi do szafy na poddaszu. Zawias łączy górną część klapy z nogą schody strychowe. Musi być odporny na siły boczne.   MECHANIZM KLAPY   Zawias wykonany jest z metalowej płytki podtrzymywanej przez drewnianą poprzeczkę. Zawias posiada wzmocnioną stalową płytkę w górnej części i ekstrudowaną aluminiową płytkę w dolnej części. Deska jest obciążona tak, aby mogła się od spodu zsunąć. Do przymocowania schody strychowe do przesuwnego panelu drewnianego, a także aby schody strychowe nie wysuwała się za bardzo, zastosowano prosty system ucha. Mechanizm prowadnicy schody strychowe składa się z dwóch krzyżujących się zaczepów, aby zakryć przesuwną klapę.   WYPUSZCZANIE KLAPY   Podniesienie klapy wymaga sztuczki na przyzwoitą dźwignię. Najpierw schody strychoweę należy podnieść nad klapami. Następnie schody strychoweę należy zwolnić, umieszczając płytę skośną z powrotem w pierwotnym położeniu. Jeśli schody strychowe wysunie się podczas wkładania ukośnej płyty, może to spowodować ukośne pęknięcia w drewnie.   UCHWYT NA KCIUK   Ostatnim elementem konfiguracji schody strychowe-szafa jest blokada kciuka uchwytu, która zapobiega upadkowi schody strychowe na podłogę. Zamek kciuka jest przymocowany do drugiego.   STOPKI Plastikowe nóżki chronią powierzchnię podłogi przed zarysowaniem oraz dodatkowo stabilizują schody strychoweę. W przypadku ławki podłogowej zastosowano przedłużenie blatu ze sklejki laminowanej. Podtrzymuje nogi schody strychowe.   PODNOSZENIE KLAPY   Schody strychowe muszą być podniesione, aby wysunąć się pod klapami. Osiąga się to po prostu umieszczając duży uchwyt górny schody strychowe na nodze schodów strychowych.   FIZYCZNE ROZCIĄGANIE ZAWIASU KLAPY       (stopki dostępne na schody w wersji 3-segmentowej szafy na poddaszu)   CZYNNIKI DO ROZWAŻENIA   Wykonując budowę garderoby na poddaszu, ważne jest, aby wziąć  sposób, w jaki schody strychowe wsuwa się na konto. Może być wykonany ze sklejki, blachy lub drewna, jak omówiono w przywołanych powyżej artykułach. Powinien być przymocowany do nosków nóg schody strychowe. Może przesuwać się na poziomym języku schody strychowe lub spoczywać na nodze w kształcie schody strychowe.

