extraOKNO

Okna dachowe Fakro Velux i inne. Schody strychowe, wyłazy, rolety, markizy, żaluzje.

Sypialnia wypełniona światłem

Okna dachowe w sypialni

Pozwól obudzić się słońcu


Stwórz swoją wymarzoną sypialnię i rozświetl ją promieniami słońca

W domach często lokalizuje się sypialnie właśnie na poddaszu, gdyż w ten sposób uzyskujemy przestrzeń całkowicie prywatną i intymną. Skosy poddasza czynią te pomieszczenia wyjątkowo przytulnymi i interesującymi pod względem architektury, dzięki nim można uzyskać naprawdę

wiele zachwycających możliwości aranżacyjnych. Gdy sypialnia zlokalizowana jest na poddaszu, to jest dzięki temu często także oddzielona od pomieszczeń, w których życie toczy się aktywnie i gwarno, dzięki czemu staje się ona miejscem, w którym wypoczniesz najskuteczniej.

 

Gdy planujesz budowę domu lub remont poddasza i chcesz stworzyć tam zaciszną i przytulną sypialnię, to jednym z najważniejszych elementów, które pomogą Ci w jak najlepszym wykorzystaniu tej lokalizacji są właśnie okna dachowe. Dzięki nim w Twojej sypialni nigdy nie zabraknie naturalnego światła i świeżego powietrza, jej przestrzeń będzie otwarta, świeża i rozświetlona, a to wszystko wpłynie na komfort i skuteczność wypoczynku oraz pozytywne nastawienie do życia. 

 


SPOKOJNY SEN I WITANIE DNIA Z ENERGIĄ

Po długim i wyczerpującym dniu często myślimy o naszych sypialniach ze szczególną tęsknotą. Byłoby cudownie, gdyby zawsze było to takie miejsce, które będzie nam umożliwiało stworzenie warunków idealnych do regeneracyjnego snu i energetycznego poranka. Po dobrze przespanej nocy, przez cały dzień będziemy funkcjonować sprawniej, będziemy mieć bardziej wydajny umysł i lepszy humor. Dobry sen przekłada się pozytywnie na bardzo wiele aspektów naszego życia, dlatego idealna sypialnia powinna właśnie tak skonstruowana,

aby jak najskuteczniej nam to umożliwiać, czyli aby wspomagała funkcjonowanie w naszym naturalnym, dobowym  rytmie. Podczas snu szczególnie ważne jest zachowanie komfortowej, niezbyt wysokiej temperatury, świeże powietrze, zdrowe otoczenie i wygodna pościel, oraz odpowiednie warunki, aby nic naszego snu nie zakłócało. Jak zatem zaprojektować idealną sypialnię, aby dodatkowo w pełni wykorzystać atuty poddasza i zagwarantować sobie zdrowy, komfortowy sen?

Świeże, rześkie powietrze

Ograniczenie światła – rolety

Lekki chłód

Cisza i brak bodźców

Zapewnij sobie świeże, rześkie powietrze

Decyduj o ilości światła – rolety

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ogromne znaczenie ma dla naszego snu i samopoczucia następnego dnia to, jakim powietrzem oddychamy gdy śpimy. Świeże, rześkie i dobrze natlenowane powietrze zapewnia odpowiedni wypoczynek i zdrowy sen, także dla naszego ciała i umysłu. W dodatku najlepiej śpi się nam, gdy temperatura w sypialni nie jest wysoka, a powietrze ulega ciągłej wymianie na świeże. Rzecz jasna, najskuteczniejszym sposobem na zadbanie o właściwą jakość powietrza w sypialni jest jej dobre wywietrzenie przed snem (nawet 15 minut przy szeroko otwartych oknach) a gdy pogoda na to pozwala – spanie przy uchylonych ościeżnicach. Nie musisz wcale obawiać się uciążliwych owadów – okna dachowe możesz wyposażyć w siatkowaną moskitierę, montowaną od wewnątrz, dzięki której okno może być uchylone, jednak żaden owad nie przedostanie się do wnętrza. Jeżeli za to za oknem panuje mróz – nic nie szkodzi! Nowoczesne okna dachowe, jakie posiadamy w naszej ofercie są oknami, które wyposażono w specjalne nawiewniki, dzięki którym wymiana powietrza trwa nieprzerwanie, także przy zamkniętych oknach. Nawiewniki takie wyposażone są w filtry, dzięki którym nie trzeba martwić się o jakość powietrza.

