extraOKNO

Okna dachowe Fakro Velux i inne. Schody strychowe, wyłazy, rolety, markizy, żaluzje.

Profesjonalna chemia budowlana ALPOL

PROFESJONALNA CHEMIA BUDOWLANA ALPOL

Profesjonalne i najwyższej jakości produkty z zakresu chemii budowlanej Alpol to skuteczny i pewny sposób na wykończenie budynków mieszkalnych i przemysłowych. Produkty ALPOL wytwarzane są przez firmę PIOTROWICE, która odpowiada także za takie marki, jak SATYN, STABILL czy HUZAR. Produkty ALPOL są cenione na rynku materiałów budowlanych za innowacyjność zastosowanych technologii oraz najwyższą skuteczność w powierzonych zadaniach. Zawsze stanowią trafną odpowiedź na potrzeby klientów oraz wysokie

oczekiwania co do efektów wykonanych z udziałem tych produktów prac budowlanych. Ciągły rozwój oraz poszukiwania coraz lepszych rozwiązań to cechy firmy, której produkty pozwalają stworzyć bezpieczny i estetyczny dom na lata. Wśród produktów Alpol znaleźć można m.in. takie rozwiązania, jak tynki, posadzki, zaprawy murarskie, kleje, grunty, farby i wiele innych. Są to rozwiązania wybierane przez profesjonalistów, zawsze niezawodne i najlepsze w swojej kategorii.

Produkty ALPOL i ich zastosowanie 

Chemia budowlana ALPOL to bogaty wachlarz produktów, z którymi można profesjonalnie przeprowadzić wiele prac budowlanych oraz wykończeniowych w budynkach.

Nanoprodukty Alpol

To grupa produktów, które zapewniają m.in. najwyższą ochronę klinkieru, zapobiegającą powstawaniu wykwitów. Najnowocześniejsze technologie pozwalają osiągnąć profesjonalny i trwały efekt, chroniony gwarancją producenta. Wśród nanoproduktów ALPOL znajdą się takie rozwiązania, jak:

Nanobeton ALPOL do klinkieru klasa M10, TYP G [AZ 129] 

to szara zaprawa, służąca do wypełniania powierzchni klinkierowych i przestrzeni z cegieł oraz bloczków betonowych. Użyte nanododatki zapewniają wysoką odporność na wykwity solne. Zaprawa nie wpływa na powstwanie korozji zbrojenia ponieważ nie ma w składzie chlorków. Nanobeton do klinkieru jest zaprawą mrozoodporną. Produkt dostępny w opakowaniach po 25 kg.

 
Nanoimpregnat ALPOL do powierzchni mineralnych [AI 780] 

służy do impregnowania konstrukcji z cegieł oraz klinkieru a także naturalnego i sztucznego kamienia. Będzie odpowiedni także w przypadku impregnacji betonu, dachówek cementowych i ceramicznych czy spoin murarskich. Z użyciem nanoimpregnatu ALPOL powstaje ochronna powłoka, która chroni przed wnikaniem wilgoci i innych szkodliwych substancji w głąb zabezpieczanej struktury. Preparat nie wpływa na kolor pokrywanych powierzchni. Odpowiedni do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków. Opakowanie – butelka 1 kg, kanister 5 kg.

 

Czyścik ALPOL do cegieł i płytek [AI 770]

preparat przeznaczony do czyszczenia powierzchni utworzonych z cegieł i klinkieru, na których pojawiły się wykwity solne. Sprawdzi się także w przypadku płytek gresowych, terakoty, glazury oraz kostki brukowej. Może być stosowany jako czyścik z pozostałości zapraw cementowych, wapiennych, rdzy czy też smarów i olejów. Czyści także szkło, stal nierdzewną, miedź i aluminium, nie tworząc uszkodzeń na ich powierzchni. Czyścik ALPOL dobrze sprawdza się do oczyszczania narzędzi budowlanych. Opakowanie – butelka 1 kg, kanister 5 kg.

 

Tynki gipsowe Alpol

To gama produktów w nowych odsłonach. Przeznaczone są do tworzenia gipsowych, jednowarstwowych wypraw tynkarskich we wnętrzach budynków. Wszystkie produkty z serii tynków gipsowych ALPOL są całkowicie przyjazne środowisku naturalnemu oraz wyjątkowo łatwe w zastosowaniu – mogą być nakładane zarówno ręcznie, jak i maszynowo.