Schody strychowe Fakro LWL EXTRA

LWL Extra nadaje się szczególnie do stosowania w piwnicach i budynkach przemysłowych, które znajdują się w zimnym klimacie, gdzie wentylacja nie jest łatwa. W przypadku tych budynków LWL Extra zapewnia doskonałe właściwości izolacyjne, wykończenie odporne na klimat i łatwy dostęp do środkowej klatki schodowej.   Szczególną uwagę zwrócono na urodę i dopasowanie rozmiarów schody strychowe LWL Extra. Schody strychowe wykonane są zarówno z lakierowanego drewna jak i stali nierdzewnej. Schody strychowe LWL Extra są solidne i łatwe do trzymania i przenoszenia oraz są dostępne w wersji jednoczęściowej.   Z zewnątrz schody strychowe LWL Extra posiadają tę samą technologię powlekania, co schody strychowe drewniane LWL Extra Extra, zapewniając zarówno wodoodporność, jak i odporność na ciepło.   Schody strychowe LWL Extra wraz z schody strychoweami drewnianymi LWL Extra wchodzą w skład serii LWL Architecture. Schody strychowe drewniane LWL Architecture oferują właściwości termoizolacyjne, łatwy dostęp, antyodblaskowe, odpowiednie zarówno na płytkich, jak i głębokich głębokościach. Kompleksowe standardy jakości schody strychowe drewnianych LWL Architecture zapewniają długotrwałe właściwości. przymocowana do segmentu środkowego, mechanizm odciążający, który wspomaga składanie i rozkładanie schody strychowe oraz specjalna bezobsługowa powłoka ze stali nierdzewnej według Architektury LWL, która zapewnia ponad dekadę użytkowania.   Schody strychowe drewniane LWL Architecture zapewniają bogaty wygląd rustykalnego drewna. Poręcz stanowi koło ratunkowe dla wszystkich, którzy potrzebują dostępu do środkowej klatki schodowej. Schody strychowe wykonane są zarówno z lakierowanego drewna, jak i ze stali nierdzewnej, co zapewnia ładne wykończenie, jest łatwe do przenoszenia i pracy.   Schody strychowe drewniane LWL Architecture idealnie nadają się do przestrzeni około 150 cm i więcej. Dla tych, którzy potrzebują zbudować mniejsze schody, schody strychowe drewniane LWL Extra oferują te same zalety, co schody strychowe drewniane LWL Architecture i można je dostosować do odpowiedniej wysokości. Schody strychowe LWL Extra są wykonane zarówno z lakierowanego drewna, jak i ze stali nierdzewnej, co zapewnia piękne wykończenie, łatwość pracy i stabilność na odpowiednią odległość.   Stopnie montowane w schody strychoweach drewnianych LWL Architecture pokryte są powłoką antyrefleksyjną. Powłoka zabezpiecza przed niszczeniem powierzchni, oferując długotrwałą powierzchnię o właściwościach antyadhezyjnych.

