extraOKNO

Okna dachowe Fakro Velux i inne. Schody strychowe, wyłazy, rolety, markizy, żaluzje.

VELUX: Akcesoria do okien dachowych – rolety, markizy, żaluzje

WYBIERZ SWOJE, IDEALNIE DOPASOWANE ROLETY I MARKIZY VELUX

VELUX specjalizuje się w produkcji rolet i markiz od ponad 60 lat. Wszystko zaczęło się od chęci stworzenia produktów, które będą idealnie dopasowane do okien dachowych VELUX, a ostatecznie stało się silną gałęzią produkcyjną firmy.

NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI OPRAWA OKIEN DACHOWYCH

Rolety i markizy produkcji VELUX przechodzą testy wytrzymałości. To między innymi zwijanie i ponowne rozwijanie po tysiące razy, a także sprawdzanie wytrzymałości na nawet ekstremalnie wysokie temperatury. Sama tkanina jest naciągana i gnieciona. Rolety zewnętrze testuje się jeszcze dokładniej – na wytrzymałość na silne wiatry i ulewy, a także wszystkie inne niszczące czynniki atmosferyczne. Wszystko po to, aby upewnić się, że oddawany w Państwa ręce produkt będzie skutecznie ochraniał okna przez wiele lat, nie tracąc przy tym swoich walorów estetycznych, kształtu i koloru, i to nie tylko przez okres gwarancji, ale znacznie dłużej.

ZAWSZE W ZGODZIE Z OBOWIĄZUJĄCYMI TRENDAMI

Trendy w wystroju wnętrz stale się zmieniają, a VELUX stara się zawsze czerpać z nich inspirację dla wzornictwa i stylistyki swoich rolet i markiz. Wiele spośród modeli zaprojektowanych jest w taki sposób, aby swoją neutralnością pozwalały na nadawanie charakteru wnętrzom za sprawą różnorodnych detali i dodatków w pomieszczeniu, płynnie wkomponowując się w różne style. Ofertę rolet i żaluzji stanowi ponad 140 różnych kolorów i wzorów, w których tworzeniu pomaga agencja Trend Union z Paryża.

IDEALNE DOPASOWANIE

Markizy i rolety produkcji VELUX będą zawsze perfekcyjnie dopasowanie do okien dachowych VELUX, dlatego nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych pomiarów. Jedno z najnowszych rozwiązań, czyli wąska szyna boczna Slim Line, którą tworzy szczotkowane aluminium, wyróżnia się jedynie lekkim połyskiem, nadaje oknom delikatności i elegancji.

BEZPIECZEŃSTWO

Rolety VELUX zaprojektowane zostały w taki sposób, aby były w jak największym stopniu bezpieczne dla dzieci. Konstrukcja pozbawiona jest sznurków, a tkaniny, z których są wykonane posiadają certyfikat OEKO-TEX®, który dowodzi, że pozbawione są jakichkolwiek szkodliwych substancji. Rolety ZEWNĘTRZNE to z kolei zwiększone bezpieczeństwo antywłamaniowe – stanowią dodatkową, niełatwą przeszkodę do sforsowania, często już sama ich obecność odstrasza włamywaczy.

SZYBKI I PROSTY MONTAŻ – TYLKO 10 MINUT

Już od wielu lat, wszystkie okna dachowe VELUX produkowane są z myślą o szybkim montażu rolet VELUX, wyposażonych w system Pick&Click!™, który pozwala na szybki montaż, beż użycia skomplikowanych narzędzi. Całość procesu nie powinna zając więcej, niż 10 minut.

