extraOKNO

Okna dachowe Fakro Velux i inne. Schody strychowe, wyłazy, rolety, markizy, żaluzje.

Rolety i markizy VELUX: Jak dobrać rozmiar

JAK DOBIERAĆ ROZMIARY ROLET VELUX

 

Oto krótka ściąga, przedstawiająca w jaki sposób dobrać właściwy rozmiar rolet do okien dachowych przed dokonaniem zamówienia:

 

okreslanie rozmiaru - roletki Velux

Krok 1: Sprawdź rozmiar oraz typ okien

Naklejka z informacją na temat typu okna przymocowana jest z prawej albo lewej stronie ramy, można ją znaleźć po otwarciu okna.

Krok 2: Określenie rodzaju rolety oraz jej dostępności dla danego typu okna

W przypadku okien dachowych VELUX wybrane rolety będą zawsze dostępne w potrzebnym do danego okna wariancie, w innych przypadkach nie dajemy takiej gwarancji.

Krok 3: Funkcjonalność rolety i sposób jej otwierania

To, w jaki sposób obsługiwana jest roleta powinno odpowiadać położeniu okien – ważne jest, czy wysokość montażu okna pozwoli na ręczną obsługę, czy lepszym rozwiązaniem będzie obsługa elektryczna. Podobnie w przypadku, gdy okno zastawione jest np. meblami. Z kolei w przypadku, gdy nie ma możliwości doprowadzenia zasilania elektrycznego, najlepiej sprawdzi się zasilanie energią słoneczną.

Krok 4: Odnalezienie kodu modelu oraz kodu koloru

Poszczególne rodzaje rolet występują często w różnych wariantach obsługi – może ona być manualna, elektryczna zasilana prądem sieciowym, albo elektryczna z zasilaniem solarnym. Typy te oznaczone są w inny sposób i są zawsze opisane zaraz pod zdjęciami z dostępną kolorystyką. Podobnie oznakowane są konkretne warianty kolorystyczne rolet – w opisie każdego produktu znajdą Państwo zdjęcia próbek kolorów, a na każdej z nich odpowiedni kod.

Ponadto istnieje także możliwość zamówienia bezpłatnych próbek tkanin (veluxshop.pl).

Krok 5: Zamówienie

Zebranie powyższych informacji pozwoli uniknąć błędów i zapewni dostarczenie produktu w odpowiedniej formie.

 

W RAZIE WĄTPLIWOŚCI PROSIMY O KONTAKT

Zadzwoń, zamów: 693 932 250