Odpowiednie zaciemnienie sypialni to kolejny z kluczowych czynników wpływających na zdrowy sen. Jednak nocne warunki nie zawsze oznaczają wystarczającą ciemność, szczególnie, gdy za oknami jest dużo latarni, albo gdy latem świt nadchodzi już ok. 4.00 nad ranem. W dodatku nie dla każdego sen oznacza noc – gdy pracujemy w systemie zmianowym, lub najlepiej pracuje nam się w godzinach nocnych a śpimy do południa, wtedy niezbędnym elementem wyposażenia sypialni będą rolety zaciemniające. Dzięki nim można stworzyć w sypialni warunki idealne dla regeneracyjnego snu nawet w środku słonecznego dnia, najprościej mówiąc – tylko Ty będziesz decydować, kiedy jest odpowiednia pora na sen. Rolety zaciemniające to także idealne rozwiązanie w przypadku sypialni dziecięcych, szczególnie gdy w środku lata nasze pociechy nie mają zamiaru zasypiać, kiedy za oknem nawet o 21.00 jest jeszcze zupełnie jasno. A może wystarczy jedynie częściowe ograniczenie światła słonecznego, jakie zapewnią rolety przyciemniające? Dodatkowe rozwiązania, jakie oferują rolety zaciemniające mogą nawet zagwarantować Ci pobudkę promieniami słońca, zamiast budzika. 

Ogranicz ogrzewanie w sypialni

Zapewnij sobie ciszę i spokój

Chociaż mogłoby wydawać się, że im bardziej nagrzana sypialnia, tym przyjemniej będzie się spało, to jest wręcz przeciwnie. Nasze organizmy nie przepadają za powietrzem nagrzanym przez grzejniki czy piece, które bardzo wysuszają powietrze i zwykle są ustawione na zbyt wysoką temperaturę. W ciągu dnia popijamy wodę nawilżając przełyk a temperaturę ciała regulujemy strojem, ale w ciągu nocy pobudki, aby napić się wody, bo zaschło nam w gardle, albo zalewanie się potem pod pierzyną, są nie tylko niekomfortowe i uciążliwe, ale także zakłóca naturalny przebieg faz snu czy wręcz utrudniają zasypianie. Zimą najzdrowiej jest ograniczyć ogrzewanie w sypialni i szczelnie otulić się kołdrą, a jeżeli nie ma mrozów – nawet uchylić delikatnie okno. Kiedy w sypialni jest chłodno (optymalnie od 17° do 21°), nasz organizm obniża nieco tętno, przez co szybciej poczujemy się senni, wyciszeni i gotowi do snu. Okno dachowe wyposażone jest też w nawiewniki, zapewni więc stały proces wymiany powietrza bez konieczności otwierania.

Część z nas ma raczej niską wrażliwość na bodźce dochodzące z zewnątrz wtedy, kiedy śpimy, a szczególnie poza najgłębszą fazą snu, kiedy właściwie wszyscy narażeni jesteśmy na wybudzenie, nawet gdy bodziec jest nieznaczny. Hałas dobiegający zza okna czy nawet deszcz i grad potrafią zakłócić sen lub znacząco utrudnić zasypianie. Dlatego w przypadku okien dachowych do sypialni warto zwrócić uwagę na opisany przez producenta stopień izolacji akustycznej, ponieważ współczynnik ten może być szczególnie istotny w pomieszczeniu, jakim jest sypialnia. Dla zwiększenia tego efektu można także zastosować rolety zewnętrzne, które także znacznie wyciszą wnętrze, tworząc dodatkową barierę akustyczną i przejmują siłę np. kropel deszczu. Niektóre modele okien są ponadto dedykowane specjalnie do sypialni, i w tym przypadku ich szyby są wyposażone na przykład w takie innowacje, jak pakiet wyciszania deszczu, który także zmniejsza natężenie hałasu we wnętrzu nawet podczas silnych ulew.

