extraOKNO

Okna dachowe Fakro Velux i inne. Schody strychowe, wyłazy, rolety, markizy, żaluzje.

SŁONECZNA KUCHNIA NA TWOIM PODDASZU

OKNA DACHOWE W KUCHNI

Serce każdego domu

Jasna i przytulna kuchnia, w której przyjemnie spędza się czas może stać się centralnym punktem życia domowników. Jest jedynym takim miejscem, które łączy wszystkich członków rodziny podczas wspólnych posiłków, gotowania czy porannych wyścigów z czasem. Często jest to także miejsce spotkań z przyjaciółmi czy przyjmowania tych niezapowiedzianych gości.

To miejsce, które jest osobiste i neutrale zarazem, i przede wszystkim, właśnie ze względu na tę wszechstronność, warto zatroszczyć się o jej wyjątkowy charakter. 

Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez najlepszych projektantów propozycji aranżacji kuchni na poddaszu, które pomogą Ci znaleźć inspiracje dla wymarzonej kuchni, niezależnie od tego, czy dopiero projektujesz swój nowy dom, czy adaptujesz poddasze lub planujesz remont. 

Z całą pewnością, największym atutem kuchni na poddaszu jest jej olbrzymi potencjał w postaci okien połaciowych, które pomagają stworzyć niepowtarzalny charakter i świetliste, klimatyczne wnętrze jednego z najważniejszych pomieszczeń w całym domu.


STWÓRZ POMIESZCZENIE, KTÓRE POKOCHAJĄ WSZYSCY DOMOWNICY

Kuchnia jest miejscem, które łączy nasze drogi w zabieganej rzeczywistości już od pokoleń. Stąd wynieśliśmy tradycje rodzinnej kuchni, przygotowywaliśmy najpiękniejsze uroczystości i świąteczne spotkania, kultywowaliśmy wspólne działania. 

To nie tylko pomieszczenie do przyrządzania posiłków – to serce domostwa i przestrzeń, która stanie się tłem dla wielu spośród pięknych chwil, zatrzymanych na fotografiach i filmach, które zostaną nie tylko z nami, ale i z przyszłymi pokoleniami na dziesięciolecia. Wykreujmy tę przestrzeń tak, aby stanowiła integralną część tych przyszłych wspomnień, aby na samą myśl o tych chwilach pamiętać, jak cudownie się w niej czuliśmy. 

Urządzanie nowej kuchni to jednak nie tylko nowoczesne sprzęty i modne, praktyczne meble – jeżeli myślimy o kuchni jak o centralnym pomieszczeniu w domu, w którym przecież będziemy spędzać wspólnie mnóstwo czasu, to nie możemy zapominać, że uczynienie tej przestrzeni jasną i słoneczną jest tak samo istotne, jak w przypadku salonu czy jadalni. Nie można zapominać także o fakcie, jak ważna jest skuteczna i

wydajna wentylacja, bez której trudno o przyjemność z pieczenia, czy o szybkie przewietrzenie po drobnych, kulinarnych wpadkach, które przytrafiają się nawet najlepszym. Ponadto, nic tak pięknie a zarazem praktycznie nie zdobi kuchni, jak doniczki pełne naturalnych, świeżych ziół, które również docenią codzienną dawkę słońca. 

Dlatego, między innymi z tych powodów, nie sposób planować kuchni pod dachem, nie wykorzystawszy ogromnego potencjału, jaki oferują nowoczesne i stylowe okna dachowe, których odpowiedni dobór i rozmieszczenie potrafią całkowicie odmienić charakter i komfort tego pomieszczenia. Być może za najlepszy argument może posłużyć wyobraźnia, jak bowiem nie ulec fantazji o wiosennym poranku, w którym kuchnia, oprócz porannej kawy budzą Cię także naturalnym światłem. 

Okna dachowe w pomieszczeniach, w których spędzamy tak wiele czasu, jak właśnie w kuchni, zagwarantuje nam więcej kontaktu ze światłem naturalnym w ciągu każdego dnia, a to bezpośrednio przekłada się zarówno na lepsze samopoczucie, jak i znacząco niższe rachunki za energię elektryczną.