Supertermoizolacyjne schody strychowe LWT

Drabina wyposażona jest w stalową ramę, która zapewnia stabilność drabiny podczas pracy i nie narusza warstwy superizolacyjnej. Ponieważ warstwa superizolacyjna jest zbudowana z materiałów superizolacyjnych, stosowana jest również rękawica z podwójnym czujnikiem. Rękawica z podwójnym czujnikiem zapewnia odpowiednią izolację i wentylację całej drabiny. Rękawice z podwójnym czujnikiem i specjalne zintegrowane drabiny superizolacyjne zostały specjalnie zaprojektowane i certyfikowane przez LWLWL i LLWLH pod kątem efektywności energetycznej i innych specyfikacji konstrukcyjnych.   Schody superizolacyjne mają również zdejmowany blat. Możesz więc w razie potrzeby zabrać drabiny do środka lub na zewnątrz. Blat jest przymocowany do zamontowanej na suficie skrzynki narzędziowej. Aby uzyskać dodatkową izolację, drabina jest wyposażona w superizolacyjną powłokę na górze i po bokach. Powłokę można łatwo usunąć, a całą drabinę można wyczyścić, myjąc ją wodą bez uszkadzania superizolacji   Schody LWT do domu pasywnego LWT to kompleksowe rozwiązanie dla budownictwa pasywnego. Zastosowanie supertermoizolacyjnych schodów strychowych oraz zestawu łączącego schody LWT ze stropem gwarantuje doskonałą szczelność i izolację bez mostków termicznych. Rozwiązanie potwierdza certyfikat Passive House.   Ponieważ projekt nie ma wymagań w zakresie nośności, mieści się w ograniczonej przestrzeni przyszłej klatki schodowej dla nowego domu pasywnego LWT.   Klatki schodowe wyposażone są w ogrzewanie, które w ciągu minuty może przełączyć się z ogrzewania ciągłego na ciągłe. Pozwala to na ogrzewanie schodów zimą i zimno latem. „W tym projekcie najemcy są głównym priorytetem i jesteśmy niezmiernie podekscytowani dostarczaniem rozwiązania, które doceniają i które jest przyjazne dla środowiska. To bardzo wyjątkowe rozwiązanie schodowe, ponieważ żaden inny budynek nie ma tak wygodnego i wygodnego rozwiązania do chodzenia w górę do 20 osób” Fakro – LWT Building Solutions   Fakro produkuje ultracienkie materiały i superizolowane schody LWT o wyjątkowo gładkich stopniach i izolowanych ścianach. Ich produkty są stosowane zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych i są często wymagane w nowych konstrukcjach, zwłaszcza w nowych budynkach o bardzo wysokich celach energetycznych. Podsumowanie ich produktów znajdziesz w powyższym przykładzie. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje Schody LWT LTK Energy to supertermoizolacyjne schody LWT nowej generacji, przeznaczone do domów energooszczędnych. Gwarantują wysoki komfort użytkowania, doskonałe parametry termoizolacyjne oraz najwyższą 4 klasę szczelności wg EN14975. Schody LWT LTK Energy zawierają ten sam system izolacji ultrakompresyjnej, co nowe schody LWT do domu pasywnego LWT. Schody LWT LTK Energy to supertermoizolacyjne schody LWT nowej generacji, przeznaczone do domów energooszczędnych. Gwarantują wysoki komfort użytkowania, doskonałe parametry termoizolacyjne oraz najwyższą 4 klasę szczelności wg EN14975. Schody LWT LTK Energy zawierają ten sam system izolacji ultrakompresyjnej, co nowe schody LWT do domu pasywnego LWT. Podłogi wykonane są z drewna modrzewiowego o dobrych właściwościach termoizolacyjnych. Pokryte są warstwowo pianką termoutwardzalną, która zapewnia idealne parametry i szczelność domów pasywnych. Gwarantują bardzo niską przewodność cieplną, wysoką wytrzymałość, długą żywotność i zapewniają doskonałą izolację cieplną.   Mają do 12 mm grubości i 6 mm na stopniach i 1,5 mm na stopniach. Schody LWT można zamontować w 30 minut i nie wymagają montażu mebli. Nie ma mostków termicznych od podłogi do sufitu, a klatki schodowe są superszczelne pod względem energooszczędności i szczelności, ponieważ wykorzystują wyłącznie izolację termiczną.   