extraOKNO

Okna dachowe Fakro Velux i inne. Schody strychowe, wyłazy, rolety, markizy, żaluzje.

Schody strychowe Fakro – możliwości


Składane schody strychowe Fakro – możliwości

Schody strychowe Fakro to bardzo interesujące rozwiązanie, łączące w sobie praktyczność, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Uzyskasz z nimi wygodny dostęp do strychu, bez konieczności ingerowania w estetykę pomieszczenia poniżej i nie tracąc w nim przestrzeni użytkowej. Sprawdź, co zyskasz wybierając wysokiej jakości schody strychowe od Fakro oraz jakie modele cieszą się największym zainteresowaniem klientów w Polsce.


Schody strychowe Fakro – praktycznie i z pomysłem!

Schody strychowe w formie składanej są znacznie bardziej popularne niż mogłoby się wydawać. To znane i sprawdzone rozwiązania, wybierane przez tych użytkowników, którzy cenią sobie niezakłóconą przestrzeń, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Składane, chowane w stropie schody wybierane są najczęściej w przypadku, gdy dostęp do poddasza nieużytkowego wymagany jest z pomieszczeń o niewielkiej powierzchni lub takich, gdzie schody tradycyjne zaburzałyby układ pomieszczenia. Składane schody strychowe będą rownież świetnym rozwiązaniem nawet wyłącznie wtedy, gdy zwyczajnie nie ma się ochoty tworzenia we wnętrzu schodów stacjonarnych – kosztownych i zabierających sporo

 

przestrzeni. Wiele osób ceni sobie także fakt, że dopasowane, złożone schody pozostają niemal całkowicie niewidoczne, dlatego nie wpływają w żaden sposób na wystrój wnętrza. Dodatkowo, przestrzeń pod schodami może być na codzień normalnie użytkowana, gdy nie korzysta się ze schodów, dlatego świetnie sprawdzają się m.in. w korytarzach, z kolei w pokojach można postawić pod nimi sprzęty czy meble, które w miarę łatwo da się przesunąć przed wysunięciem schodów. Oferta składanych schodów strychowych Fakro jest ponadto bardzo szeroka, dlatego z powodzeniem każdy znajdzie wśród nich takie rozwiązanie, które idealnie zrealizuje różnorodne potrzeby użytkowe.

Dlaczego warto wybrać schody strychowe Fakro

O zaletach wyboru składanych schodów strychowych można mówić długo, ponieważ rozwiązanie to ma mnóstwo zalet, zarówno w porównaniu ze standardowymi, stacjonarnymi schodami, jak i na tle produktów konkurencyjnych. Podpowiadamy, dlaczego warto wybrać to praktyczne i wygodne rozwiązanie:

schody strychowe
 
  • Wejście na strych tam, gdzie jest najbardziej potrzebne – nie ma znaczenia, czy będzie nad korytarzem czy wejściem do pokoju – będą rozkładane tylko na chwilę i tylko wtedy, gdy będzie to potrzebne. W pozostałym czasie przestrzeń będzie mogła być użytkowana standardowo.
 
  • Dodatkowa przestrzeń – tam, gdzie miałyby znaleźć się tradycyjne schody, mogą pojawić się meble lub sprzęty łatwe do przesunięcia w miarę potrzeby – dzięki temu pomieszczenia nie tracą przestrzeni użytkowej, którą znacznie ograniczyłyby zwykłe schody!

     

  • Proste i łatwe w montażu rozwiązanie – nie trzeba reorganizować całego pomieszczenia, aby zaplanować, gdzie najlepiej zbudować schody, gdzie nie będą uciążliwe itd. Tu wystarczy otwór w stropie, dwie osoby do przeprowadzenia montażu (może też jeden poradnik + instrukcja) i gotowe!
 
  • Łatwa obsługa – schody strychowe Fakro posiadają mechanizm do odciążania klapy, przez co otwieranie i zamykanie nie sprawia żadnych trudności. Nawet w przypadku wysokich pomieszczeń, otwieranie klapy ułatwi dołączony do zestawu drążek teleskopowy. 
 