 

Świeże, czyste powietrze

Światło słoneczne

Piękno i urok

Świeże zioła i kwiaty

DACH OTWARTY NA WIDOK BŁĘKITNEGO NIEBA!

NAJWIĘKSZE ZALETY OKIEN DACHOWYCH W KUCHNI
CZYLI JAKIE OKNO UCZYNI TWOJĄ KUCHNIĘ PIĘKNĄ I ŚWIEŻĄ

ODPOWIEDNI MATERIAŁ

Podczas wybierania okien dachowych do kuchni, warto wziąć pod uwagę, że jest to pomieszczenie o podwyższonej wilgotności, wynikającej z gotowania i pieczenia, które trwa czasem nawet kilka godzin. 

Powinny to być ponadto okna, których ościeżnice będą dobrze tolerować częste mycie z użyciem detergentów, dlatego najlepiej w tej roli sprawdzą się okna drewniano-poliuretanowe o podwyższonej odporności na wilgoć. 

Okna dachowe tego typu są zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci oraz są bardzo łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu nie będą wymagały konserwacji przez długie lata.

ŁATWE WIETRZENIE

Gotowanie przyczynia się do powstawania intensywnych zapachów oraz dużego poziomu wilgoci. Bez właściwego wietrzenia, unoszące się w powietrzu cząsteczki tłuszczu osadzają się na meblach kuchennych. 

Sprzęty, takie jak np. okap są pomocne w ograniczaniu zapachów, ale niewystarczające dla zapewnienia odpowiednio czystego powietrza. W tym zakresie żadne sprzęty nie zastąpią najbezpieczniejszego i najbardziej sprawdzonego wietrzenia.

Dlatego okna dachowe stanowią niezastąpiony element kuchni, bez którego trudno mówić o bezpieczeństwie i dobrych warunkach do gotowania. Odpowiednie, dobrane do potrzeb kuchni okna to takie, które zapewnią wietrzenie nawet bez konieczności otwierania skrzydła

ROZŚWIETLONA PRZESTRZEŃ

Nie da się ukryć, że nie istnieje takie źródło sztucznego światła, które byłoby w stanie zapewnić we wnętrzu jakość i natężenie światła, jakie zapewniają okna dachowe. W dodatku, to nawet dwa razy więcej światła, niż w przypadku okien pionowych. 

Specyfika światła słonecznego wpływa na nieporównywalny komfort korzystania z oświetlonych nim pomieszczeń, warunki przyjazne dla wzroku i ogólne, lepsze samopoczucie. 

Światło pochodzenia sztucznego będzie zawsze lekko żółte lub niebieskie, co nie jest stanem naturalnym dla naszego wzroku i zaleca się, aby w całodziennej perspektywie proporcja światła naturalnego do sztucznego była w miarę możliwości przeważająca.

POKOCHAJ ŚWIATŁO W SWOJEJ KUCHNI

WYBÓR ODPOWIEDNIEGO OKNA DACHOWEGO DO KUCHNI

CZYLI NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS ICH ZAKUPU, ABY SŁUŻYŁY PRZEZ DŁUGIE LATA
Kuchnia, jako pomieszczenie codziennego i intensywnego użytku jest przede wszystkim szczególnie podatna na niekorzystne działanie nadmiernej wilgotności powietrza. Z tego powodu wybór okien dachowych, których konstrukcja odporna jest na wnikanie wilgoci jest kwestią kluczową.Najbardziej popularnym rodzajem tworzywa okien dachowych wybieranych do kuchni jest już od wielu lat drewno połączone z poliuretanem. Okna drewniano-poliuretanowe są 

nie tylko w najwyższym stopniu estetyczne, ale także odporne na wnikanie wilgoci w konstrukcję ościeżnicy. Z dokładnie tego samego powodu są one także bardzo wygodne pod względem utrzymania w czystości – powłoka takiego okna uniemożliwia trwałe wnikanie zabrudzeń, a dzięki odpowiedniemu stopniowi gładkości wystarczy jedynie raz na jakiś czas przetrzeć je wilgotną szmatką z delikatnym detergentem.