POŁĄCZ ROLETĘ Z MARKIZĄ DLA MAKSYMALIZACJI KOMFORTU

Gdy nadmiar światła słonecznego, a tym samym wysoka temperatura na poddaszu stają się kłopotliwe, połączenie markizy i rolety wewnętrznej pozwoli na regulację warunków wewnątrz, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości swobodnego wietrzenia pomieszczeń. Markiza, chociaż wpuszcza światło, to przechwytuje promienie słoneczne, jeszcze przed dotarciem do szyby, dzięki czemu nagrzewani się poddasza w ten sposób maleje nawet o 76%. Roleta zewnętrzna z kolei jest w stanie przechwycić nawet 94% ciepła pochodzącego z energii słonecznej, oraz poprawia izolację termiczną okna aż o 17%. Zwiększa także izolację akustyczną, w szczególności dźwięki deszczu i gradu.

W WALCE Z PRZEGRZEWANIEM PODDASZA OD ZEWNĄTRZ

Zewnętrzne zabezpieczenie okna, takie jak rolety zewnętrzne albo markizy, stworzy dodatkową barierę dla promieni słonecznych, znacznie ograniczając nagrzewanie pomieszczeń. Promienie zostają przechwycone, jeszcze przed dotarciem do szyby, a przestrzeń pomiędzy roletą zewnętrzną lub markizą, a szybą, tworzy rodzaj dodatkowej izolacji. Aby lepiej zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla nagrzewania pomieszczeń ma ilość światła, wpadająca do pomieszczenia wystarczy przypomnieć sobie, jak wiele ciepła potrafi zapewnić słońce wpadające przez okna nawet w zimowy dzień. Dla spotęgowania powyższego efektu można połączyć zewnętrzną i wewnętrzną osłonę okien.

Siatkowane markizy zewnętrzne VELUX

Wysoka protekcja przed nagrzewaniem w wyniku palącego słońca Markizy VELUX pomagają utrzymać komfort odpowiednich temperatur na poddaszu, potrafią ograniczyć nagrzewanie wnętrz aż do 76% dzięki temu, że wyłapują promienie słoneczne jeszcze przed dotarciem do szyb. Tkanina tworząca markizę jest przezroczysta, nie wpływa więc na ograniczenie dopływu światła do okna dachowego. Wnętrze pozostaje jasne, a widok z okna – nieprzysłonięty. Markizy Velux są niezwykle łatwe w montażu, nie wymagają wychodzenia na dach a całość można wykonać od wewnętrznej strony poddasza.

NAJWIĘKSZE ZALETY:

 •  Ograniczenie nagrzewania aż do 76%
 • Łatwa obsługa i montaż bez wychodzenia na dach
 • Siatka markizy nie przesłania widoczności z okna oraz nie zaciemnia pomieszczeń
 • Długoletnia trwałość

Markiza Velux dostępna jest w kolorze 5060

Dostępne warianty: MHL – obsługiwana manualnie MML – obsługiwana elektrycznie i zasilana prądem sieciowym MSL – obsługiwana elektrycznie i zasilana solarnie

Rolet zewnętrzna

Całkowicie zaciemnia, chroni przed upałem, izoluje Rolety zewnętrzne VELUX to rozwiązanie, którego zalety docenić można przez cały rok, we wszystkich warunkach pogodowych. Latem ograniczają nagrzewanie, zimą tworzą dodatkową izolację termiczną. Przez cały rok pozwalają na całkowite zaciemnienie wnętrza w ciągu dnia. Rolety zewnętrzne wykonane są z aluminium, dlatego nie wymagają zabiegów konserwacyjnych. Konstrukcja ma bardzo wysoką odporność na działanie czynników atmosferycznych, nie niszczy się, nie odkształca. Zabezpiecza okno – stanowi dodatkową, trudną do sforsowania barierę dla włamywaczy, często już sama jej obecność zniechęca potencjalnych zainteresowanych. Ponadto wpływa na znaczne zredukowanie hałasu wynikającego z uderzeń kropel deszczu czy gradu.

NAJWIĘKSZE ZALETY:

 • ograniczenie nagrzewania wynikającego z promieniowania słonecznego – aż do 94%
 • możliwość całkowitego zaciemnienia
 • zwiększenie termoizolacyjnych parametrów okna dachowego aż o 17%
 • redukcja hałasu (deszcz i grad) o 10dB

Roleta zewnętrzna VELUX dostępna jest w dwóch stałych kolorach – 0700 i Standard 0000, oraz z kolorze spójnym z kolorem oblachowania okna NCS S7500-N.