Nasze propozycje w walce z hałasem:

Okno obrotowe GPL 3066 VELUX

- superoszczędna szyba z powłoką łatwozmywalną i antyroszeniową - zintegrowana wentylacja
- aluminiowa klamka na dole i uchwyt otwierający u góry - powłoka wyciszająca deszcz
- panoramiczny widok

okna fakro FTP-v

Okno obrotowe FTP-V U5

- podwyższona odporność na włamanie TopSafe - dwupozycyjna klamka na dole okna
- automatyczny nawiewnik V40P
- energooszczędny pakiet trzyszybowy
- wysoka izolacja akustyczna

Zobacz, jak może zmienić się Twoja sypialnia

NAJWIĘKSZE ZALETY OKIEN DACHOWYCH W SYPIALNI
CZYLI JAKIE OKNO UCZYNI TWOJĄ SYPIALNIĘ JASNĄ I PRZYTULNĄ

POCZUCIE MAKSYMALNEJ PRYWATNOŚCI

Ponieważ okna dachowe skierowane są ku niebu a nie w stronę sąsiednich budynków, nie musisz martwić się o swoją prywatność. Jest to cecha szczególnie istotna w obecnych czasach, kiedy to zabudowy mieszkalne stają się coraz bardziej gęste. Z oknami dachowymi można podziwiać widok nieba kiedy tylko na się na to ochotę, a z rolet okiennych korzystać tylko wtedy, kiedy jest taka potrzeba, a nie po to, żeby odgradzać się od sąsiadów. 

NIGDY DOŚĆ ŚWIEŻEGO POWIETRZA

Zawsze przed snem sypialnię należy bardzo dokładnie wywietrzyć, w ten sposób zasypianie będzie szybsze a sen głębszy i bardziej regenerujący. Najskuteczniejszą wymianę powietrza przyniesie wietrzenie przy maksymalnie otwartych ościeżnicach przez 10 – 15 minut. Latem można sobie nawet pozwolić na sen przy otwartych oknach, a umożliwiają to moskitiery do okien dachowych, dzięki którym nie trzeba obawiać się owadów. Nawet w chłodniejsze dni, kiedy nie ma jeszcze mrozów, można spróbować snu przy lekko uchylonych oknach, co także dobrze wpływa na jakość snu. Niemal wszystkie modele okien dachowych w naszej ofercie wyposażone są w automatycznie nawiewniki, dzięki którym proces wymiany powietrza odbywa się samoistnie, nawet przy zamkniętych oknach, co bardzo dobrze wpływa na jakość naszego snu. 

NIEOGRANICZONY DOSTĘP ŚWIATŁA

Pobudka wzmocniona naturalnym światłem szybciej stawia na nogi i pozwala zacząć dzień z energią. Jeżeli preferujesz sen przy zasłoniętych roletach, a zbudzi Cię alarm budzika, to nawet wtedy rozsunięcie rolet przyspieszy gotowość do działania i aktywnego rozpoczęcia dnia. A może wolisz, żeby zamiast alarmu dzień zaczynać od promieni słońca? Na to też znajdą się rozwiązania, dzięki różnego rodzaju inteligentnym systemom sterowania roletami dachowymi. Jeżeli kochasz rośliny w sypialni, to także one będą Ci wdzięczne za tak dużą ilość naturalnego światła.

POKOCHAJ ŚWIATŁO W SWOJEJ SYPIALNI

JAKIE OKNA DACHOWE NAJLEPIEJ SPRAWDZĄ SIĘ W SYPIALNI
CZYLI NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS ICH ZAKUPU, ABY SŁUŻYŁY PRZEZ DŁUGIE LATA

W sypialni powinniśmy czuć się przede wszystkim zrelaksowani i bezpieczni. O ile nasze gusta stylistyczne mogą się od siebie różnić, tak w kwestii komfortu zawsze będziemy dążyć do tego samego. Dlatego wnętrze sypialni powinno być estetyczne, komfortowe i kojące a tym samym pozbawione też takich czynników, które jakkolwiek negatywnie wpływałyby na nasze samopoczucie. Naturalne jest także, aby unikać w sypialni takich dystraktorów, jak uporczywe

hałasy z zewnątrz czy migające, nocne światła. W walce z hałasem z otoczenia świetnie sprawdzą się okna o wysokim współczynniku izolacji akustycznej, np. takie z potrójną szybą, ponieważ lepiej powstrzymają one transmisję dźwięków z zewnątrz. Niektóre modele okien wyposażone są nawet w specjalistyczną powłokę, redukującą dźwięk kropel deszczu rozbijających się o szybę. 

Rolety zewnętrzne, zaciemniające, dekoracyjne...