NAWIEWNIKI

Przygotowywanie posiłków, które wiąże się z intensywną produkcją pary wodnej, zapachów a niekiedy także i odrobiny dymu wymaga możliwości sprawnego i efektywnego wietrzenia. Okna dachowe umożliwiają to w dowolnym momencie, a wiele modeli także bez konieczności ich otwierania. 

Pozwalają na to specjalne nawiewniki, które obecnie są już standardem w wysokiej jakości oknach dachowych. Nawiewniki takie wyposażone są w filtry, powstrzymujące w procesie wietrzenia nie tylko owady, ale także kurz, który mógłby dotrzeć z zewnątrz.

SYSTEM OTWIERANIA

Dla wygody korzystania z okien dachowych wybieranych do kuchni istotne jest też to, aby można było łatwo je otwierać. W naszej ofercie okien dachowych, także tych drewniano-poliuretanowych, znaleźć można bez problemu taki system otwierania, jaki będzie najwygodniejszym rozwiązaniem dla właśnie Twojej kuchni, niezależnie, czy okna zamontowane zostaną w zasięgu ręki, czy wysoko lub nad meblami albo sprzętami. 

W naszej ofercie znaleźć można okna dachowe we wszystkich możliwych wariantach – zarówno z górnym jak i dolnym otwieraniem, sterowane manualnie czy chociażby przy użyciu specjalnych drążków, jak i elektrycznie oraz zasilane solarnie, do których obsługi używa się pilota, panelu naściennego czy nawet aplikacji w smartfonie.
W zależności od potrzeb, odpowiednie mogą okazać się zarówno klasyczne okna obrotowe lub o podwyższonej osi obrotu, ale też okna klapowo-obrotowe, a nawet okna wielofunkcyjne, które pełnią też zadania wyłazu dachowego.

Polecamy do kuchni:

Okno klapowo-obrotowe GPU 0066 VELUX

- okno drewniano - poliuretanowe - zintegrowana, automatyczna wentylacja
- aluminiowa klamka na dole i uchwyt otwierający u góry
- panoramiczny widok

okno dachowe obrotowe ftu

Okno obrotowe Fakro FTU-V U3

- okno drewniano-poliuretanowe - dwupozycyjna klamka na dole
- automatyczny nawiewnik V40P
- energooszczędny pakiet trzyszybowy - podwyższone bezpieczeństwo antywłamaniowe

RoofART PCV Thermo

- okno na konstrukcji z PCV - zintegrowana, automatyczna wentylacja
- aluminiowa klamka na dole
- pakiet trzyszybowy
- ciepła ramka dystansowa oraz profil wzmocniony stalą, wypełniony EPS

OKNA, KTÓRE DBAJĄ O TWÓJ DOM - STEROWANIE INTELIGENTNE

Dla naszego komfortu w sypialni szczególnie ważna jest także świeże powietrze. Ma to znaczenie dla zdrowia, komfortu oraz jakości snu, aby był regenerujący oraz zapewnił energię i dobre samopoczucie następnego dnia. Nie zawsze jednak pamiętamy o otwarciu okna rano, czasem też nie jest dobrym pomysłem, aby pozostawić je otwarte na cały dzień, pod naszą nieobecność lub nie zdążymy odpowiednio przewietrzyć sypialni przed snem. Tu z pomocą przychodzi nowoczesna technologia.

Obecnie producenci okien dachowych, tacy jak Fakro czy Velux, oferują wiele inteligentnych rozwiązań, które potrafią same zatroszczyć się nie tylko o jakoś powietrza w pomieszczeniu, ale także o jego odpowiednie nasłonecznienie czy bezpieczeństwo.  Okna dachowe oraz ich akcesoria mogą być nie tylko sterowane elektrycznie, tzn za pomocą pilota, przycisku na ścianie lub smartfona, ale mogą  być one także sterowane przez systemy, których działania wywołane będą wynikami odczytów z czujników zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mieszkania, czyli ze stacji pogodowych. Dlatego też systemy te określa się mianem sterowania klimatem. W ten sposób system monitoruje m.in., temperaturę, wilgotność powietrza czy poziom dwutlenku węgla, których podwyższone parametry inicjują reakcję systemu, polegającą na otwarciu lub zamknięciu okien, rozwinięciu lub schowaniu markiz zewnętrznych czy rolet. 