Dostępne warianty:

SHL – obsługiwana manualnie SML – obsługiwana elektrycznie z zasilaniem sieciowym SSL – obsługiwana elektrycznie z zasilaniem solarnym

KONTROLA NASŁONECZNIENIA OD WEWNĄTRZ

ROLETY CAŁKOWICIE ZACIEMNIAJĄCE

Rozwiązanie z myślą o sypialniach i pokojach dziecięcych, a także salonów z kinem domowym. Pozwala na stworzenie komfortowej dla snu, zaciemnionej aury nawet w środku słonecznego dnia! Salon kinowy z rzutnikiem? Żaden problem – na seans nie musisz czekać aż do zachodu słońca. A może wystarczające będzie jedynie ograniczenie i rozproszenie światła słonecznego? Efekty te można uzyskać za sprawą następujących produktów:

Rolety zaciemniające

Pozwalają na stworzenie warunków odpowiednich dla snu niezależnie od pory dnia, także w pełnym słońcu. Efekt zaciemnienia stanowi ograniczenie w pomieszczeniu aż 99,9% światła. To doskonałe rozwiązanie do pokoi dziecięcych, bo któż chce iść spać latem, gdy na zewnątrz nadal jasno? Niezwykle pomocne także dla wszystkich osób pracujących w systemie zmianowym, które odsypiają za dnia.

ZALETY:

 • Zaciemnienie wnętrza w aż 99,9%
 • Szybki i łatwy montaż, zapewniony dzięki systemowi Pick&Click™, który jest kompatybilny z oknami dachowymi VELUX
 • Tkaniny pozbawione jakichkolwiek szkodliwych związków chemicznych – certyfikat OEKO-TEX®
 • Slim Line – wzornictwo perfekcyjnie dopasowane do okien dachowych VELUX
 • Płynna, bezstopniowa regulacja ułożenia rolety

DOSTĘPNA KOLORYSTYKA:

(STR. 14/32 katalog)

Rolety zaciemniające VELUX dostępne są w wariantach:

DKL – obsługa manualna DML – obsługa elektryczna zasilana prądem sieciowym DSL – obsługa elektryczna zasilana solarnie

[MODELE – CK02 C02; FK04 F04; FK06 F06; FK08 F08; MK04 M04; MK06 M06; MK08 M08; MK10 M10; PK06 P06; PK08 P08; SK06 S06; SK08 S08] Wybór odpowiedniego rozmiaru do okna dachowego – str. 30 katalog [https://velcdn.azureedge.net/~/media/marketing/pl/katalogi/pdf/velux_rolety%2029_05_2019.pdf]

2w1 ROLETY ZACIEMNIAJĄCO-PLISOWANE

Jeden produkt – dwie metody kontroli światła

To roleta, składająca się z dwóch części – każda z nim ma inne zadanie. Jedną z nich stanowi roleta zaciemniająca, która połączona jest z drugą, wykonaną z plisowanej tkaniny przepuszczającej światło. Stworzona jest z myślą o pomieszczeniach, które nie mają tylko jednej funkcji – za dnia stanowią salon, a w nocy przytulną sypialnię. Element zaciemniający, gdy zasłania całą część okienną ogranicza wpadające do pomieszczenia światło aż o 98%, ale można używać go także w połączeniu z częścią plisowaną, aby wpuścić taką ilość światła, jaka w danym momencie jest wystarczająca.

ZALETY:

 • Podwójna funkcjonalność w jednym, wygodnym w obsłudze produkcie,
 • ograniczenie wpadającego światła o 98%,
 • roleta plisowana rozprasza wpadające światło, bez niechcianych odbić,
 • prosty i szybki montaż, dzięki systemowi Pick&Click™, kompatybilnemu z oknami dachowymi VELUX,
 • neutralne dla zdrowia, brak jakichkolwiek szkodliwych substancji chemicznych potwierdza certyfikat OEKO-TEX®,
 • technologia Slim Line, dla jeszcze większej estetyki.

