Wszystko o oknach dachowych

Poddasze w naturalnym świetle - porady, aranżacje

Okna dachowe - poznaj wszystkie możliwości

Okna dachowe w sypialni

Stwórz swoją wymarzoną sypialnię i rozświetl ją promieniami słońcaW domach często lokalizuje się sypialnie właśnie na poddaszu, gdyż w ten sposób uzyskujemy przestrzeń całkowicie prywatną i intymną. Ponadto, skosy poddasza czynią te pomieszczenia wyjątkowo przytulnymi i interesującymi pod względem architektury, dzięki nim można uzyskać naprawdę wiele zachwycających możliwości aranżacyjnych.


Okna dachowe w salonie

Salon to ważne centrum każdego domu. To wspólna przestrzeń, w której każdy z domowników czuje się swobodnie, która daje nam możliwości dzielenia relaksu, jak i wspólnych działań. Tu możemy przyjąć gości, zrelaksować się z ulubioną książką czy bawić się z dziećmi. W leniwe dni to właśnie tutaj spędzimy najwięcej czasu, bo to właśnie salon, już z założenia, jest tym pomieszczeniem, którego przeznaczeniem jest tworzenie przestrzeni dla relaksu i codziennego ładowania naszych życiowych akumulatorów.

Okna dachowe w kuchni

Jasna i przytulna kuchnia, w której przyjemnie spędza się czas może stać się centralnym punktem życia domowników. Jest jedynym takim miejscem, które łączy wszystkich członków rodziny podczas wspólnych posiłków, gotowania czy porannych wyścigów z czasem, a często jest to także miejsce spotkań z przyjaciółmi czy przyjmowania tych niezapowiedzianych gości. To miejsce, które jest osobiste i neutrale zarazem, i przede wszystkim, właśnie ze względu na tę wszechstronność, warto zatroszczyć się o jej wyjątkowy charakter.

Okna dachowe dziecka 7

Okna dachowe w pokoju dziecka

W życiu każdego malucha nadchodzi taki moment, w którym zaczyna on potrzebować własnej przestrzeni, odrębnej od miejsc dorosłych, która będzie przy tym współgrać z temperamentem dziecka. Jako rodzice chcemy zwykle, aby miejsce takie było absolutnie wyjątkowe – kolorowe, radosne i trochę zaczarowane, by spełniało marzenia dziecka i aby czuło się tam szczęśliwe. My z kolei wiemy, że na to poczucie szczęścia składa się przynajmniej kilka czynników, jak chociażby kolory, ciepło, światło i poczucie bezpieczeństwa.

Okna dachowe w łazience

Łazienka to pomieszczenie z założenia przede wszystkim funkcjonalne i zazwyczaj właśnie w taki sposób o niej myślimy. A dlaczego nie miałaby być równie piękna i rozświetlona, jak reszta Twojego poddasza? Łazienka także stanowi przestrzeń dla realizacji kreatywnych pomysłów, dążących do stworzenia wyjątkowego pomieszczenia Twojego codziennego, ekskluzywnego relaksu i chwili luksusowego wytchnienia w samotności. Tu będziesz pobudzać swoje ciało do działania każdego ranka i relaksować się wieczorami po ciężkim dniu. Poranny prysznic w rześkiej wodzie i blasku słońca o świcie? Gorąca, wieczorna kąpiel z widokiem na barwy zachodu słońca? Tę wyjątkowość uzyskasz decydując się na okna dachowe w Twojej łazience na poddaszu.

Świetliki dachowe

Światło słoneczne można doprowadzić także w miejsca, w których nie można zamontować tradycyjnego okna lub okna dachowego. Dzięki temu rozwiązaniu można rozświetlić pomieszczenia odcięte od zewnętrznych ścian budynku czy dachu, co dotyczyć może łazienek, korytarzy czy innych zakamarków domu, jak na przykład garderoby. Pomieszczenia takie nie muszą być jednak ciemne i ponure oraz skazane na sztuczne światło. Dzięki świetlikom dachowym można znacząco je ożywić naturalnym światłem słonecznym, co jest nie tylko zdrowsze dla naszych oczu, ale także o wiele bardziej wydajne i skuteczne, nie wspominając nawet o niższych rachunkach za prąd.

Poznaj nasze okna dachowe i akcesoria

Zobacz kanał o oknach dachowych Velux

Okna dachowe to nasze życie i pasja od wielu lat. Umożliwiamy Państwu stworzenie w Waszych domach bezpiecznej przestrzeni, pełnej światła i komfortu, a to wszystko za sprawą najwyższej jakości produktów i sprawdzonych rozwiązań.
Jacek borysiewicz
Biznesmen, koneser sztuki i wybitny hedonista