Blachodachówka

Blachodachówka to pokrycie stalowe wykonane z arkuszów stali ocynkowanej, powlekanej różnego rodzaju powłokami ochronnymi. Atutem blachodachówki jest jej lekkość, która jest blisko 10 razy mniejsza niż tradycyjne dachówki. Ma to niebagatelne znaczenie pod kątem ekonomicznym w przypadku zmiany pokrycia dachowego w ramach remontu dachu, czy budowy domu.
Wśród wielu zalet blachodachówki należy wymienić możliwość instalowania jej na każdym rodzaju stromej konstrukcji dachu. Dzięki bogatemu wzornictwu, rodzaju przetłoczeń i szerokiej gamie kolorystycznej, istnieje możliwość dostosowania pokrycia dachu niemal do każdego stylu budynku, począwszy od zabudowy historycznej, tradycyjnej, po nowoczesną architekturę.

 

W naszym asortymencie znajduje się blachodachówka następujących producentów:

Blachy PruszyńskiBlachotrapez

Blachprofil 2Ruukki

 

Blachodachówka

Do pokryć dachowych z blachy na ogół stosowana jest: blacha miedziana, blacha stalowa (ocynkowana, powlekana z pokryciem alucynkowym), blacha aluminiowa oraz blacha tytanowo-cynkowa.
W naszych hurtowniach materiałów budowlanych posiadamy wszystkie, najczęściej stosowane na rynku budowlanym rodzaje pokryć blachowych. Najczęściej spotykanym pokryciem dachowym wykonanym z blachy profilowanej jest właśnie blachodachówka, znana również jako blacha dachówkopodobna. Obecnie blachodachówka daje bardzo bogaty wybór, zarówno kolorystycznie, jak i  z uwagi na rodzaj powłoki ochronnej (poliestry, posypki mineralne, PVDF, pural). Rodzaje przetłoczeń blachy, wiernie imitujące oryginalne kształty różnego rodzaju dachówek, dają doskonały efekt wizualny. Toteż z dalszej odległości trudno jest ocenić, z jakiego rodzaju  materiału wykonane jest pokrycie dachowe: dachówki, czy też blachodachówki. Równie dobrze znanym, także dostępnym w naszej sieci hurtowni „extraDACH”, jest blacha trapezowa o różnych profilach trapezu w przekroju. Ten rodzaj pokrycia dachu na ogół stosowany jest w budynkach nowoczesnych, ale także w budownictwie sakralnym.


Zapytaj o wycenę!