Rynny

System odprowadzania wody z pokryć dachowych ma istotne znaczenie dla ochrony elewacji budynku przed zawilgoceniem
i dalszymi tego konsekwencjami.
Już na etapie obliczania projektów dla Klientów, w ofercie uwzględniamy odpowiedni przekrój rynny, stosownie do wielkości powierzchni dachu. Okres eksploatacji rynny jest uzależniony głównie od rodzaju materiału, z jakiego wykonana jest rynna. Ten parametr dostosowujemy do indywidualnych oczekiwań Klientów.

 

 

W naszym asortymencie znajdują się rynny następujących producentów:

BryzaElementMDM

 

 

Rynny

Na rynku budowlanym dostępne są systemy rynnowe, których podstawowa różnica polega na rodzaju tworzywa, z jakiego system jest wykonany.
Do najbardziej znanych należą:

   • rynny stalowe powlekane, dostępne w kilku kolorach (kolorystyka zależna od producenta)

   • rynny stalowe malowane wg palety kolorów RAL

   • rynny ocynkowane

   • rynny tytanowo cynkowe

   • rynny miedziane

   • rynny ze stali nierdzewnej

   • rynny PCV

Każdy z oddziałów naszej sieci hurtowni budowlanych (Gdańsk, Koszalin, Szczecin, Gorzów Wlkp., Poznań, Łódź oraz Wrocław), posiada w ofercie systemy rynnowe najbardziej uznanych producentów, takich jak Kanion, Element czy Bryza. Dostępne są także rynny tytanowo-cynkowe oraz miedziane takich producentów jak: Bennemann, Rheinzink oraz VM ZINC.

Wśród elementów systemu rynnowego, które stanowią niezbędny komplet, należy wymienić: rynny, denka z uszczelką, haki nakrokwiowe, lub doczołowe (zależnie od sposobu montażu), trójniki, sztucery (wylot), kolanka, narożniki rynny (wewnętrzne i zewnętrzne), rury spustowe, wyczystki (sito), dylatacje, złączki, obejmy, mufy.
Ilość poszczególnych elementów, niezbędnych do instalacji systemu rynnowego, uzależniona jest od wielkości i złożoności pokrycia dachowego.
Jeśli Państwo dostarczą do jednego z naszych oddziałów projekt dachu, nasi doradcy bezpłatnie dokonają wyceny dachu, która zawiera również kosztorys systemu rynnowego.
Choć cena systemu rynnowego jest zależna od wielkości dachu oraz rodzaju materiału z jakiego jest wykonany, to zapewniamy, że zawsze będzie ona konkurencyjna.

Telefon
697 701 156
Mail
biuro@extraokno.pl
Adresy siedzib
Krakowska 61A, 710-017 Szczecin

Zapytaj o wycenę systemu rynnowego!