Schody strychowe – dodatki i akcesoria

Do powyższych typów schodów można dopasowywać różnego rodzaju dodatki tak, aby produkt spełniał nawet najwyższe wymagania.

 

 

 

  • Barierka ochronna – zamontowanie barierki na górze stropu od strony poddasza, ułatwia użytkowanie oraz zwiększa bezpieczeństwo, zabezpieczając otwór. Zazwyczaj ich rozmiar odpowiada największym rozmiarom skrzynek, a zatem i otworów stropu, przez co pasują również do tych mniejszych i nie ma konieczności docinania listew. Najczęściej wykonywane są one w drewnie sosnowym a ich konstrukcję wzmacniają stalowe płaskowniki, montuje się je zaś do podłogi strychu za pomocą kątowników.

 

 

 

  • Poręcz – Zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania schodów, montuje się ją zwykle do górnego segmentu drabiny po dowolnej stronie. Nie wszystkie zestawy wyposażone są w poręcz, jednak z powodzeniem można je w nią doposażyć. Dzięki temu nie trzeba się decydować na konkretny model, który nie do końca odpowiada naszym wymaganiom tylko dlatego, że posiada on poręcz.

 

 

 

  • Listwy wykończeniowe – jeżeli zachodzi potrzeba, aby zamaskować dodatkowo szczeliny wokół schodów, które pozostały po montażu, wtedy przydatne okazują się specjalnie przygotowane do tego celu listwy. Ich szeroki wybór pozwala dopasować je do dowolnego rodzaju skrzyni, niezależnie od tego, czy wykonana jest z drewna sosnowego w naturalnym kolorze, białego, czy może z PVC. Często ich połączenie ze skrzynią nie wymaga gwoździ.

 

 

 

  • Stopki – gdy wymaga tego specyfika podłoża, o które opiera się rozłożona drabina schodów, a zatem – gdy jest nadmiernie śliska bądź chcemy uniknąć jej zarysowań, wtedy możemy doposażyć drabinę w stopki. Poprawiają one stabilność konstrukcji, a tworzywo, z którego są wykonane bardzo skutecznie zabezpiecza podłogę przed uszkodzeniami.

 

 

 

  • Dodatkowy stopień – szczególnie przydatny, gdy pomiędzy ostatnim stopniem schodów a wejściem na strych powstaje zbyt duża przestrzeń, która sprawia dyskomfort podczas wchodzenia. Można tego uniknąć za sprawą montażu dodatkowego stopnia, co z pewnością wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa i wygodę. Najczęściej przydatny jest również w przypadku bardzo grubych stropów oraz w konstrukcjach z zamontowanym dodatkowym, górnym lukiem.

 

 

 

  • Kątowniki montażowe – to wykonane z metalu elementy, które usprawniają montaż schodów w suficie. Umieszcza się je w narożach skrzynki, przez co usztywniają one konstrukcję, zapobiegają jej odkształceniom i powodują, że długości przekątnych pozostają równe. Dzięki szpilkom, które wkręcane są w kątowniki, dostosowanie precyzyjnego osadzenia schodów w stropie następuje niemal automatycznie.

 

 

 

  • Zestaw izolacyjny – jeżeli oszczędność energii cieplnej jest kwestią nadrzędną, nawet schody o przeciętnej termoizolacyjności można dodatkowo zabezpieczyć przed utratą ciepła. Zestawy takie powodują powstanie tzw. ciepłego montażu, który skutecznie powstrzymuje mieszanie się temperatur. W skład zestawu wchodzą takie elementy, jak kołnierz paroszczelny, izolacja z owczej wełny czy kołnierz paroprzepuszczalny, a dodatkowo są niezwykle łatwe w samodzielnym montażu.

 

Zadzwoń, zamów: 697 701 156