extraOKNO

Okna dachowe Fakro Velux i inne. Schody strychowe, wyłazy, rolety, markizy, żaluzje.

Żaluzje na okna dachowe


Żaluzje do okien dachowych - możliwości

Okna dachowe, ze względu na swoją lokalizację i kąt nachylenia, wpuszczają do wnętrz poddasza znacznie więcej światła słonecznego niż okna pionowe, co na ogół jest ich zaletą, jednak czasem wymaga „ujarzmienia”. Wśród wewnętrznych akcesoriów okiennych, poza standardowymi roletami, coraz większą popularność zyskują niezwykle efektowne żaluzje do okien dachowych, które z jednej strony zachwycają nowoczesną estetyką, z drugiej zaś znakomicie 

radzą sobie z nadmiarem światła zawsze wtedy, gdy wymaga ono ograniczenia. Żaluzje na okna dachowe mają przy tym wiele innych zalet, a do tego zapewniają dodatkowe możliwości, które mogą zainteresować wszystkich posiadaczy okien dachowych. Poznaj możliwości, jakie znaleźć można w ofertach żaluzji do okien dachowych od najbardziej znanych producentów i sprawdź, dlaczego warto wybrać akurat tę metodę kontroli nasłonecznienia we wnętrzach na poddaszu.


Żaluzje na okna dachowe – ponadczasowa estetyka i funkcjonalność

Producenci okien dachowych i akcesoriów okiennych zapewniają wiele możliwości estetycznych w zakresie kontroli światła we wnętrzach. Rozwiązania te mają stanowić połączenie dekoracji i funkcjonalności – potrafią zmienić charakter każdego wnętrza dodając mu akcenty kolorystyczne, umożliwiając przy tym ograniczenie intensywności światła słonecznego, nie można zapominać także o tak ważnym aspekcie, jakim jest zapewnienie

mieszkańcom prywatności. W tym kontekście zwykle myśli się o roletach, nie można jednak zapominać o wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju rozwiązaniu, jakim są żaluzje na okna dachowe, które mają swoją wyjątkową estetykę oraz wiele dodatkowych zalet, których nie sposób szukać wśród innych, wewnętrznych akcesoriów okiennych. Standardowa żaluzja na okno dachowe to bardzo prosta konstrukcja, w której pojedyncze lamele są ruchome i mogą zostać

ustawione pod różnym kątem i w taki sposób, aby całkowicie blokować napływ promieni słonecznych lub też taki, który wpuszcza ich mniejszą lub większość ilość a jej mechanizm umożliwia także całkowite jej zwinięcie, podobnie jak w przypadku standardowych rolet. Żaluzja do okna dachowego utrzymywana jest w prowadnicach, dzięki czemu zachowuje pozycję przylegającą do okna a jednocześnie nadal można z łatwością nią manewrować zarówno w kierunkach góra-dół,

jak i dowolnie zmieniać ułożenie lameli. Jak więc widać, rozwiązanie to zapewnia więcej możliwości niż tradycyjne rolety, a dopływ światła może być kontrolowany na wiele sposobów. Zmiana kąta ustawienia lameli to także regulacja kąta padania światła we wnętrzu oraz możliwość tworzenia gry światła i cienia, które nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru i tworzą charakterystyczny, pożądany przez wielu użytkowników klimat.

Żaluzje do okien dachowych – najważniejsze cechy

Co wybrać do kontroli światła na poddaszu na okna dachowe – żaluzje czy może standardowe rolety? Czym różnią się te grupy produktów i czego można oczekiwać od żaluzji na okna dachowe?

 
  • Żaluzje umożliwiają kontrolę światła słonecznego we wnętrzach na poddaszu, wpływają dodatkowo na ograniczenie nagrzewania się pomieszczeń.

 
  • Ruchome lamele, których kąt nachylenia względem szyby można z łatwością regulować, pozwalają na ograniczenie napływu światła w różnym stopniu, ich całkowite rozłożenie umożliwia pełne zaciemnienie a zwinięcie żaluzji – nieograniczony dopływ promieni słonecznych.

