Montaż schodów strychowych

 

schody na strych fakro

 

Schody strychowe dostarczane są w formie kompletnego zestawu, który jest złożony i nie wymaga żadnych czynności przedmontażowych. Większość zestawów zawiera również wszelkie, niezbędne do montażu akcesoria. Warto przemyśleć jedynie dokupienie gotowego zestawu termoizolacyjnego, gdyż poza oczywistymi względami oszczędnościowymi, ułatwia on montaż konstrukcji. Do montażu schodów w stropie wystarczą zazwyczaj dwie osoby.

Gdy przygotowany jest już otwór w stropie, następną czynnością jest zamocowanie skrzyni z drabinką. Jeżeli strop wypełniony jest paroizolacją, wtedy należy przybić zszywkami do skrzyni kołnierz paroizolacyjny, w celu połączenia go z folią ułożoną w stropie. Klapę dokręca się dopiero na końcu montażu.

Konstrukcję schodów wstępnie opiera się na łatach montażowych, instalowanych przy krótszych krawędziach otworu. Ponieważ skrzynia nie jest tak duża, jak otwór w stropie, toteż montuje się ją do wymianów za pomocą drewnianych przekładek, kontrolując utrzymanie kątów prostych w narożnikach.

Następnie demontuje się łaty montażowe a powstałe szczeliny wypełnia się wełną owczą, która tworzy dodatkową izolację termiczną. Ostatnim etapem jest docięcie stopek drabiny, tak aby jej długość odpowiadała wysokości pomieszczenia i dopiero wtedy montuje się klapę schodów.

Jeżeli krawędzie skrzyni są za bardzo widoczne, całość można wykończyć za pomocą gotowych listew montażowych, które zamaskują szczeliny.

Zadzwoń, zamów: 697 701 156