extraOKNO

Okna dachowe Fakro Velux i inne. Schody strychowe, wyłazy, rolety, markizy, żaluzje.

Wymiana okien dachowych Velux na nowe

Cenniki 2021 okna dachowe Velux

Wymiana starych okien dachowych Velux na nowe - od czego zacząć

Planujesz wymienić swoje stare okna dachowe Velux na nowe? Sprawdź, jakie są możliwości, co trzeba wiedzieć i w jaki sposób wybrać najlepiej nowe okno Velux, aby zapewniło maksimum satysfakcji oraz jak najdłuższą trwałość.

Okna połaciowe od większych i bardziej znanych producentów, do których niewątpliwie należy także firma Velux, mają swoją specyfikę – pewien zespół cech oraz, co najważniejsze, typową dla siebie rozmiarówkę, dlatego często najłatwiejszym rozwiązaniem przy wymianie okien jest wybór tej samej firmy. Często też użytkownicy najchętniej wybierają okna tego samego producenta również dlatego, że przez wiele lat byli zadowoleni z pierwotnych produktów
i mają zaufanie do danej firmy, co w przypadku okien dachowych Velux zdarza się nad wyraz często i jest w pełni zrozumiałe. Potrójna warstwa lakieru poliuretanowego nadaje profilom kolor biały, lecz przede wszystkim sprawia, że drewno staje się odporne na działanie wilgoci – dzięki temu okno idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności, jak kuchnie i łazienki.

Kiedy zdecydować się na wymianę okna dachowego Velux

Powodów, które motywują użytkowników do wymiany okien dachowych Velux w swoich domach może być wiele. Najczęściej wiąże się to z kompleksowym remontem poddasza, ogólną termomodernizacją domu, chęcią poprawy warunków w zakresie izolacji termicznej lub gdy z dotychczasowymi oknami nie jest już najlepiej. O złej kondycji posiadanych, zwłaszcza wieloletnich okien dachowych świadczą takie symptomy, jak przeciekanie, pojawiające się wokół okien produkty kondensacji pary wodnej, uszkodzenia szyb (tak, nawet te nieznaczne), przebarwienia lub zmiany w kształcie elementów drewnianych. Kwestią oczywistą powinna być także wymiana starych okien dachowych na nowe, gdy wymienia się cały dach.

 

Konieczność wymiany okna dachowego w przypadku zauważalnych przecieków jest zrozumiała (nie dotyczy jedynie samej wody, ale tam gdzie przedostaje się woda, tam wdziera się do wnętrza także zimne powietrze), jednak nie zawsze zrozumiały będzie problem z kondensacją pary wodnej wokół okna czy nieznacznych a czasem też poważnych pęknięć w szybach. Gdy wokół okna pojawiają się skropliny, świadczy to jednoznacznie o tym, że okno nie jest dostatecznie dobrze uszczelnione lub dotychczas znajdujące się materiały uszczelniające utraciły już swoje właściwości. Niemniej jednak, sytuacja taka stanowi zagrożenie nie tylko dla parametrów izolacji termicznej okien, ale tak naprawdę prędzej czy później może doprowadzić do uszkodzeń w konstrukcji dachu – szczególnie w obrębie drewnianych elementów oraz warstw termoizolacji dachu.

A dlaczego groźne są nawet nieznaczne pęknięcia szyb w oknach dachowych? Nawet na pozór niewielkie pęknięcie stanowi potężne zagrożenie dla mieszkańców. Uszkodzona szyba jest znacznie osłabiona i może wypaść lub rozpaść się na malutkie kawałeczki pod wpływem nawet przeciętnego nasilenia czynników zewnętrznych. Wtedy niebezpieczny może być silniejszy wiatr, ulewa czy grad. Takich sytuacji nie należy lekceważyć, ponieważ starszego typu okna dachowe zwykle nie posiadają bezpiecznych, laminowanych szyb, dlatego rozpryśnięcie się szyby na drobne i bardzo ostre kawałeczki stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia a nawet życia mieszkańców.