Informacje ze stacji pogodowych umożliwiają także zabezpieczenie wnętrza przed nadmiernym przegrzaniem albo szkodami w wyniku gradu, ulewy czy burzy, ponieważ gdy informacja o nich zostanie przesłana ze stacji pogodowych, okna i np. rolety zewnętrze zostaną zamknięte. Systemy tego typu mogą być ponadto kontrolowane z poziomu smartfona, przez specjalne aplikacje, dlatego zawsze gdy zechcesz będziesz mieć kontrolę nad swoimi oknami dachowymi oraz roletami, ale także będziesz mógł całkowicie o tym wszystkim zapomnieć, a system sam zatroszczy się o Twoje poddasze i jakość powietrza wewnątrz będzie zawsze najwyższa, jak to tylko możliwe.

Jest to właściwość, której nie da się nie docenić w samym środku upalnego lata, zwłaszcza, że gdyby pomieszczenie zdążyło się już nagrzać, to obniżenie temperatury nie jest wcale szybkim procesem. System jednak nie pozbawia Cię wcale kontroli – gdy tylko poczujesz, że zrobiło się zbyt ciepło lub masz ochotę zaczerpnąć świeżego powietrza nie musisz nawet wstawać z kanapy, bo sterowanie jest także możliwe poprzez aplikację w telefonie lub klasycznego pilota. 

AKCESORIA DO OKIEN DACHOWYCH

Markizy, rolety, żaluzje...

Maksymalizację komfortu osiągnąć można także za sprawą rolet wewnętrznych, które zapewnią sypialni nie tylko dodatkową dekorację, ale także wiele innych funkcjonalności, w zależności od modelu, na który się zdecydujesz. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór rolet wewnętrznych i żaluzji, które w każdym jednym przypadku pozwolą Ci uzyskać poczucie prywatności oraz kontrolę światła, a w zależności od modelu potrafią także zapewnić częściowe lub nawet całkowite zaciemnienie. Klasyczną i piękną ozdobę stanowić mogą rolety dekoracyjne lub rzymskie, a nowoczesny i praktyczny dodatek – rolety plisowane czy żaluzje. W sypialni warto natomiast zastanowić się nad wspomnianymi wcześniej roletami zewnętrznymi lub wewnętrznymi – zaciemniającymi Warto podkreślić także, że rozwiązania takie jak akcesoria do okien dachowych, które służą do kontroli natężenia światła w pomieszczeniach są oferowane przez samych producentów okien dachowych, dlatego dostępne warianty rozmiarów zawsze będą kompatybilne z rozmiarami okien danego producenta. Nie ma wtedy potrzeby zamawiania produktów na wymiar, wystarczy jedynie znać model i rozmiar swojego okna. To, w jaki sposób dobrać odpowiednie rolety, markizy lub żaluzje do okien dachowych opisaliśmy tutaj:

Sprawdź naszą pełną ofertę okien dachowych

W naszym sklepie znajdziesz okna dachowe od:

DLACZEGO NATURALNE ŚWIATŁO I ŚWIEŻE POWIETRZE SĄ TAK WAŻNE

Jaka jest przewaga światła naturalnego nad sztucznym i dlaczego powinniśmy zapewnić sobie na co dzień jak największe dawki słońca we wnętrzach? Moc światła słonecznego jest nie do przecenienia – tak już jesteśmy skonstruowani, że to światło, już od wczesnego poranka, informuje nasz organizm, że pora wstawać, mobilizuje nas do działania.

To właśnie dlatego znacznie trudniej jest nam wstawać zimą, kiedy za oknem nadal jest ciemno. Przed upowszechnieniem elektryczności to słońce było zarządcą całego ludzkiego rytmu dobowego, a także i rocznego. Pod wieloma względami jest tak nadal, jednak sztuczne światło pomaga nam w przekraczaniu ograniczeń, narzucanych przez wschody i zachody słońca. Prawda jest jednak taka, że ludzki organizm wcale nie tak łatwo jest oszukać. 