Jeszcze inny rozwiązaniem, które bardzo skutecznie przyczynia się do wyciszenia sypialni są rolety zewnętrzne, które także przejmują znaczną część hałasu, jednakże efekt ten wymaga ich rozwinięcia, co wiąże się z zaciemnieniem wnętrza, a nie każdy i nie zawsze ma na to ochotę. Z drugiej strony, roleta zewnętrzna ma także inne zalety, jak chociażby ograniczenie nagrzewania poddasza latem oraz zmniejszenie utraty energii cieplnej z wnętrza zimą, a także zwiększenie bezpieczeństwa antywłamaniowego. Dlatego właśnie warto zapoznać się ze szczegółami wszelkich dostępnych rozwiązań, aby decyzja co do wyboru odpowiednich okien dachowych oraz akcesoriów do sypialni była przemyślana i w jak największym stopniu odpowiadała naszym wymaganiom. 

System otwierania

 

Przed zaplanowaniem remontu sypialni czy budowy domu warto także zastanowić się, gdzie i w jaki sposób będą rozmieszczone okna dachowe, ponieważ ułatwi to podjęcie decyzji co do sposobu ich otwierania. 

Możliwości jest bowiem kilka, a decyzja zależy od tego, która z opcji zapewni wygodę otwierania i swobodnego dostępu, chociażby do klamki. Okna dachowe z górnym otwieraniem są najlepszym rozwiązaniem w przypadku montażu na wysokości 0,8 m – 1,30 m. 

Dzięki temu nie tylko klamka będzie w zasięgu ręki, ale także pod oknem pozostanie przestrzeń, w której ustawić można na przykład fotele i stolik kawowy, a elementy te nie będą utrudniały swobodnego dostępu do otwierania okna. 

Z kolei, w przypadku, kiedy okno trzeba zamontować wyżej, znacznie lepszym rozwiązaniem będą okna dachowe z dolnym otwieraniem. W tym przypadku jednak meble ustawione pod oknem nie będą najlepszym rozwiązaniem, ponieważ utrudniłyby swobodny dostęp do otwierania.

W naszej ofercie znaleźć można okna dachowe we wszystkich możliwych wariantach – zarówno z górnym jak i dolnym otwieraniem, sterowane manualnie czy chociażby przy użyciu specjalnych drążków, jak i elektrycznie oraz zasilane solarnie, do których obsługi używa się pilota, panelu naściennego czy nawet aplikacji na smartfonie. W zależności od potrzeb odpowiednie mogą okazać się zarówno klasyczne okna obrotowe lub o podwyższonej osi obrotu, ale też okna klapowo-obrotowe, a nawet okna do zadań specjalnych, które pełnią też funkcję wyłazu dachowego.

Polecamy do sypialni:

Okno obrotowe GPL 3066 VELUX

- superoszczędna szyba z powłoką łatwozmywalną i antyroszeniową - zintegrowana, automatyczna wentylacja
- aluminiowa klamka na dole i uchwyt otwierający u góry
- panoramiczny widok

okno dachowe obrotowe fakro

Okno uchylno-obrotowe Fakro FPP-V U3

- podwyższona odporność na włamanie TopSafe - dwupozycyjna klamka na dole okna
- automatyczny nawiewnik V40P
- energooszczędny pakiet trzyszybowy

Okno obrotowe GLL 1061 VELUX z górnym otwieraniem

- wysoka izolacyjność dźwiękowa - zintegrowana, automatyczna wentylacja
- trzyszybowy pakiet - energooszczędne
- filtr zatrzymujący kurz i owady
- szyba o 3.klasie odporności na uderzenia (bezpieczne dla dzieci)

OKNA, KTÓRE DBAJĄ O TWÓJ DOM - STEROWANIE INTELIGENTNE

Dla naszego komfortu w sypialni szczególnie ważna jest także świeże powietrze. Ma to znaczenie dla zdrowia, komfortu oraz jakości snu, aby był regenerujący oraz zapewnił energię i dobre samopoczucie następnego dnia. Nie zawsze jednak pamiętamy o otwarciu okna rano, czasem też nie jest dobrym pomysłem, aby pozostawić je otwarte na cały dzień, pod naszą nieobecność lub nie zdążymy odpowiednio przewietrzyć sypialni przed snem. Tu z pomocą przychodzi nowoczesna technologia.