Trzy możliwości wymiany okna dachowego Velux na nowe

Planując wymianę okna dachowego Velux na nowe od tego samego producenta, tak naprawdę otwiera się największy zakres możliwości, a konkretnie metod, w myśl których można przeprowadzić wymianę. Chodzi dokładnie o wymianę okna dachowego z zachowaniem poprzedniej wnęki, z częściowym zachowaniem wnęki lub taką, w której wymienia się zarówno okno dachowe, jak i całą wnękę okienną.

Nowe okno + stara wnęka

Wymiana okna dachowego metodą z zachowaniem starej wnęki okiennej jest najprostsza i najmniej czasochłonna. Nie wymaga ani demontażu, ani tworzenia nowej wnęki, dlatego dodatkowo ograniczy również wydatki związane z pracami dachowymi. Ma to jednak i złą stronę – po pierwsze, nie jest wcale łatwo poprawnie zdemontować istniejące okno bez naruszania wnęki, dlatego trzeba zachować wyjątkową ostrożność. Po wyjęciu okna możliwe będzie sprawdzenie 

stanu wnęki – czy zachowała odpowiednią izolację, czy nie jest ona zawilgocona lub nawet zapleśniała. Gdyby tak było, lepszą opcją niż walka z zaistniałymi problemami będzie jednak decyzja o zamontowaniu nowej wnęki.Zachowanie starej wnęki, nawet jeżeli nie posiada ona widocznych uszkodzeń, raczej nie przysłuży się do maksymalizacji parametrów izolacji termicznej okna, szczególnie gdy jest to wnęka kilkunastoletnia.

Aby poprawnie wymienić stare okno dachowe bez wymiany wnęki okiennej należy:

– Bardzo starannie wymontować okno dachowe z konstrukcji dachowej

– Zamontować ościeżnicę nowego okna dachowego

– Zamontować właściwy kołnierz uszczelniający

– Wmontować skrzydło okienne nowego okna

Nowe okno + częściowa nowa wnęka

To metoda, którą można określić mianem półśrodka. Decydują się na nią ci użytkownicy, którym nie widzi się pełen demontaż, dodatkowo nie planują też poważniejszego remontu poddasza i chcą nieco zaoszczędzić, ale jednocześnie w pewnym stopniu usprawnić funkcjonowanie nowego okna dachowego. Dzięki temu można uzyskać lepsze parametry izolacji termicznej okna, niż gdyby zdecydować się na zachowanie starej wnęki w niezmienionej formie, łatwiej będzie także zadbać o poprawne 

 

wykonanie połączenia okna z dachem. Metoda ta umożliwia dodatkowo wybór okna o nieco zmienionych wymiarach – szczególnie gdy zmieni się jedynie wysokość okna dachowego. Częściowa wymiana wnęki okiennej nie jest jednak zalecana, gdy po dokonaniu demontażu starego okna dachowego da się zauważyć, że izolacja wnęki nie jest w najlepszym stanie, wtedy lepiej rozważyć jednak kompleksową wymianę okna wraz z całą wnęką.

Etapy wymiany okna dachowego Velux z częściową wymianą wnęki:

– Staranny demontaż starego okna dachowego

– Przycięcie istniejącej wnęki okiennej

– Zdemontowanie wnęki okiennej w górnej części

– Zamontowanie nowego okna dachowego Velux

– Uzupełnienie brakującej części wnęki okiennej o nowe elementy

Kompleksowa wymiana okna dachowego wraz z wnęką okienną

Jest to metoda zarazem najbardziej inwazyjna i przynosząca najlepsze efekty końcowe. Wymiana okna wraz z wnęką zapewni najlepiej zauważalne efekty w zakresie poprawy warunków termoizolacyjnych poddasza – nowa wnęka obejmuje także nowe materiały izolacyjne, które w niej zastosowano, dlatego znacznie skuteczniej eliminuje to powstawanie mostków termicznych. Nowa wnęka okienna wokół okna to także odświeżenie estetyki poddasza,

co najczęściej również jest ważne podczas przeprowadzania kompleksowego remontu poddasza. Warto przy tym również zdawać sobie sprawę z tego, że nowe okno dachowe przetrwa kolejne kilkadziesiąt lat a nowa wnęka, w przeciwieństwie do starej i wysłużonej, ma większe szanse, aby dotrzymać tempa oknom w tym zestawieniu.