KOLORYSTYKA CZĘŚCI ZACIEMNIAJĄCEJ:

Element przepuszczający światło, czyli plisowany – zawsze w kolorze białym:

Roleta 2w1 zaciemniająco plisowana dostępna jest tylko w wariancie obsługiwanym manualnie – DFD.

[MODELE CK02 C02; FK04 F04; FK06 F06; FK08 F08; MK04 M04; MK06 M06; MK08 M08; MK10 M10; PK06 P06; PK08 P08; SK06 S06; SK08 S08]

Energooszczędna roleta zaciemniająca Zaciemnienie + izolacja termiczna

To rozwiązanie, które pozwala na dodatkowe podniesienie walorów termoizolacyjnych okien dachowych. Ograniczają wpadające do pomieszczeń światło aż o 98%, dlatego zapewniają jednocześnie komfortowe warunki do snu, jak i ograniczenie strat ciepła – czyli najważniejsze, co może zaoferować roleta do sypialni. Tkanina jest podwójnie plisowana, ułożona wzajemnie na wzór plastra miodu, co tworzy dodatkowe przestrzenie izolujące, a jej konstrukcja powleczona jest warstwą aluminium. Całość podnosi parametry termoizolacyjne aż o 27%.

ZALETY:

– Poprawa izolacji aż o 27%, – ograniczenie ilości wpadającego światła o 98%, – Szybki montaż za sprawą mechanizmu Pick&Click™, który współgra z oknami VELUX, – Płynna, bezstopniowa regulacja, – Slim Line, czyli nowy design na miarę estetyki okien dachowych VELUX.

KOLORYSTYKA:

Roleta energooszczędna – zaciemniająca dostępna jest w wariancie obsługiwanym manualnie.

[MODELE CK02 C02; FK04 F04; FK06 F06; FK08 F08; MK04 M04; MK06 M06; MK08 M08; MK10 M10; PK06 P06; PK08 P08; SK06 S06; SK08 S08]

***

ROLETY PRZYCIEMNIAJĄCE – OGRANICZENIE ILOŚCI ŚWIATŁA

Roleta przyciemniająca

Częściowe ograniczenie światła dziennego

To rolety o wyjątkowo prostej konstrukcji, dzięki czemu stanowią ekonomiczne rozwiązanie. Przyciemniająca tkanina może być ustawiona w trzech poziomach, co umożliwiają specjalne haczyki. Tkanina pochłania część światła, a pozostałe zostaje rozproszone.

ZALETY:

– Skuteczne przyciemnienie, – konstrukcja oparta na haczykach zapewnia trzy stopnie zatrzymania, – Mechanizm Pick&Click™ dla szybszego montażu w oknach dachowych VELUX

KOLORYSTYKA:

Roleta występuje w wariancie obsługiwanym manualnie.

VELUX: KOLEKCJA ROLET DLA DZIECI

Magiczna sypialnia

Wyjątkowa, przeznaczona dla dzieci kolekcja „Dobranoc” współtworzona z Disney, to rolety zaciemniające aż o 99,9%. Specjalnie z myślą o najmłodszych i tych sytuacjach, kiedy nie chcą jeszcze spać, bo jest jasno. Rolety zaciemniające pozwalają na stworzenie idealnej dla snu dziecka atmosfery, niezależnie od pory dnia, czy nocy. Bogate wzornictwo tkanin pozwoli na dobranie rolety z ulubionym bohaterem bajki, albo bardziej klasycznym wzornictwem dla dzieci, jak np., łódki czy gwiazdki.

ZALETY:

– 99,9% zaciemnienia dziecięcej sypialni, – mechanizm Pick&Click™ dla szybkiego montażu w oknach dachowych VELUX, – wolne od szkodliwych substancji chemicznych – certyfikat OEKO-TEX®, – estetyczne wzornictwo Slim Line – płynna regulacja położenia.