  • Aż trzyletnia ochrona gwarancyjna!
fakro schody na strych

Składane schody strychowe Fakro – możliwości i rodzaje

Wśród modeli składanych schodów strychowych Fakro łatwo jest znaleźć takie rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w każdym domu, niezależnie od wysokości pomieszczenia, ponieważ długość drabinki można z łatwością dopasować do potrzeb. Istnieje też kilka rodzajów drabinek – drewniane i metalowe, standardowe i nożycowe, o zwiększonym limicie obciążenia itd. Wolisz, aby wybrane rozwiązanie było ognioodporne lub supertermoizolacyjne? To wszystko jest dostępne w ofercie schodów Fakro:

Schody segmentowe Fakro z drewnianą drabinką

W tej kategorii znajdą się aż trzy rodzaje schodów strychowych, z których każde posiadają drewnianą drabinę, uszczelki obwodowe, trzyletnią gwarancję a do klienta docierają w formie zmontowanej, gotowej do szybkiego montażu.  Wszystkie te modele schodów mogą zostać doposażone w akcesoria dodatkowe:

Schody strychowe LWL Extra Fakro

Posiadają klapę z białym wykończeniem, która estetycznie stapia się z sufitem w pomieszczeniu, klapa posiada dwie uszczelki obwodowe, bardzo dobrze chroniąc przed wychładzaniem się pomieszczenia. Drabinka schodów zakończona jest stopkami antypoślizgowymi, które stabilizują ustawienie drabinki oraz chronią podłogę przed zarysowaniem. Stopnie drabinki wykończone są warstwą antypoślizgową a ich rozmiar zrównany jest z policzkami drabiny. Drabina posiada także dwie, wygodne poręcze, ułatwiające poruszanie się w górę i dół. Mechanizm rozkładania drabinki posiada system odciążania, przez co jest to łatwiejsze. Model ten wyposażony jest w wiele rozwiązań ułatwiających montaż.

Schody strychowe LWS Plus Fakro

Model posiada beżową klapę z pojedynczą uszczelką, wspomagającą ochronę ciepła we wnętrzach. Stopnie drewnianej drabinki są wyrównane z jej policzkami i posiadają warstwę antypoślizgową, zwiększającą bezpieczeństwo użytkowania.

 

Schody strychowe LWK Plus Fakro

Wykończone białą klapą z pojedynczą uszczelką obwodową, dla lepszej ochrony przed stratami energii grzewczej. W wersji trzysegmentowej drabina wykończona jest na dole stopkami antypoślizgowymi, które zwiększają stabilność oraz chronią podłogę przed zarysowaniem. Drabina posiada bezpieczne, antypoślizgowe stopnie równe z policzkami oraz poręcz dla zwiększenia wygody użytkowania.

 

Schody i drzwiczki ognioodporne Fakro

To produkty specjalnego przeznaczenia, które zapewniają najwyższe bezpieczeństwo na wypadek pożaru. Wszystkie modele posiadają ognioodporne klapy oraz dodatkowe uszczelki, chroniące energię grzewczą w budynku, w drabinkach zastosowano też stopnie antypoślizgowe, zwiększające bezpieczeństwo wchodzenia. Można zastosować w nich wiele akcesoriów dodatkowych.

Schody strychowe LWF 60 Fakro

Model w trzysegmentowej wersji posiada stopki antypoślizgowe, które stabilizują drabinę i chronią podłogę przed zarysowaniem. Klapa z trzema uszczelkami znakomicie chroni przed wychładzaniem się pomieszczenia (U=0,64 W/m²K). Drabinka posiada poręcz poprawiającą wygodę użytkowania.

 

 

Schody strychowe LMF 60 Fakro

Są to schody stworzone do bardzo wysokich pomieszczeń (do 360 cm) oraz o zwiększonym dopuszczalnym obciążeniu – 200 kg. Drabina posiada stopki, a ognioodporna i termoizolacyjna klapa wyposażona jest w trzy uszczelki (U=0,64 W/m²K). Drabinka z poręczą teleskopową posiada wbudowany mechanizm odciążający.

