extraOKNO

Okna dachowe Fakro Velux i inne. Schody strychowe, wyłazy, rolety, markizy, żaluzje.

Wyłaz na dach VELUX

wyłaz dachowy velux

OKNA WYŁAZOWE DO POMIESZCZEŃ MIESZKALNYCH/OGRZEWANYCH

Okno wyłazowe GXL/GXU

Okno wyłazowe jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą połączyć estetykę i komfort okna dachowego z praktycznym i zwiększającym bezpieczeństwo rozwiązaniem, jakim jest wyłaz dachowy.

W każdym domu, prędzej czy później pojawi się potrzeba wyjścia na dach, czy to w związku z drobną naprawą obluzowanej dachówki, czy też po to, aby zainstalować antenę telewizyjną. Okna wyłazowe oferują ten komfort, że podczas planowania adaptacji poddasza do warunków mieszkalnych nie trzeba się zastanawiać, czy zdecydować się na okno, czy wyłaz dachowy, oferując połączenie obu tych funkcjonalności.

Wyłazy dachowe typu GXL/GXU otwierane są do boku, co umożliwia korzystanie z nich, jak z klasycznego wyłazu dachowego. Wyposażone są w siłownik gazowy, który jest zamontowany w górnej części skrzydła, co sprawia, że otwarcie okna jest znacznie ułatwione a otwarte skrzydło jest silnie zablokowane, nie będzie więc zamykać się samoistnie np. pod wpływem wiatru. Dzięki temu mamy pewność, że chcąc wrócić z powrotem na poddasze, nie będziemy musieli siłować się ze skrzydłem okna, co mogłoby okazać się niebezpieczne. Standardowa wersja okna wyposażona jest w zawiasy z prawej strony i klamkę z lewej strony skrzydła. Istnieje jednak możliwość przełożenia ich w przeciwne strony jeszcze przed montażem.

Wyłazy dachowe typu GXL/GXU gwarantują swobodne i bezpieczne wychodzenie na dach, przy czym, tak jak standardowe okna dachowe, pełnią funkcję termoizolacyjną, dlatego świetnie nadają się do montażu w pomieszczeniach ogrzewanych.

  • W wariancie GXL rama skrzydła zrobiona jest z drewna zabezpieczonego tylko bezbarwnym lakierem, czyli w wersji wykończeniowej.

  • W wariancie GXU rama skrzydła wykończona jest warstwą poliuretanową, a zatem nie wymaga dalszej konserwacji.

Pozostałe cechy wyłazów GXL/GXU:

  • Wyposażone w klamkę, znajdującą się z boku skrzydła.

  • Posiadają siłownik gazowy, znajdujący się w górnej części, co gwarantuje łatwiejsze otwieranie oraz stabilne i bezpieczne zablokowanie okna podczas wychodzenia na połać dachu.

  • Standardowo producent umieszcza zawiasy po lewej, a klamkę po prawej stronie skrzydła, jednak przed zamontowaniem istnieje możliwość przełożenia ich na przeciwne strony konstrukcji.

  • Posiadają klapę wentylacyjną z filtrem powietrza.

  • Bezpieczeństwo dla dzieci – posiadają opcję kontroli rodzicielskiej, to znaczy, że istnieje możliwość zablokowania klamki.

  • Okna wyłazowe są odpowiednie do zamontowania na nich manualnie obsługiwanych rolet wielu typów, jak i żaluzji czy moskitier.

WYŁAZY DACHOWE DLA POMIESZCZEŃ NIEUŻYTKOWYCH

To rozwiązanie do pomieszczeń nieogrzewanych, nie wymaga także konserwacji. Wyłaz dachowy GVT/GVK posiada zintegrowany kołnierz uszczelniający, jednak nie zapewnia on izolacji termicznej. Posiada duży otwór wyłazowy – (GVT) 49×76 cm lub (GVK) 41x55cm , dlatego stanowi idealne rozwiązanie do zastosowania na strychach i nieużytkowych poddaszach. Dolna ościeżnica wyłożona została antypoślizgową powierzchnią, co jest niezmiernie istotne ze względów bezpieczeństwa osoby wychodzącej na dach, szczególnie przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Materiały:

– wykończenie wewnętrzne – ościeżnica z czarnego poliuretanu, skrzydło z aluminiowego profilu.

– wykończenie wewnętrzne – ościeżnica i kołnierz z barwionego poliuretanu, zabezpieczonego przed wpływem czynników pogodowych, nie wymaga konserwacji.

– pakiet szybowy – szyba 16 mm.

Wyłazy dachowe VELUX VLT posiadają zespoloną szybę 16 mm. Dostępne są trzy warianty rozmiarów: 025, 029 oraz 033. Są odpowiednie do strychów i nieużytkowych poddaszy. Wyłazy dachowe VELUX VLT można zamontować w dachach o kącie nachylenia od 20 do 60°. Skrzydło otwierane do boku, kierunek otwierania ustala się przed montażem, poprzez umieszczenie zawiasów oraz uchwytu/klamki po wybranej stronie. Wyłaz tego rodzaju wyposażony jest również w ogranicznik, który ułatwia wychodzenie oraz zwiększa bezpieczeństwo użytkowania, a także zintegrowany kołnierz uszczelniający, który jest uniwersalny i odpowiedni do pokryć dachowych zarówno płaskich, jak i profilowanych, do 12 cm wysokości.

Model VELUX VLT 033 posiada otwór wewnętrzny w wymiarach 80,8 x 80,0 cm, w związku z czym spełnia wymagania odpowiednie dla wyjścia ewakuacyjnego.

2 lata gwarancji.

Zadzwoń, zamów: 693 932 250