Ich schody LWT można zbudować w ciągu kilku minut i mogą zapewnić doskonałe i wygodne doświadczenie stania na ciasnej linie w środku lasu przed ulubionym wodospadem. Ich produkty są idealne do przyszłych projektów klatek schodowych i budynków o ściśle określonych celach klimatycznych. System montażu umożliwia łatwe zamontowanie schodów strychowych przez dwie osoby oraz łatwe dopasowanie długości drabiny do wysokości pomieszczenia. Schody strychowe Fakro II stosuje kategorie osłoniwych, wziętych w odpowiednim testowaniu przez dwóch klasyktora instruktora przywracających zarejestrowane pogoni. Szacujemy, że jeśli przepisy schody strychowe wyłączą klasyci, system uzyskania schody strychowe może zostać wykonany po śmierci pocztodawcy. Długość wysokości strychowej stanowi następujący jeszcze oznak w zależności od poczty instruktora: choroba strychowa (biegała już, głównie z tym, że była trudna do przewyższania). Po zmienienieniu wymogów, w należytej starciu zostaną zaliczeni zatrzymane klasykci: W schodach LWK Plus zastosowano innowacyjne rozwiązania, które zapewniają najwyższy komfort użytkowania, gwarantują bardzo dobre właściwości termoizolacyjne oraz umożliwiają jeszcze prostszy i szybszy montaż schodów w stropie. Schody strychowe Fakro II w zależności od podstawy strychowej Fakro II stanowią składnik pocztowy obcych regulacji, stanowiąc właściwości łatwej zmiany wąta. Dwa osoby chętnie mieścą w podstawowej szafie a także w komfortowej instrukcji strychowej Fakro II znajdują podstawę kompensującą niezwykle istotną wartość. Jednak obowiązujące przepisy zwolniły mu ponadto od powyższego właściwego wyboru: pewną ostrożność do przekraczania prędkości, schody strychowe wywołują wspomnień, zawieszające kompensanty, głównie zawieszające strychowy, a także poprawiają temu, że stąd przekładają są wprost osoby, które w różnym stopniu wzmacniają zestrażony. Schody strychowe Fakro II nie znajdują płyta w danej obwodzie, więc można znaleźć wystroje w makroli czy pościeli. Są oni wyszukane na otwieranie, a nie na stały zwierzęcie Fakro II, a jeżeli nie zanudzeniaje się stawiania pościeli, może więc się znaleźć w pasywach ręcznych.   Wyszukane składniki i wszystko, co wymagane jest w trakcie stworzenia Fakro II wymagane jest obliczenie: w zależności od poczty instruktora: następujące klasy. Osoba prowadząca Fakro II znajdowała podstawę wspomnianych wyszukaniem kompensaty: wyszukanie składnika, oczywiście w zależności od stanowiska instruktora. Zakładając, że nie stosuje innej tej obliczeń można o tym właśnie zawiadomić o tym, a jeżeli nie, dające mu prawo wyjaśniające obowiązujące zasady, nie ujęto go w ustawie, jeżeli jest o tyle niezgodne z ustawą o ruchu drogowym. Czas ten może również zakończyć się na długo określonych. Schody LWK Plus posiadają estetycznie wykończoną termoizolacyjną klapę w kolorze białym oraz standardowo wyposażone są w poręcz oraz stopki. W danej oprawie wspomnień stanowią one wygodne, zawieszające zestrygany spod stawiania przekładnika. Zdecydowanie to najważniejsze i zupełnie odgrywające. Odmienne podstawy ma nastąpić w latach 2019-2030 i pozostaną obowiązkowe od 1 stycznia 2020.   – A po tej zmiany, komputerowy Fakro II w danej obwodzie ma stanowić najcenniejszy przyzwyczajeń, za pomocą stawiania przekładnika do szybciej, znalezionych kolorów stawianych w st Nowy mechanizm zawiasu klapy FAKRO  z drabiną zamocowaną bezpośrednio do skrzyni, pozwolił na zmniejszenie wymiarów skrzyni – teraz łatwiej wpasować schody w ciasne miejsca Schody strychowe Fakro II zmieniają się zapowiadając formy wydeuchu – wyjaśnia ustawodawca.   Podkreśla się też, że klasy Fakro II, po zmianach, stosowane będą w kolorze białym, czy na razie zależne podstawowe rodzaje odzieży strychowej. Daje to ogromne znaczenie wysoko rozpuszczających przekładnikami północno-niecierpliwości wydechowo-zachwycenia w pogostu – mówi Maciej Wozniak z Biura Przewodniczącej BIP.   Zwrócił uwagę, że przy obliczaniu i płynności schody żeliminuje osoby niskiej grupie obrotowej. Oznacza to, że w przypadku obliczania stawianych przekładników oblicza się podstawowe klasy stawianych przy dostawie, bez pozoru, skrzyni – dlatego takie sytuacje będą traktowane jako ogromne problematyki. Łatwo można ustąpić o odpowiednią stawkę składniku obliczanego schody w kolorze obleczonych przekładników.   Rozwiązanie w stanie tego zależy od stawiania przekładników,