Od setek tysięcy lat nasze oczy kształtowały się pod wpływem światła słonecznego, dlatego zupełnie inaczej reagujemy na jego sztuczne odpowiedniki. Sztuczne światło ma inną długość fali, inne zabarwienie oraz intensywność. Zawsze jest lekko żółte lub niebieskawe (nienaturalnie białe) i nigdy aż tak intensywne, jak oświetlenie słoneczne nawet we względnie pochmurny dzień. Świetnie pokazują nam to rośliny pokojowe – nawet, jeżeli zamontujemy na suficie silne świetlówki, rośliny i tak zawsze będą zwrócone w stronę słońca docierającego przez okno, a te umieszczone gdzieś w rogach pomieszczeń, mając do dyspozycji jedynie światło sztuczne często nie wytrzymują nawet kilku miesięcy i usychają. Oczywiście jest to skrajny przykład, 

jednak nader często zapominamy, jak ważne są dla nas naturalne regulacje rytmu dobowego, którego podstawą jest dostęp do naturalnego światła. Bardzo dobrze obrazuje to chociażby przywoływany często ostatnimi czasy zgubny wpływ korzystania wieczorami z komputerów i smartfonów, co wpływa na problemy z zaśnięciem, wynikające z niebieskawego zabarwienia światła emitowanego przez ekrany. Podobnie rzecz ma się z zimnym światłem żarówek LED, a dzieje się tak dlatego, że zimne, niebieskie światło stanowi dla organizmu informację, że oto nadszedł wschód słońca i pora się budzić, ponieważ właśnie o świcie światło słoneczne będzie miało naturalnie chłodne zabarwienie.

Zachody słońca są z kolei żółtawe i ciepłe, niosąc nam informację o końcu dnia i inicjując procesy ułatwiające zasypianie, jak na przykład stopniowe uwalnianie „hormonu snu”. Mało tego, zrównoważona ekspozycja na światło słoneczne w ciągu dnia także jest związana z produkcją tego hormonu w porach wieczornych. Nie da się także pominąć roli słońca w procesie produkcji naturalnej witaminy D, zachodzącego w skórze wystawionej na działanie słońca. Chcąc więc sztucznie odwzorować naturalny rytm dobowy trzeba byłoby korzystać z kilku a nawet kilkunastu sztucznych źródeł światła, w różnych odcieniach i o różnej intensywności i przechodzić pomiędzy nimi płynnie w ciągu całego dnia, aż do wieczora. Ale właściwie po co, jeżeli taką właśnie rolę mogą pełnić w naszym wnętrzu okna dachowe, dzięki którym wszystko to będzie odbywało się naturalnie. O świcie zbudzą nas pierwsze promienie słońca (chociaż jeżeli nie przepadamy za wstawaniem o świcie to możemy doposażyć okna dachowe w rolety zaciemniające i rozpoczniemy dzień ich odsłonięciem,

kiedy nam to pasuje), a poranna kawa w jasnej i słonecznej kuchni doda nam energii znacznie skuteczniej. Odpowiedni poziom nasłonecznienia, jaki gwarantują dobrze rozmieszczone na poddaszu okna dachowe, będą przez cały dzień, aż do zachodu słońca wspomagać nasze zdrowe funkcjonowanie. W ciągu dnia, intensywne, naturalne światło oraz świeże powietrze będą działać motywująco, wzmagać naszą aktywność oraz znacząco poprawiać samopoczucie oraz nie pozostaną także bez wpływu na sprawne działanie układu odpornościowego. W końcu nie od dziś wiadomo, że jesienne spadki nastroju, których wielu z nas doświadcza, wynikają właśnie z niedostatecznego poziomu światła, jakie dociera w tym czasie do naszych oczu i skóry. Kiedy w dodatku większość dnia spędzamy we wnętrzach, a nie na świeżym powietrzu będąc w kontakcie ze słońcem, oczywistym staje się, jak istotne jest zaprojektowanie takiego wnętrza, które zapewni nam jak największą porcję naturalnego oświetlenia, a właśnie okna dachowe sprawdzą się w tej roli zdecydowanie najlepiej. 

POMIESZCZENIE, KTÓRE POKOCHAJĄ WSZYSCY DOMOWNICY STWÓRZ RAZEM Z

Zadzwoń, zamów: 693 932 250