 

 

 

Schody strychowe LMF Fakro

Jest to model schodów z drabinką posiadającą wysuwane stopki. Posiada innowacyjną, obustronnie ognioodporną klapę ze zintegrowanymi listwami wykończeniowymi oraz dwiema uszczelkami (U=0.79 W/m²K). Drabina posiada poszerzone stopnie antypoślizgowe (szerokość 13 cm) a jej konstrukcja ma zwiększone dopuszczalne obciążenie – do 200 kg. Schody wyposażone są w teleskopową poręcz z mechanizmem odciążającym drabinkę, całość wzbogaca system szybkiego montażu w stropie.

 

 

Schody strychowe LSF Fakro

Model ma dodatkowe listwy wykończeniowe, nożycowe schody z antypoślizgowymi stopniami i możliwością odkręcenia lub dodatnia stopnia. Konstrukcja nożycowa umożliwia dopasowanie wysokości drabinki do pomieszczenia. Schody wyposażone są w system szybkiego montażu w stropie.

 

Schody Fakro segmentowe z metalową drabinką

Produkty w tej kategorii łączą takie cechy, jak wykończenie drabinki w postaci stopek, uszczelka obwodowa, antypoślizgowe wykończenie stopni, konstrukcja umożliwiająca montaż dodatkowych akcesoriów oraz trzyletnia gwarancja producenta. Produkty te mają także zwiększone dopuszczalne obciążenie, wynoszące 200 kg. Wszystkie schody segmentowe Fakro z metalową drabinką przygotowane są fabrycznie do szybkiego montażu – do klienta dociera złożony produkt.

Schody strychowe LMS Smart Fakro

Schody o konstrukcji trzysegmentowej ze skrzynią i klapą z drewna sosnowego. Klapa o właściwościach termoizolacyjnych jest w kolorze beżowym, metalowa drabinka malowana na kolor RAL 7022.

 

Schody strychowe LMK Komfort Fakro

Posiadają dodatkowo czerwoną poręcz, klapa jest w kolorze białym.

 

Schody strychowe LML Lux Fakro

W odróżnieniu od poprzednich, produkt posiada dodatkowe listwy wykończeniowe a antypoślizgowe stopnie drabinki mają zwiększoną szerokość (13 cm). W poręczy zastosowano mechanizm do odciążania drabinki a montaż całej konstrukcji będzie znacznie łatwiejszy dzięki zastosowaniu systemu szybkiego montażu w stropie. Długość metalowej drabinki może być dostosowana do wysokości pomieszczenia.

 

Schody strychowe LMF 60 Fakro

W tym modelu zastosowano dodatkowo klapę ognioodporną i potrójny system uszczelek. Schody wyposażone są też w poręcz z mechanizmem teleskopowym, który odciąża drabinkę. Schody LMF będą odpowiednie także w przypadku wysokich pomieszczeń, do 360 cm.

 

Schody strychowe LMP Fakro

Jest to kolejny model z przeznaczeniem do wysokich pomieszczeń (od 300 cm do 366 cm), posiadający mechanizm odciążający rozkładanie drabinki w poręczy.

 

Schody nożycowe Fakro (metalowe)

Schody o konstrukcji nożycowej Fakro łączy wyposażenie w listwy wykończeniowe, antypoślizgowe wykończenie stopni, opcja odkręcenia lub dodania stopnia w drabince a także możliwość zamontowania akcesoriów dodatkowych. Schody nożycowe stanowią gotowy do montażu (wstępnie zmontowany) produkt, przygotowany do szybkiego montażu w stropie. Wszystkie objęte są także trzyletnią gwarancją producenta.

Schody strychowe nożycowe LSF Fakro

Mają właściwości ognioodporne (klapa ognioodporna – odporność do 60 min). Dopuszczalne obciążenie wynosi max. 200 kg. W produkcie przewidziano możliwość przedłużenia drabiny  do wysokości 320 cm.

 

Schody strychowe nożycowe LST

Model posiada białą klapę termoizolacyjną, skrzynia wykonana jest z drewna, posiada też dodatkowe kątowniki, które ułatwiają montaż w stropie. Schody wyposażone są w mechanizm do odciążania klapy pomaga utrzymać ją w wybranej pozycji. Metalowa drabinka wykończona jest w kolorze szarym (RAL 7022). Drabinka może zostać przedłużona do wysokości 330 cm.