Wymianę okna dachowego Velux wraz z wnęką okienną przeprowadza się w poniższych krokach:

– Ostrożny demontaż starego okna dachowego

– Demontaż wnęki okiennej

– Zainstalowanie nowego okna dachowego

– Wykonanie i dopracowanie nowej wnęki okiennej.

Na co zwrócić uwagę, aby nowe okno dachowe Velux zostało zamontowane prawidłowo

Nie powinno być zaskoczeniem, że aby nowe okno dachowe Velux rzeczywiście zrealizowało wszystkie parametry, które określa producent, szczególnie ważne jest, aby jego montaż został przeprowadzony prawidłowo – ze szczególną dbałością o precyzyjne połączenia, szczelność i solidne osadzenie w konstrukcji dachu. Wszelkie niedopatrzenia mogą doprowadzić do powstania mostków termicznych, czyli takich miejsc, w których następuje przyspieszona wymiana cieplna z otoczeniem zewnętrznym, czyli ucieka przez nie ciepło. Dlatego jeżeli nie specjalizujesz się w wymianie i montażu okien dachowych od przynajmniej kilku lat, najlepiej będzie, jeżeli zlecisz te prace profesjonalnej firmie dekarskiej. 

To niby najbardziej banalna, ale tak naprawdę najważniejsza rada, jakiej można udzielić na początek. Po drugie, z całą pewnością najbardziej skuteczna będzie także wymiana okna dachowego wraz z całą wnęką, ponieważ zapewnia to najwyższą precyzję a nowe wnęki wraz z materiałami izolacyjnymi są obecnie bardziej zaawansowane i pozwolą lepiej chronić ciepło. Istotny jest każdy z kolejnych etapów prac montażowych i żadnego z nich nie można wykonać mniej precyzyjnie. W zakresie doboru okien dachowych Velux do pomieszczeń

poddaszy szczególnie ważne będzie też, aby okna zostały dopowiednio dobrane do rodzaju pomieszczenia, czyli aby np. nie wybierać okien drewnianych do tych pomieszczeń, gdzie panuje podwyższony poziom wilgotności w powietrzu. W kuchniach i łazienkach zdecydowanie lepiej sprawdzą się okna odporne na wilgoć, takie jak okna drewniano-poliuretanowe. Gdy trzymamy się wszystkich tych prostych zasad, można mieć pewność, że nowe okna dachowe Velux będą bez zastrzeżeń pełniły swoje zadania przez następne 20 czy 30 lat.

Sprawdź, jakie okna dachowe Velux najczęściej wybierają nasi klienci i co o nich mówią:

zakup: Okno dachowe Velux GLL MK08 1061B 78×140

“Okno wybrane jako kolejne od Velux, poprzednie nie spełniało już naszych wymagań, bo było stare i nie tak ciepłe, ale i tak bardzo dobrze się sprawowało przez tych kilkanaście lat. Po wymianie czuć różnicę, jest o wiele cieplejsze i bardzo dobrze wycisza. Nowe okna mają unowocześniony wygląd, dolna klamka jest wygodniejsza – wcześniej była górna i było trochę ciężko. W tej cenie nie da się znaleźć nic lepszego. Ogólnie nie ma lepszego sposobu na obniżenie rachunków niż wymiana okien na porządne + dobre docieplenie dachu”.
Andrzej, Łódź

Zalety okna GLL 1061B Velux:

+ estetyka + porządne drewno
+ bardzo ciepły i wyciszający pakiet szybowy
+ dobra cena
+ długa gwarancja


zakup: Okno dachowe Velux GLU MK08 0061 78×140

“Polecam! Okno drewniane a jednak odporne na wilgoć i łatwe do mycia. Wybrałem to okno do kuchni i łazienki i jestem bardzo zadowolony. W obu tych przypadkach przydaje się też wentylacja w oknie, nie trzeba zawsze pamiętać o otwieraniu okna jak zaparuje. Szyby dobrze trzymają ciepło, bardzo czuć różnicę ze starymi oknami, rachunki prawie o połowę mniejsze w ostatnich miesiącach. Polecam sklep extraokno za szybką realizację zamówienia i sprawną obsługę, dostawę – pomogli i dobrze doradzili.”

Daniel, Sosnowiec

Zalety okna GLU 0061 Velux:

+ drewniane okno dachowe do łazienki, kuchni
+ termoizolacja
+ wykończenie
+ cena
+ wygodna obsługa

 

zakup: Okno dachowe Velux GLU MK08 0061B 78×140

Wcześniej mieliśmy okna od innej firmy, ale tym razem z powodu wymiany wybraliśmy Velux bo słyszeliśmy dużo dobrych opinii a rozmiarowo szerokość się zgadzała też. W tej cenie jak na okna drewniano-poliuretanowe, były zdecydowanie najlepsze – najcieplejsze i z wieloma dodatkowymi rzeczami, jak wentylacja czy ocieplona konstrukcja. Po montażu stwierdzamy, że to była najlepsza decyzja – wyższą jakość i widać i czuć, wykończenie, detale no i wszystko lekko się obsługuje a jest bardzo stabilne. Na oknach nie ma co oszczędzać tym bardziej na oknach dachowych, dlatego to był dobry wybór.

Stanisław, Koszalin

Zalety okna GLU 0061B Velux:

+ lekka obsługa
+ dobra termoizolacja
+ wygląd i łatwe mycie
+ dobra cena jak za taką jakość

 

zakup: Velux okno GLL MK06 1061B (78×118)

“Bardzo dobre okno, polecam zakup bez najmniejszych wątpliwości. W tej cenie nie da się znaleźć niczego lepszego, GLL 1061B ma wszystko, czego można szukać w oknie dachowym – ciepły, energooszczędny pakiet szybowy, wentylację, ciepłe profile drewniane, bardzo solidne wykonanie. Po wymianie starych okien dachowych na GLL czuć i widać poprawę warunków w mieszkaniu na poddaszu. Velux ma do nich całą masę rolet i markiz, wszystko można sobie elegancko skompletować i zmniejszyć nagrzewanie, nasłonecznienie. Jak ktoś chce mieć okno dachowe z wyższej półki i w dobrej cenie to właśnie to”.

Sławomir, Szczecin

Zalety okna GLL 1061B:

+ciepła konstrukcja i pakiet szybowy
+ dobra cena
+ najlepsze wykonanie
+ wygląd

 

 

zakup: Velux okno GLU MK06 0061B (78×118)

 

“Okna GLU 0061B wstawiliśmy w całym naszym mieszkaniu na poddaszu, żeby nie martwić się o konserwację, mycie czy zabrudzenia. To świetny kompromis pomiędzy oknami drewnianymi a plastikowymi, bardzo dobre parametry i optymalna cena za takie właściwości. Na plus było dla mnie też górne otwieranie, ze względu na dość niski montaż taka opcja jest u nas o wiele wygodniejsza. Jakość widać gołym okiem i na niższych rachunkach. Polecam wszystkim nie tylko do kuchni czy łazienki ale do całego poddasza”.

Karol, Stalowa Wola

Zalety okna GLU 0061B:

+ Jakość wykonania
+ Rozsądna cena
+ Wysokie parametry
+ Odporne na wilgoć
+ Łatwe mycie

 

Zadzwoń, zamów: 693 932 250