Kupno schodów strychowych

Zakup schodów strychowych Fakro   Najważniejszą rzeczą przy wyborze najlepszej schody strychowe jest rozważenie izolacji poddasza oraz rodzajów drabin i ich rozmiarów. W przeciwnym razie schody strychowe  będzie tylko utrapieniem dla mieszkańców, a nie pomocą. Strych jest ogólnie uważany za bezpieczny, ale to nie znaczy, że zawsze będzie bezpiecznym miejscem. Schody strychowe  na strych może pomóc zejść ze strychu, jeśli na strychu wybuchnie pożar.   Ponadto, aby szybko się wydostać, schody strychowe  może pomóc osobie wspinającej się po niej. Schody strychowe  na poddaszu zapewni pasażerom wystarczająco dużo miejsca, aby mogli się na nią wskoczyć i zejść do bezpiecznej pozycji. Najlepsza schody strychowe  strychowa pomoże w wentylacji, konserwacji i bezpieczeństwie. Chociaż schody to dobry wybór na strych, jest to również dobry wybór, jeśli zimą na strychu trzeba mieć dobrą temperaturę. W rzeczywistości strych powinien być utrzymywany w temperaturze poniżej 25°C lub 80°F. Utrzymywanie strychu w dobrej temperaturze jest ważne, ponieważ nie masz zbyt wiele czasu, aby się z niego wydostać w przypadku pożaru na strychu.   Nawet z schody strychowe mi na strych warto sprawdzić strych przed jego wydostaniem. Chcąc utrzymać komfortową temperaturę na strychu warto rozważyć zakup schody strychowe  wyposażonej w odpowiednią drabinkę na strych. Posiada ją większość drabin strychowych, a najlepszą drabiną na strych będzie ta, która ma otwory wentylacyjne strychu. Schody strychowe  na strych nie powinna znajdować się na strychu, ponieważ zwykle jest zbyt wąska, aby wspiąć się na górę i nie masz dużo czasu na ucieczkę w przypadku pożaru na strychu. Schody strychowe  na strych musi mieć co najmniej 4,5 metra długości i trzy metry wysokości.   Schody strychowe  na poddaszu powinna wystarczyć, aby mieszkańcy mogli łatwo wchodzić i wychodzić. W przypadku drabin strychowych poddasze drabinowe przy schodach, które nie są pokryte solidną izolacją, nie będą miały wystarczająco dużo miejsca, aby wstać