WZORNICTWO:

Rolety dla dzieci dostępne są wyłącznie w wariancie obsługiwanym manualnie.

 

OGRANICZENIE ILOŚCI ŚWIATŁA

To kolekcja rolet o funkcji częściowego ograniczenia wpadającego światła – rozwiązanie z myślą o salonach, pokojach służących do pracy, a także łazienek czy kuchni.

Szeroka gama produktów i niemal nieograniczone wzornictwo rolet, wśród których znajdują się rolety dekoracyjne, plisowane, rzymskie, a także żaluzje.

Rolety dekoracyjne

Elegancja, łagodniejsze światło, prywatność.

Rolety  dekoracyjne VELUX to prosty, estetyczny i wygodny sposób na odmienienie wnętrza i podniesienie komfortu. Zapewniają łagodne rozproszenie światła słonecznego oraz zwiększenie prywatności, a efekty te można osiągnąć dzięki kilkunastu, interesującym wzorom. Mechanizm oferuje płynną regulację, dlatego zawsze można dopasować ułożenie do warunków pogodowych i pozostałych preferencji.

ZALETY

– Delikatne rozproszenie światła dziennego, – Prywatność we wnętrzu, bez całkowitego zaciemnienia, – Mechanizm Pick&Click™ dla szybkiego montażu w oknach dachowych VELUX, – Stylistyka Slim Line, dopasowana do okien VELUX/

W ofercie znajdą Państwo także rolety dekoracyjne w formie tradycyjnej, z haczykami RHL, blokującymi roletę w trzech położeniach (występują w kolorach 1028, 1086, 4000, 9050).

KOLORYSTYKA:

Rolety dekoracyjne VELUX występują w wariantach: – RFL – obsługiwane manualnie – RLM – obsługiwane elektrycznie, zasilane prądem sieciowym – RSL – obsługiwane elektrycznie, zasilane solarnie

 

Rolety plisowane

Oryginalny mechanizm, nowe wzornictwo

Rolety plisowane VELUX to nowoczesna i elegancka metoda, aby kontrolować poziom nasłonecznienia oraz prywatność w pomieszczeniach poddasza. Ich wyjątkowe wzornictwo i kolorystyka świetnie komponują się zarówno z nowoczesnymi, jak i bardziej klasycznymi wnętrzami. Mechanizm rolety plisowanej pozwala na ustawienie jej w dowolnym położeniu względem okna, odsłonić można zarówno jego dolną część, jak i górną, co pozwala na zachowanie prywatności i widoczności za oknem w tym samym czasie.

ZALETY:

– Elegancka i lekka regulacja nasłonecznienia, – płynne, pionowe przesuwanie po powierzchni skrzydła okiennego, zatrzymanie w wybranie miejscu i odsłonić tylko górę, – Szybki i wygodny montaż w oknach dachowych VELUX dzięki systemowi Pick&Click™, – Stylistyka Slim Line dla zwiększenia estetyki w oknach VELUX.

KOLORYSTYKA:

Rolety plisowane występują w wariantach: FHL – z obsługą manualną FML – obsługiwane elektrycznie

Rolety rzymskie

Szlachetne piękno i lekkość w praktycznej formie

Rolety rzymskie VELUX to wiele możliwości za sprawą jednego produktu. Tkanina tworząca roletę może być wymieniana, dlatego podjęcie decyzji nie ogranicza do jednego wzoru na lata. Tkaniny występują w 20 różnych odmianach, dlatego łatwo stworzyć swój, wyjątkowy zestaw na każdą okazję, a wymiana jednej na drugą zajmuje zaledwie kilka chwil. Jest to także niezwykłe ułatwienie pod względem czyszczenia tkaniny.

ZALETY:

– Elegancka dekoracja i wyjątkowe efekty rozpraszania światła, – zdejmowana i wymienna tkanina, czyli łatwe czyszczenie oraz wymiana, – mechanizm Pick&Click™ dla szybkiego montażu w oknach dachowych VELUX, – płynność regulacji – obie krawędzie, zarówno górną jak i dolną można ustawić w dowolnym miejscu okna, – układ Slim Line, który dopasowany jest do okien dachowych VELUX.