Produkty te przeznaczone są do tworzenia jednowarstwowych wypraw tynkarskich wewnętrznych na sufitach i ścianach, wszędzie tam gdzie nie ma nadmiernego problemu z wilgocią czy osadzaniem się pary wodnej. To znakomity podkład pod ceramikę, dekoracyjne tynki i gładzie a także tapety i farbę.

Tynk gipsowy ręczny [T29 AG] ALPOL

zużycie ok. 0,9 kg/m2/mm – dostępny w opakowaniach po 25 kg

 

Tynk gipsowy maszynowy lekki [T30 AG] ALPOL

zużycie ok. 0,8 kg/m2/mm – dostępny w opakowaniach po 30 kg

 

Tynk gipsowy maszynowy [T30 AG] ALPOL

zużycie ok. 1,0 kg/m2/mm – dostępny w opakowaniach po 30 kg

 

Masy polimerowe, gipsy i gładzie Alpol

W tej grupie znajdzie się bardzo wiele przydatnych produktów, które można z łatwością dopasować do każdej powierzchni. Ich struktura zapewnia idealne wypełnienie nierówności i wszelkich ubytków, przy zachowaniu bardzo wysokiej wydajności oraz trwałości. Wszystkie produkty w tej kategorii są ekologiczne i całkowicie neutralne dla środowiska naturalnego. Zapewniają możliwość zarówno ręcznego jak i maszynowego nakładania. 

Gładź polimerowa biała ALPOL Putz S typ 3A [800 AM]

do wykonywania cienkich, gładkich warstw końcowych na tynkach, płytach G-K, powłokach malarskich i betonach. Wydajność – ok. 1,1 kg/m2/mm, dostępne w opakowaniach po 4 kg i 20 kg.

 

Gładź polimerowa biała ALPOL Putz M typ 3A [810 AM]

do tworzenia gładkich, cienkich warstw końcowych na wyprawach tynkarskich, płytach G-K, powłokach malarskich i betonach. Może być stosowana do napraw drobnych ubytków. Wydajność – ok. 1,6 kg/m2/mm, dostępność w opakowaniach po3 kg, 10 kg i 25 kg 

 

Gips budowlany ALPOL rodzaj A1 [B01 AG] 

uniwersalne zastosowanie przy wewnętrznych pracach budowlanych z zakresu napraw powierzchni sufitów i ścian, gdzie idealnie wypełnia bruzdy i dziury. Może być przydatny przy mocowaniu puszek i przewodów elektrycznych, w robotach tynkarskich i do tworzenia elementów gipsowych. Dostępny w opakowaniach po 4 kg i 20 kg.

 
Klej gipsowy ALPOL P [K10 AG]

przeznaczony do klejenia i szpachlowania płyt gipsowych ściennych Pro-Monta a także gipsowych pustaków i innych elementów z gipsu. Zastosowanie wewnętrzne. Wydajność ok. 1kg/m2/mm. Dostępny w opakowaniach po 20 kg.

 

Klej gipsowy ALPOL T [K11 AG]

klei płyty G-K i płyty gipsowe zespolone do izolacji termicznej oraz akustycznej we wnętrzach budynków. Wydajność ok. 2,5 kg  na 1m2, dostępny w opakowaniach po 20 kg.

 

Gips szpachlowy ALPOL elastyczny typ 4B [S17 AG]

przeznaczony do wykonywania ręcznych szpachlowań połączeń płyt G-K, bez użycia taśmy zbrojącej. Można z jego użyciem łączyć płyty o krawędziach półokrągłych spłaszczonych, półokrągłych, ściętych itd. Zastosowanie wewnętrzne. Wydajność ok. 1 kg/m2/mm, dostępny w opakowaniach po 4 kg i 20 kg.

 
Gips szpachlowy ALPOL typ 1B, rodzaj B2/20/1 [S19 AG]

przeznaczony do szybkiego spoinowania płyt G-K i innych gipsowych elementów, do szpachlowania tynków, może służyć też za podkład pod gładź oraz do naprawy drobnych uszkodzeń w ścianach i sufitach. Zastosowanie wewnętrzne. Wydajność ok. 1 kg/m2/mm, dostępny w opakowaniach po 2 kg, 4 kg i 20 kg.