Obecnie producenci okien dachowych, tacy jak Fakro czy Velux, oferują wiele inteligentnych rozwiązań, które potrafią same zatroszczyć się nie tylko o jakoś powietrza w pomieszczeniu, ale także o jego odpowiednie nasłonecznienie czy bezpieczeństwo.  Okna dachowe oraz ich akcesoria mogą być nie tylko sterowane elektrycznie, tzn za pomocą pilota, przycisku na ścianie lub smartfona, ale mogą  być one także sterowane przez systemy, których działania wywołane będą wynikami odczytów z czujników zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz mieszkania, czyli ze stacji pogodowych. Dlatego też systemy te określa się mianem sterowania klimatem. W ten sposób system monitoruje m.in., temperaturę, wilgotność powietrza czy poziom dwutlenku węgla, których podwyższone parametry inicjują reakcję systemu, polegającą na otwarciu lub zamknięciu okien, rozwinięciu lub schowaniu markiz zewnętrznych czy rolet. 

Informacje ze stacji pogodowych umożliwiają także zabezpieczenie wnętrza przed nadmiernym przegrzaniem albo szkodami w wyniku gradu, ulewy czy burzy, ponieważ gdy informacja o nich zostanie przesłana ze stacji pogodowych, okna i np. rolety zewnętrze zostaną zamknięte. Systemy tego typu mogą być ponadto kontrolowane z poziomu smartfona, przez specjalne aplikacje, dlatego zawsze gdy zechcesz będziesz mieć kontrolę nad swoimi oknami dachowymi oraz roletami, ale także będziesz mógł całkowicie o tym wszystkim zapomnieć, a system sam zatroszczy się o Twoje poddasze i jakość powietrza wewnątrz będzie zawsze najwyższa, jak to tylko możliwe.

Jest to właściwość, której nie da się nie docenić w samym środku upalnego lata, zwłaszcza, że gdyby pomieszczenie zdążyło się już nagrzać to obniżenie temperatury nie jest wcale szybkim procesem. System jednak nie pozbawia Cię wcale kontroli – gdy tylko poczujesz, że zrobiło się zbyt ciepło lub masz ochotę zaczerpnąć świeżego powietrza nie musisz nawet wstawać z kanapy, bo sterowanie jest także możliwe poprzez aplikację w telefonie lub klasycznego pilota. 

AKCESORIA DO OKIEN DACHOWYCH

Markizy, rolety, żaluzje...

Maksymalizację komfortu osiągnąć można także za sprawą rolet wewnętrznych, które zapewnią sypialni nie tylko dodatkową dekorację, ale także wiele innych funkcjonalności, w zależności od modelu, na który się zdecydujesz. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór rolet wewnętrznych i żaluzji, które w każdym jednym przypadku pozwolą Ci uzyskać poczucie prywatności oraz kontrolę światła, a w zależności od modelu potrafią także zapewnić częściowe lub nawet całkowite zaciemnienie. Klasyczną i piękną ozdobę stanowić mogą rolety dekoracyjne lub rzymskie, a nowoczesny i praktyczny dodatek – rolety plisowane czy żaluzje. W sypialni warto natomiast zastanowić się nad wspomnianymi wcześniej roletami zewnętrznymi lub wewnętrznymi – zaciemniającymi Warto podkreślić także, że rozwiązania takie jak akcesoria do okien dachowych, które służą do kontroli natężenia światła w pomieszczeniach są oferowane przez samych producentów okien dachowych, dlatego dostępne warianty rozmiarów zawsze będą kompatybilne z rozmiarami okien danego producenta. Nie ma wtedy potrzeby zamawiania produktów na wymiar, wystarczy jedynie znać model i rozmiar swojego okna. To, w jaki sposób dobrać odpowiednie rolety, markizy lub żaluzje do okien dachowych opisaliśmy tutaj:

Sprawdź naszą pełną ofertę okien dachowych

W naszym sklepie znajdziesz okna dachowe od:

DLACZEGO NATURALNE ŚWIATŁO I ŚWIEŻE POWIETRZE SĄ TAK WAŻNE

Jaka jest przewaga światła naturalnego nadsztucznym i dlaczego powinniśmy zapewnić sobie na co dzień jak największe dawki słońca we wnętrzach? Moc światła słonecznego jest nie do przecenienia – tak już jesteśmy skonstruowani, że to światło, już od wczesnego poranka, informuje nasz organizm, że pora wstawać, mobilizuje nas do działania.

To właśnie dlatego znacznie trudniej jest nam wstawać zimą, kiedy za oknem nadal jest ciemno. Przed upowszechnieniem elektryczności to słońce było zarządcą całego ludzkiego rytmu dobowego, a także i rocznego. Pod wieloma względami jest tak nadal, jednak sztuczne światło pomaga nam w przekraczaniu ograniczeń, narzucanych przez wschody i zachody słońca. Prawda jest jednak taka, że ludzki organizm wcale nie tak łatwo jest oszukać. 