KOLORYSTYKA:

Rolety rzymskie występują jedynie w wariancie FHB, czyli obsługiwanym manualnie.

Żaluzje

Klasyka i elegancja w prostej formie

Żaluzje to niezmiennie popularny od wielu lat sposób na kontrolowanie nasłonecznienia i podniesienie poziomu prywatności we wnętrzu. Ich konstrukcja oraz tworzywo pozwalają na łatwe czyszczenie, dzięki czemu żaluzje są także wyjątkowo trwałe. Za ich sprawą łatwo jest uzyskać zamierzony efekt nasłonecznienia w pomieszczeniu, gdyż oferują dowolność zarówno w kwestii ustawienia względem okna (jak typowe rolety), jak i pojedynczych szczebelków względem siebie. Nadmiar wilgoci w pomieszczeniu nie stanowi dla nich problemu, dlatego świetnie nadają się do kuchni czy łazienek. Żaluzje VELUX to konstrukcja bezsznurkowa, dzięki czemu wyglądają bardziej estetycznie, oraz są bezpieczne dla dzieci i nie kuszą kotów. Do ich regulacji służy obrotowy uchwyt, który można podczas montażu umieścić w dowolnej części szyny bocznej.

ZALETY:

– Wygodny i bezpieczny obrotowy uchwyt do regulacji – precyzyjna kontrola wpadającego światła, – stworzone także z myślą o pomieszczeniach z wysokim poziomem wilgotności, – mechanizm Pick&Click™ dla łatwego i szybkiego montażu w oknach VELUX, – Slim Line, czyli perfekcyjne dopasowanie do estetyki okien dachowych VELUX, – niezwykle łatwe w czyszczeniu – wystarczy wilgotna szmatka.

KOLORYSTKA:

Żaluzje VELUX obsługiwane są wyłącznie manualnie – model PAL.

MOSKITIERA – ZABEZPIECZENIE WNĘTRZA PRZED OWADAMI

 

Moskitiera VELUX – Bezpieczne wietrzenie przez cały rok, bez ryzyka owadów

Moskitiera VELUX, czyli siatka przeciw owadom, montowana po wewnętrznej stronie, która zamyka wnękę okienną, pozwalając jednocześnie na otwarcie okna i zabezpieczenie wnętrza przed inwazją owadów. Siatka przesuwana jest na prowadnicach, nieużywaną można zwinąć, chowając ją w kasecie. Moskitiery nie blokują cyrkulacji powietrza oraz w żadnym stopniu nie blokują promieni słonecznych. Siatka jest niemal zupełnie przezroczysta, nie ogranicza widoczności oraz jest bardzo wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne, np. silny wiatr, dlatego cechuje się długą żywotnością.

ZALETY:

– całkowite zabezpieczenie przed owadami – przejrzysta siatka, która wpuszcza światło i nie ogranicza widoku z okna – idealnie dopasowana do okien VELUX oraz wszystkich innych marek o standardowych wymiarach, – niezwykle prosta w obsłudze, – nie ogranicza otwierania okna.

Moskitiera dostępna jest jedynie w wariancie obsługiwanym manualnie – ZIL.

VELUX ACTIVE Idealny klimat wnętrza Twojego domu

Jakość powietrza we wnętrzach jest dziś niezwykle ważna, ponieważ to właśnie tam toczy się najważniejsza część naszego życia. Aby zapewnić sobie i swoim bliskim najwyższy komfort w domu nie trzeba wcale wiele – pomocne rozwiązanie stanowi system VELUX ACTIVE z NETATMO. Jest to narzędzie, które zapewnia zdrowy i przyjazny klimat we wnętrzach – całkowicie pod Twoją kontrolą. System opiera swoje reakcje na danych, pochodzących z czujników kontrolujących jakość powietrza w środku, w połączeniu z danymi pogodowymi. Dzięki temu potrafi on samodzielnie kontrolować i zarządzać oknami i roletami VELUX, które wyposażone są w sterowanie elektryczne. Wyjątkową nowość stanowi obecnie rozwiązanie, które pozwala na sterowanie produktami VELUX z VELUX ACTIVE za pomocą aplikacji mobilnej!