 

Schody strychowe Fakro o właściwościach supertermoizolacyjnych

Stworzone dla tych domów, w których szczególnie ważne jest ograniczenie strat energii cieplnej, w tym domów pasywnych (model LWT Passive House). Wszystkie modele tej linii posiadają białą klapę i dwie lub trzy uszczelki, wyrównane z policzkami drabiny stopnie antypoślizgowe, wygodną poręcz, a do tego posiadają system szybkiego montażu, możliwość zastosowania akcesoriów dodatkowych oraz chronione są trzyletnią gwarancją producenta.

Schody strychowe LWT Fakro

Przeznaczone do budownictwa energooszczędnego, zapewniają izolację termiczną na poziomie U=0,51 W/m²K. Posiadają najwyższą, 4.tą klasę szczelności.

 

 

Schody strychowe LWT Passive House

Posiadają certyfikat, który dowodzi parametrów odpowiednich dla budownictwa pasywnego. Gwarantują najwyższy stopień ochrony przed utratą ciepła – U=0,51 W/m²K.

 

 

Schody strychowe LTK Energy

To superenergooszczędne schody strychowe nowej generacji, stworzone dla domów energooszczędnych – U=0,68 W/m²K.

 

Znajdź składane schody strychowe Fakro dla siebie

W naszej ofercie nie ma produktu, którego szukasz? Skontaktuj się z nami a znajdziemy go dla Ciebie!

ULUBIONE PRODUKTY I OPINIE NASZYCH KLIENTÓW:

Jestem bardzo zadowolony, na plus jakość wykonania, na pierwszy rzut oka widać lepsze wykonanie niż takie z marketu budowlanego, które brałem pod uwagę, a tylko trochę tańsze były. Montaż był bardzo łatwy i dobrze wyglądają złożone w stropie, ale dokupiłem osobno listwy maskujące. Wymiarowo też dopracowane co do milimetra, przez co wszystko pięknie pasuje. Przy użytkowaniu czuć stabilność, nic się nie buja, nie chwieje, drabina łatwo się otwiera. Polecam!  

+ Łatwy montaż

+ Estetyczne wykonanie + Dobra termoizolacja

– Trzeba dokupić listwy maskujące

Mariusz, Tarnobrzeg

[zakup: Fakro schody LWK Plus 70×120/280; 07.04.2022]

Po porównaniu kilkunastu produktów na rynku wybrałem te, chociaż są troszkę droższe to było warto – porządne wykonanie, bardzo dobrze docieplona klapa, solidny mechanizm otwierania. Podoba mi się, że producent pomyślał o wielu detalach, które usprawniają użytkowanie – antypoślizgowe stopnie, poręcz czy stopki itd. to niby drobiazgi, a robią robotę. Bardzo wygodne otwieranie i rozkładanie, to samo z zamykaniem, ładnie wyglądają złożone. Kupiłbym drugi raz.
+ Solidnie zrobione
+ Dbałość o detale
+ Termoizolacyjne
+ Wygodne

Marian, Opoczno
[zakup: Fakro schody LTK Energy 70×120/280; 18.02.2022]

 

Wybraliśmy schody nożycowe Fakro bo słyszeliśmy dużo pozytywnych opinii i wszystko się zgadza – najbardziej cieszy, że stabilnie się po nich wchodzi, można czuć się bezpiecznie. Brzegi robią za barierki, Na wielki plus, że to gotowy produkt, w zestawie ma wszystko co trzeba – kątowniki, które pomagają w montażu, listwy maskujące, całość przyjeżdża zmontowana. Super łatwo się je obsługuje, dobrze izolują ciepło a schowanych właściwie w ogóle nie widać w suficie. Ogólnie nie mają porównania z jakimiś schodami dziwnych firm, jednak co marka to marka.

+ Ładne, eleganckie + Solidne + Bezpieczne + Dobry stosunek jakości do ceny

Maciek, Kraków [zakup: Fakro schody LST 70×120/280; 10.05.2022]

 

Sprawdź naszą pełną ofertę okien dachowych

W naszym sklepie znajdziesz okna dachowe i akcesoria od:

POMIESZCZENIE, KTÓRE POKOCHAJĄ WSZYSCY DOMOWNICY STWÓRZ RAZEM Z

Zadzwoń, zamów: 693 932 250