Od setek tysięcy lat nasze oczy kształtowały się pod wpływem światła słonecznego, dlatego zupełnie inaczej reagujemy na jego sztuczne odpowiedniki. Sztuczne światło ma inną długość fali, inne zabarwienie oraz intensywność. Zawsze jest lekko żółte lub niebieskawe (nienaturalnie białe) i nigdy aż tak intensywne, jak oświetlenie słoneczne nawet we względnie pochmurny dzień. Świetnie pokazują nam to rośliny pokojowe – nawet, jeżeli zamontujemy na suficie silne świetlówki, rośliny i tak zawsze będą zwrócone w stronę słońca docierającego przez okno, a te umieszczone gdzieś w rogach pomieszczeń, mając do dyspozycji jedynie światło sztuczne często nie wytrzymują nawet kilku miesięcy i usychają. Oczywiście jest to skrajny przykład, 

jednak nader często zapominamy, jak ważne są dla nas naturalne regulacje rytmu dobowego, którego podstawą jest dostęp do naturalnego światła. Bardzo dobrze obrazuje to chociażby przywoływany często ostatnimi czasy zgubny wpływ korzystania wieczorami z komputerów i smartfonów, co wpływa na problemy z zaśnięciem, wynikające z niebieskawego zabarwienia światła emitowanego przez ekrany. Podobnie rzecz ma się z zimnym światłem żarówek LED, a dzieje się tak dlatego, że zimne, niebieskie światło stanowi dla organizmu informację, że oto nadszedł wschód słońca i pora się budzić, ponieważ właśnie o świcie światło słoneczne będzie miało naturalnie chłodne zabarwienie.

Zachody słońca są z kolei żółtawe i ciepłe, niosąc nam informację o końcu dnia i inicjując procesy ułatwiające zasypianie, jak na przykład stopniowe uwalnianie „hormonu snu”. Mało tego, zrównoważona ekspozycja na światło słoneczne w ciągu dnia także jest związana z produkcją tego hormonu w porach wieczornych. Nie da się także pominąć roli słońca w procesie produkcji naturalnej witaminy D, zachodzącego w skórze wystawionej na działanie słońca. Chcąc więc sztucznie odwzorować naturalny rytm dobowy trzeba byłoby korzystać z kilku a nawet kilkunastu sztucznych źródeł światła, w różnych odcieniach i o różnej intensywności i przechodzić pomiędzy nimi płynnie w ciągu całego dnia, aż do wieczora. Ale właściwie po co, jeżeli taką właśnie rolę mogą pełnić w naszym wnętrzu okna dachowe, dzięki którym wszystko to będzie odbywało się naturalnie. O świcie zbudzą nas pierwsze promienie słońca (chociaż jeżeli nie przepadamy za wstawaniem o świcie to możemy doposażyć okna dachowe w rolety zaciemniające i rozpoczniemy dzień ich odsłonięciem,

kiedy nam to pasuje), a poranna kawa w jasnej i słonecznej kuchni doda nam energii znacznie skuteczniej. Odpowiedni poziom nasłonecznienia, jaki gwarantują dobrze rozmieszczone na poddaszu okna dachowe, będą przez cały dzień, aż do zachodu słońca wspomagać nasze zdrowe funkcjonowanie. W ciągu dnia, intensywne, naturalne światło oraz świeże powietrze będą działać motywująco, wzmagać naszą aktywność oraz znacząco poprawiać samopoczucie oraz nie pozostaną także bez wpływu na sprawne działanie układu odpornościowego. W końcu nie od dziś wiadomo, że jesienne spadki nastroju, których wielu z nas doświadcza, wynikają właśnie z niedostatecznego poziomu światła, jakie dociera w tym czasie do naszych oczu i skóry. Kiedy w dodatku większość dnia spędzamy we wnętrzach, a nie na świeżym powietrzu będąc w kontakcie ze słońcem, oczywistym staje się, jak istotne jest zaprojektowanie takiego wnętrza, które zapewni nam jak największą porcję naturalnego oświetlenia, a właśnie okna dachowe sprawdzą się w tej roli zdecydowanie najlepiej. 

POMIESZCZENIE, KTÓRE POKOCHAJĄ WSZYSCY DOMOWNICY STWÓRZ RAZEM Z

Zadzwoń, zamów: 693 932 250