Rodzaje schodów strychowych

 

schody na strych fakro

Producenci oferują bardzo wiele, bardzo różnych rodzajów schodów strychowych, dopasowanych do oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Przede wszystkim jednak, produkty te dzielą się na trzy podstawowe kategorie: 

 

 

  • Składane schody strychowe

Występują w wariantach trzy lub czterosegmentowych. Części te są ruchome – składane, co możliwe jest dzięki zawiasom, łączącym segmenty w jednolitą drabinę. Stopnie drabiny mogą być zarówno drewniane, jak i metalowe (wtedy zazwyczaj umożliwiają większe obciążenie, nawet do 200 kg i/lub ognioodporność). Wymagają stosunkowo niewiele miejsca na rozłożenie.

 

schody metalowe fakro

 

  • Rozsuwane schody strychowe

Ich konstrukcja przypomina budowę schodów składanych (trzy lub czterosegmentowych), jednak samo składanie nie odbywa się na zawiasach, lecz elementy przesuwane są po okuciach. Dzięki temu zabiegowi, ten typ schodów wymaga podczas rozsuwania jeszcze mniej wolnej przestrzeni, niż w przypadku schodów składanych oraz mogą one mieć największą wysokość przystawienia – nawet do 335 cm. Będą zarazem odpowiednie do pomieszczeń niższych, gdyż ich długość można dowolnie dopasować do potrzeb.

 

schody nożycowe na strych

 

  • Nożycowe schody strychowe

Ten rodzaj schodów wykonany jest całościowo z metalu. Mechanizm składania określić można właśnie, jako nożycowy lub harmonijkowy i właśnie dzięki specyfice tej konstrukcji możliwa jest regulacja ich długości, tak by dopasować ją precyzyjnie do wymiarów pomieszczenia. Ponadto, podobnie jak w przypadku schodów rozsuwanych, nie wymagają zbyt wiele miejsca podczas rozkładania. Wiele modeli tego typu posiada wzmocnioną konstrukcję, wytrzymującą obciążenie do 200 kg. Schody nożycowe mogą mieć najmniejsze rozmiary skrzyni i będą pasować do otworu nawet tak niewielkiego, jak 50 x 80 cm.

 

Zadzwoń, zamów: 697 701 156