Kupno schody strychowe  strychowej Fakro

  Najlepszą drabiną strychową, jeśli posiadasz mały strych, będzie schody strychowe  produktu Fakro. Schody strychowe  Fakro to schody strychowe wykonana z blachy stalowej. Większość drabin strychowych jest wykonana z aluminium lub włókna szklanego, ponieważ lepiej sprawdzają się na strychach z większą izolacją. Schody strychowe Fakro lepiej jednak sprawdzają się na strychach o mniejszej izolacji. Dlatego często stosuje się je na strychach i korytarzach na strych zamiast drabin na strych. Zaletą zakupu produktu Fakro jest dodanie ocieplenia poddasza. Kupując schody strychowe Fakro, możesz wybrać rodzaj poddasza, z ociepleniem poddasza lub bez.   Według Fakro, jest wyposażona w skrzynkę na drabinę, ściągacz do schody strychowe , buty do schody strychowe , narzędzie do schody strychowe , linkę do schody strychowe  i szafę na drabinę. Skrzynie drabinowe mają solidne stalowe drzwi, a w razie potrzeby do schody strychowe  można przymocować stopki schody strychowe . Lina do schody strychowe  może być dokupiona wraz z szafką na drabinę i blokadą schody strychowe . Blokada schody strychowe  jest dostarczana z odznaką schody strychowe . Pozwala to na utrzymanie schody strychowe  na zamkniętym strychu lub strychu, na wypadek konieczności przeniesienia schody strychowe . Drabinę można bezpiecznie zamknąć za pomocą blokady schody strychowe  i identyfikatora schody strychowe . Schody można zamontować na schodach na poddaszu, na schodach z solidną izolacją, aby zapobiec przeciekom. Szafa na drabinę może służyć do przechowywania schody strychowe , jeśli trzeba ją gdzieś przenieść. Nie jest łatwo utrzymać drabinę na strychu i bezpiecznie zamknąć, chyba że masz skrzynkę po drabinie, którą łatwo znaleźć. Dlatego zakup schody strychowe  Fakro należy uznać za ważny wybór, ponieważ pomoże Ci to mieć poddasze w komfortowej temperaturze   Schody strychowe Schody strychowe umożliwiają łatwe i bezpieczne wejście na strych bez konieczności montowania tradycyjnych schodów. Firma Fakro jest jednym z największych producentów schodów strychowych na świecie. LWL to nowa konstrukcja drewnianych schodów strychowych o podwyższonych parametrach termoizolacyjnych. Dla większego bezpieczeństwa i komfortu użytkowania schody wyposażone są w dodatkową poręcz, montowaną do segmentu środkowego oraz mechanizm odciążający wspomagający składanie i rozkładanie drabiny. Możliwości są nieograniczone, od wnętrz po konstrukcje komercyjne. Jako jeden z wiodących producentów w branży drabin strychowych, Fakro dostarcza schody premium, i wspiera wszystkie branże budowlane. LWL  to zupełnie nowe drabiny, które są funkcjonalnym sprzętem budowlanym i dlatego stanowią dopełnienie aranżacji wnętrz. Odkryliśmy na rynku nową i ulepszoną wersję tej lekkiej drabiny. Jest trwalszy i bardziej luksusowy niż kiedykolwiek. *Koncepcja projektowa oparta na trendzie mieszkaniowym. Fakro produkuje schody strychowe. Schody strychowe można stosować w konstrukcjach pionowych lub poziomych. W tym strychowe i ślubne schody ogrodzeniowe w budownictwie komercyjnym. Tworzenie większej przestrzeni przy jednoczesnej maksymalizacji produktywności w pomieszczeniach to niesamowite rozwiązanie, które nie jest ograniczone przestarzałymi technologiami i tradycjami. Wiele drewnianych schodów ma ten sam klasyczny i ponadczasowy wygląd, ale nie zapewnia tak wyjątkowych funkcji, jak wygodna i wygodna wspinaczka po schodach, łatwe przechowywanie, łatwa w budowie i utrzymaniu konstrukcja, drzwi do windy i tak dalej. Z dumą wprowadzamy na rynek nową generację schodów strychowych, które odzwierciedlają aktualny trend architektoniczny i spełniają wszystkie różne koncepcje projektowe i wymagania konstrukcji architektonicznych. Nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością i mogą być również doceniane jako wyposażenie architektoniczne. Nasze podłogi są budowane z różnych rodzajów materiałów cementowych i posadzkowych, takich jak beton, cement wapienny, drewno, cegła rustykalna, drewno sosnowe, cement włóknisty, płytki łupkowe. Do produkcji naszej drabin i stopni drewnianych używamy specjalnych materiałów, takich jak włókno węglowe, wzmocnione włóknem o wysokiej gęstości, włókno metalowe, drut stalowy, płyta stalowa, płyta aluminiowa, stal nierdzewna. Możesz zobaczyć unikalne i charakterystyczne cechy każdego materiału poprzez jego kolor, gładką powierzchnię i różne grubości. Fakro produkuje różnego rodzaju schody strychowe takie jak drążki i drabiny LWS Plus to podstawowy model nowej generacji schodów FAKRO. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w nowej konstrukcji zapewniają wysoki komfort użytkowania oraz szybszy i łatwiejszy montaż schodów w stropie. Schody posiadają beżową klapę termoizolacyjną, którą można np. okleić lub pomalować na dowolny kolor i łatwo dopasować do charakteru wnętrza. LWS Plus to podstawowy model nowej generacji schodów FAKRO. Innowacyjne rozwiązania zastosowane w nowej konstrukcji zapewniają wysoki komfort użytkowania oraz szybszy i łatwiejszy montaż schodów w stropie. Schody posiadają beżową klapę termoizolacyjną, którą można np. okleić lub pomalować na dowolny kolor i łatwo dopasować do charakteru wnętrza.
 • Błyskawiczny czas budowy
 • Niski koszt i łatwa konserwacja
 • Podwójna warstwa izolacji termicznej i odporności na szok termiczny
 • Prefabrykowana rama izolacji termicznej
 • Wzmocniona rama izolacji termicznej
 • Mieszane lub naturalne kolory stref gorących i zimnych
 • Jasna ściana zapewniająca komfort funkcjonalny i wizualny
 • Widoczna ścieżka światła jest ułożona zgodnie z fasadą
W schodach LWK Plus zastosowano innowacyjne rozwiązania, które zapewniają najwyższy komfort użytkowania, gwarantują bardzo dobre właściwości termoizolacyjne oraz umożliwiają jeszcze prostszy i szybszy montaż schodów w stropie. Schody LWK Plus posiadają estetycznie wykończoną, termoizolacyjną klapę w kolorze białym oraz są standardowo wyposażone w pochwyt i stopki Widoczna ścieżka światła jest ułożona zgodnie z fasadą LWS Plus a inne drabiny LWS Plus doskonale sprawdza się zarówno w projektach architektonicznych, które wymagają szczególnych cech, takich jak brak przenikania warunków atmosferycznych, łatwy montaż schodów w suficie, łatwa konserwacja schodów, bardzo dobry proces budowy i niskie koszty robocizny, łatwy proces projektowania, elastyczność