 • Bazuje na czujnikach jakości powietrza wewnątrz i danych pogodowych z zewnątrz
 • System bierze pod uwagę temperaturę, poziom wilgotności, a także stężenie dwutlenku węgla i jeżeli któryś z tych parametrów wykroczy poza wskazane normy, reguluje za pomocą obsługiwanych okien i rolet.
 • Pełna automatyzacja wentylacji Na podstawie danych pogodowych dotyczących danej okolicy, pod kontrolą systemu pomieszczenia są wietrzone trzy razy w ciągu każdego dnia.
 • Inteligentna kontrola temperatury Za sprawą sterowania roletami i markizami VELUX można także kontrolować proces nagrzewania się pomieszczeń – jeżeli temperatura zbytnio się podniesie, uruchomione zostanie rozsunięcie markiz albo rolet. Podobnie stanie się w przypadku informacji z najbliższych stacji pogodowych, jeżeli zapowiedzą uderzenie gorąca.
 • Dostosowane do samodzielnego montażu Zarówno instalacja jak i zaprogramowanie systemu VELUX ACTIVE przygotowane zostały w sposób, który nie będzie wymagał pomocy specjalisty – jest szybki, łatwy i nie przysparza trudności.
 • Bezwzględne bezpieczeństwo System jest w pełni kompatybilny z protokołem io-homecontrol®.

VELUX + NETATMO Do pakietu startowego zaliczają się – wewnętrzny czujnik klimatu, bramka internetowa i panel z przyciskiem „wyjście”.

 

JAK DOBIERAĆ ROZMIARY ROLET

Oto krótka ściąga przedstawiająca, w jaki sposób podczas zamówienia dobrać właściwy rozmiar rolet do okien dachowych.

 1. Sprawdź rozmiar oraz typ okien

Naklejka z informacją na temat typu okna przymocowana jest z prawej albo lewej stronie ramy, można ją znaleźć po otwarciu okna.

 1. Określenie rodzaju rolety oraz jej dostępności dla danego typu okna W przypadku okien dachowych VELUX wybrane rolety będą zawsze dostępne w potrzebnym do danego okna wariancie, w innych przypadkach nie dajemy takiej gwarancji.
 2. Funkcjonalność rolety i sposób jej otwierania To, w jaki sposób obsługiwana jest roleta powinno odpowiadać położeniu okien – ważne jest, czy wysokość montażu okna pozwoli na ręczną obsługę, czy lepszym rozwiązaniem będzie obsługa elektryczna. Podobnie w przypadku, gdy okno zastawione jest np. meblami. Z kolei w przypadku, gdy nie ma możliwości doprowadzenia zasilania elektrycznego, najlepiej sprawdzi się zasilanie energią słoneczną.
 3. Odnalezienie kodu modelu oraz kodu koloru Poszczególne rodzaje rolet występują często w różnych wariantach obsługi – może ona być manualna, elektryczna zasilana prądem sieciowym, albo elektryczna z zasilaniem solarnym. Typy te oznaczone są w inny sposób i są zawsze opisane zaraz pod zdjęciami z dostępną kolorystyką. Podobnie oznakowane są konkretne warianty kolorystyczne rolet – w opisie każdego produktu znajdą Państwo zdjęcia próbek kolorów, a na każdej z nich odpowiedni kod.

Ponadto istnieje także możliwość zamówienia bezpłatnych próbek tkanin (veluxshop.pl).

 1. Zamówienie Zebranie powyższych informacji pozwoli uniknąć błędów i zapewni dostarczenie produktu w odpowiedniej formie.

W RAZIE WĄTPLIWOŚCI PROSIMY O KONTAKT

Zadzwoń, zamów: 693 932 250