 
Gips szpachlowy ALPOL wolnowiążący typ 1B, rodzaj B2/20/2 [S20 AG]

do tworzenia spoinowania płyt G-K i elementów gipsowych, do szpachlowania tynków a także jako warstwa podkładowa pod gładź i naprawy małych uszkodzeń w ścianach i sufitach. Zastosowanie wewnętrzne. Wydajność ok. 1 kg/m2/mm, dostępny w opakowaniach po 2 kg, 4 kg i 20 kg.

 
Gładź gipsowa rodzaj B2/20/2 [S21 AG]

do tworzenia gładzi na wyprawie tynkarskiej, płytach G-K i betonie. Zastosowanie wewnętrzne w pomieszczeniach bez nadmiaru wilgoci w powietrzu. Nakładanie ręczne i maszynowe. Polecana do agregatów hydrodynamicznych. Wydajność ok. 1kg/m2/mm, opakowania po 4 kg i 20 kg.

 

Gładź cementowa szara typ GP, W2, kat. CS IV [317 AT]

przeznaczona do gładzenia większych powierzchni betonowych i żelbetowych (warstwa 1 – 5 mm). Może wypełniać szczeliny, rysy i uszkodzenia w betonie, tynkach cementowych czy cementowo-wapiennych. Odpowiednia także do pomieszczeń o podwyższonym poziomie wilgotności, do stosowania wewnątrz oraz na zewnątrz. Wydajność ok. 1,3 kg/m2/mm, opakowanie – 25 kg.

 

 

Gładź cementowa biała typ GP, W2, kat. CS IV

do tworzenia białego wykończenia gładzią większych powierzchni betonowych i żelbetonowych, warstwą od 1 mm do 5 mm. Pomocna do tworzenia wypełnień w szczelinach i rysach a także uszkodzeniach w betonie, tynkach cementowych i cementowo-wapiennych. Odpowiednia do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności jak i tych suchych. Może być kładziona ręcznie oraz maszynowo, także z użyciem agregatów hydrodynamicznych. Stosowanie wewnętrzne i zewnętrzne. Wydajność ok. 1,3 kg/m2/mm.

 

 

 

Farby elastyczne ALPOL

Nowość w ofercie tego producenta, czyli elastyczne farby pozwalają stworzyć wytrzymałe powłoki o matowym wykończeniu, które są do tego odporne na wilgoć i wnikanie wody. Producent zaleca także zastosowanie farb elastycznych ALPOL w przypadku odnawiania elewacji w systemach dociepleń.

Farby elastyczne ALPOL są produktem bezpiecznym dla środowiska naturalnego.

Farba akrylowa wysokoelastyczna ALPOL typ: G3-E3-S1-V3-W3-A3-C1 [645 AF]

tworzy elastyczne i trwałe wykończenie o funkcji dekoracyjnej i ochronnej, do używania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Może być stosowana na każdego typu nośnych powierzchniach – mineralnych oraz organicznych. Jest matowa i odporna na wchłanianie wody, trwałe wnikanie zabrudzeń oraz zjawiska korozyjne. Dostępna w kolorze białym oraz kolorach dostępnych na wzorniku ALPOL COLOR. Wydajność – od 0,2 do 0,6 l/m2, w zależności od ilości zastosowanych warstw, zagęszczeniu i szerokości rys oraz typu podłoża. Opakowania – 5l i 10 l.

 

Farba silikonowa elastyczna ALPOL, typ G3-E3-S1-V2-W3-A1-C0  [685 AF] 

służy do tworzenia powłok malarskich o walorach ozdobnych i ochronnych, zarówno we wnętrzach jak i na zewnątrz budynku. Ma elastyczną strukturę, przez co może być stosowana na powłokach nośnych – organicznych i mineralnych. Ma właściwości paroprzepuszczalne i jest jednocześnie odporna na wchłanianie wody, trwałe wnikanie zabrudzeń czy też na zjawiska korozyjne. Wytwarzana jest w kolorze białym oraz odcieniach dostępnych we wzorniku ALPOL COLOR. Wydajność farby – od 0,2 l do 0,6 l/m2, zależnie od liczby warstw, struktury rys i typu podłoża. Sprzedawana w opakowaniach po 5l i 10 l.

 

Sprawdź naszą ofertę

Zadzwoń, zamów: 693 932 250