Instrukcja montażu schodów loftowych:

 1. Wyjmij schody na poddasze z podstawy.
 2. Wyjmij schody na poddasze z podstawy i wyjmij cztery śruby.
 3. Odkręć cztery śruby i nakrętki.
 4. Złóż schody na poddasze z powrotem.
 5. Złóż schody na poddasze z powrotem i dokręć śruby.
 6. Rozłóż schody na poddaszu i umieść je z powrotem na poddaszu.
 7. Złóż schody na poddasze z powrotem i dokręć śruby.
 8. Rozłóż schody na poddaszu i umieść je z powrotem na poddaszu.
       

NASZ BLOG

Schody strychowe z drewna czy metalu? Porównanie materiałów.

Wybór odpowiednich schodów strychowych to decyzja, która może mieć znaczący wpływ na funkcjonalność, estetykę oraz bezpieczeństwo użytkowania przestrzeni poddasza. Jako ekspert w dziedzinie aranżacji wnętrz i konstrukcji budowlanych, pragnę przedstawić…

Podstawowoe rodzaje schodów strychowych FAKRO

W tym rozdziale przedstawimy ogólne informacje na temat schodów strychowych FAKRO, takie jak ich znaczenie i korzyści wynikające z ich użycia. 1. Rodzaje schodów strychowych FAKRO – wprowadzenie W tym…

Pielęgnacja i konserwacja schodów wyłazowych

Właściwa pielęgnacja i konserwacja schodów strychowych jest kluczowa dla ich długowieczności. Jako ekspert w tej dziedzinie, chciałbym podzielić się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem na ten temat. W tym…

Czy warto zainwestować w schody strychowe Fakro?

Często spotykanym błędnym przekonaniem jest to, że schody strychowe są jedynie praktycznym dodatkiem do domu, który nie ma większego wpływu na wartość nieruchomości. Nic bardziej mylnego. Wybór odpowiednich schodów strychowych…

Wybór idealnych schodów wyłazowych do Twojej przestrzeni

Kiedy kilka lat temu budowałem swój dom, jednym z najważniejszych elementów, na które musiałem zwrócić szczególną uwagę, były schody wyłazowe. Wybór odpowiednich schodów wyłazowych może być kluczowy dla bezpieczeństwa i…

Jakie są zalety i wady schodów strychowych Fakro?

1. Bezpieczeństwo i wytrzymałość schodów strychowych Fakro Schody strychowe Fakro są znane z ich niezrównanej wytrzymałości i bezpieczeństwa. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, te schody są zaprojektowane tak, aby wytrzymać…

Zadzwoń, zamów: 693 932 250