  • Zmiana kąta ustawienia lameli w żaluzji umożliwia „sterowanie” kątem padania światła we wnętrzu i tworzenie gry światła i cienia. Żaluzja może być też zarówno całkowicie lub częściowo rozwinięta, jak i całkiem zwinięta.
 
  • Zastosowanie żaluzji do okien dachowych zapewnia poczucie prywatności we wnętrzach także wtedy, gdy lamele są częściowo rozchylone i wpuszczają światło do wnętrza, nie trzeba więc wybierać pomiędzy poczuciem prywatności a napływem naturalnego światła.

 
  • Rozwinięte żaluzje bardzo skutecznie chronią mieszkańców oraz wnętrze przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

żaluzja velux na okno połaciowe sklep
velux zaluzja na okna dachowe sklep
  • W ofertach największych producentów (żaluzji i okien dachowych) znajdują się rozwiązania, które bardzo dobrze poradzą sobie z wilgotnym środowiskiem kuchni i łazienek, ponieważ najczęściej wykonane są z aluminium pokrytego lakierem.  

 
  • Żaluzje na okna dachowe to przy tym wyjątkowy element dekoracyjny wnętrza a także duży wybór kolorów, z którymi można dowolnie aranżować estetykę wnętrza.   

 
  • Rozwinięte żaluzje bardzo skutecznie chronią mieszkańców oraz wnętrze przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Żaluzje na okna dachowe w ofertach największych producentów

Żaluzje do okien dachowych produkcji Fakro: 

W ofercie największego w Polsce producenta okien dachowych i akcesoriów pojawiają się żaluzje AJP, które charakteryzuje prosta a zarazem bardzo skuteczna konstrukcja. Żaluzja zapewnia zarówno ruchomość góra-dół dzięki bocznym, aluminiowym prowadnicom, które dodatkowo utrzymują żaluzję we właściwej pozycji a do tego możliwa jest zmiana ułożenia lameli, które można ustawić pod dowolnym kątem i wpuścić do wnętrza tyle światła, ile w danej chwili potrzeba. 

 

Lamele w żaluzjach AJP Fakro łatwo utrzymać w czystości – do ich umycia wystarczy wilgotna szmatka, nie wchłaniają zabrudzeń oraz z łatwością poradzą sobie ze zwiększonym poziomem wilgotności powietrza, jaka może panować w kuchni czy łazience.

Metoda montażu żaluzji AJP w skrzydle okiennym umożliwia swobodne obracanie skrzydłem okna, także przy zasuniętych żaluzjach, ponieważ będą one utrzymywane stabilnie w wybranej pozycji dzięki bocznym prowadnicom. Żaluzje AJP produkcji Fakro produkowane są w bardzo wielu kolorach – jest ich aż 23, od stonowanych szarości, przez pastele aż po wyraziste czerwienie i granaty. Rozmiarówka zawsze dostosowana jest do wymiarów okien dachowych Fakro, dlatego użytkownicy tychże z dużą łatwością znajdą idealnie dopasowane rozwiązanie.Żaluzje AJP Fakro do okien dachowych produkowane są zarówno w wariancie dostosowanym do obsługi manualnej, jak i elektrycznej (Z-WAVE). Manualną obsługę żaluzji ułatwi uniwersalny drążek ZST, który przyda się szczególnie w przypadku okien zamontowanych na dużej wysokości.

Żaluzje do okien dachowych produkcji Velux:

Wykonane głównie z aluminium, klasyczne żaluzje PAL od Velux bardzo skutecznie pomagają ograniczać światło we wnętrzach, zapewniając przy tym wygodę obsługi oraz dekorację wnętrza. Materiały, z jakich została wykonana żaluzja PAL do okien dachowych pozwalają na bezpieczne stosowanie ich również w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, jak kuchnie i łazienki. Lamele żaluzji do okien dachowych PAL można łatwo umyć czy odkurzyć, dzięki czemu swoją idealną estetykę zachowują znacznie dłużej niż tradycyjne rolety na tkaninie, która ulega zabrudzeniom czy blaknięciu.

