Papa

Papa, to materiał budowlany, powszechnie stosowany jako przeciwwodny lub przeciwwilgociowy izolator w posadzkach, fundamentach ścianach pomieszczeń piwnicznych. Zarówno z papy jak i gontu wykonane są pokrycia dachowe. Technologia wytwarzania papy polega na obustronnym pokryciu masą smołową lub asfaltową osnowy. W papach tradycyjnych funkcję osnowy pełni tektura – wówczas papa charakteryzuje się niską wytrzymałością na rozrywanie, pękanie. Jeśli osnową jest włókno szklane lub poliestrowe – wytrzymałość papy na rozrywanie znacznie wzrasta.

W naszym asortymencie znajduje się papa i gonty następujących producentów:

KVK PARABIT                         werner

 

Roben                              werner

 

Papa i gont

Na rynku budowlanym dostępne są papy o różnych parametrach technicznych, które decydują o przeznaczeniu papy.
Do podstawowych parametrów papy należą:
– grubość papy, zależna od ilości asfaltu oraz posypki, którą najczęściej jest piasek, skaleń lub bazalt. Grubość papy liczona jest w mm.
– wytrzymałość mechaniczna papy, zależna od rodzaju osnowy (nośnika). Zazwyczaj osnową jest: tektura, welon szklany (w tych przypadkach wytrzymałość papy jest niska, łatwo ją rozerwać rękami), tkanina szklana, włóknina poliestrowa (wytrzymała na rozrywanie). Wytrzymałość papy liczona jest w N/50mm, parametr wydłużenia przy zerwaniu, liczony jest w %.
– elastyczność przy niskich temperaturach, zależna od ilości modyfikatora, liczone jest w st. C. Rodzaj użytego modyfikatora daje następujące wartości:
∗ papa niemodyfikowana: 0 0C
∗ papa modyfikowana APP: 0 0C do -15 0C
∗ papa modyfikowana SBS: – 5 0C do -15 0C
– odporność na spływanie, zależne od grubości oraz ilości modyfikatora, liczone jest w 0C
Historia gontów z papy (gontów bitumicznych) jest stosunkowo młoda, gdyż swój początek ma w końcu XX wieku. Gonty takie wycinane są z papy na kształt ułożonych w rzędzie dachówek. Obecnie technologia pozwala na produkcję gontów bitumicznych w bogatej gamie kolorystycznej oraz w różnych kształtach, świetnie imitujących dachówkę.
Każdy z oddziałów naszej sieci składów budowlanych (Gdańsk, Koszalin, Szczecin, Gorzów Wlkp., Poznań, Łódź oraz Wrocław), posiada w ofercie papy oraz gonty najbardziej uznanych producentów, takich jak Werner, Izobud, czy KVK Parabit.
Wystarczy dostarczyć do jednego z naszych oddziałów projekt dachu, a nasi doradcy bezpłatnie dokonają wyceny dachu, która zawiera również kosztorys pokrycia dachu papą lub gontem bitumicznym
Choć cena pokrycia dachu gontem z papy jest zależna od wielkości dachu oraz rodzaju gontu, to zapewniamy, że zawsze będzie ona konkurencyjna.

Telefon
697 701 156
Mail
biuro@extraokno.pl
Adresy siedzib
Krakowska 61A, 710-017 Szczecin

Napisz do nas

    Zadzwoń, zamów: 697 701 156