To przy tym wyjątkowo praktyczna konstrukcja – nie posiada żadnych sznurków, co przedłuża ich trwałość i nie przysparza dodatkowych problemów ze strony małych dzieci czy zwierząt domowych. Rozmiary żaluzji PAL będą perfekcyjnie dopasowane do większości okien dachowych, w przypadku okien Velux wystarczy wybrać rozwiązanie o tym samym kodzie rozmiaru, nie trzeba więc wcale dokonywać pomiarów a do tego rozwiązanie to będzie niezwykle łatwe w montażu – można wykonać go samodzielnie.

Lamele żaluzji PAL wykonane są z aluminium pokrytego obustronnie lakierem nadającym kolor, mają szerokość po 35 mm.W ofercie żaluzji do okien dachowych Velux znaleźć można sześć modnych kolorów, a aluminiowe prowadnice można zamówić w różnych wariantach – w kolorze białym lub srebrnym. Żaluzje PAL można obsługiwać ręcznie a tworzenie dowolnych ustawień jest intuicyjne – po boku umieszczony jest uchwyt, służący do ich unoszenia i opuszczania. Do regulacji ustawienia lameli przeznaczona jest dźwignia umieszczona w prawej prowadnicy. W przypadku żaluzji zamontowanych w oknach, które znajdują się na dużej wysokości, obsługę rolet ułatwić może drążek teleskopowy.

Żaluzje na okna dachowe – dobierz rozmiar do swojego okna

Dobór odpowiedniego rozmiaru żaluzji do okna dachowego zawsze będzie najprostszy, gdy w grę wchodzą produkty tej samej marki. W obrębie wyrobów jednego producenta występuje jednolite oznaczenie rozmiarów, dlatego w przypadku posiadania okna dachowego firmy Fakro lub Velux, wystarczy zerknąć na informacje, które znajdują się tabliczce znamionowej, umieszczonej zazwyczaj po wewnętrznej stronie skrzydła okiennego, widocznej po jego otwarciu. Podczas zakupu żaluzji wystarczy wtedy podać typ i rozmiar, np. FYP-V U5 78/98. Wybór żaluzji na okno połaciowe od tego samego producenta to zawsze najlepsze dopasowanie, które zapewni skuteczność i bardziej stabilny montaż produktu.

Zadanie będzie nieco trudniejsze, jeżeli żaluzja i okno dachowe pochodzą od innych producentów, ponieważ szczególnie trzeba wtedy zadbać o to, aby pozostawały one ze sobą w pełni kompatybilne. Nie zaleca się samodzielnego mierzenia ramy okna dachowego ani jego przeszklenia, zdecydowanie lepszym pomysłem jest podanie sprzedawcy formalnych wymiarów okna, ponieważ producenci akcesoriów okiennych dostosowują wymiary swoich produktów do wymagań okien dostępnych na rynku, dlatego też z pewnością sprzedawca będzie posiadał wiedzę, w jaki sposób dopasować rozmiar żaluzji do okna dachowego o danych wymiarach.

Montaż żaluzji do okien dachowych Velux i Fakro

Wybieranie akcesoriów okiennych pochodzących od tego samego producenta co okno dachowe ma jeszcze tę zaletę, że zyskuje się w ten sposób możliwość szybkiego i łatwego montażu. Na przykład, w oknach dachowych Velux zastosowano oryginalne zaczepy montażowe, dostosowane do elementów umieszczonych na żaluzjach Velux, dlatego aby je zamocować wystarczy umieścić kaseton w zaczepach w górnej części okna oraz dokręcić prowadnice, w dodatku wszystkie narzędzia, które będą do tego potrzebne można znaleźć w zestawie wraz żaluzją. Podobnie łatwo przebiega instalacja żaluzji w oknach Fakro, chociaż nie są one wyposażone w zaczepy, to w równie łatwy sposób dokręca się je do skrzydła okiennego przy użyciu załączonych do zestawu elementów montażowych.

W naszej ofercie nie ma produktu, którego szukasz? Skontaktuj się z nami a znajdziemy go dla Ciebie!

okno z zaluzja Fakro FTP-V

Sprawdź naszą pełną ofertę okien dachowych

W naszym sklepie znajdziesz okna dachowe i akcesoria od:

POMIESZCZENIE, KTÓRE POKOCHAJĄ WSZYSCY DOMOWNICY STWÓRZ RAZEM Z

Zadzwoń, zamów: 693 932 250